Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám magára költi a tartásdíj...

Anyám magára költi a tartásdíjat, amit kap aputól. Beszéljek apukámmal?

Figyelt kérdés
Amint megkapja a pénzt, fodrász, kozmetikus, műkörmös a programja. Én meg könyöröghetek még egy farmernadrágért is. Nem bírom tovább.

2014. dec. 13. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
38%

Na most már én sem értem. Miből élne Anyád ha elköltözöl? Hát hidd el, most sem abból a 30 ezerből él, amit Apádtól kap, mert abból nem tudnátok megélni.


AZ a helyzet, hogy te utálod Anyádat, és mindenbe belekötsz.

Ha APádnál laknál, ott sem lenne minden tökéletes, csak azt hiszed.

2014. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
19%
ne haragudj...valamit nagyon elszúrt mindkét szülőd, ha így beszélsz anyukádról...
2014. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
46%
mért gondolod hogy apád akar téged és mért gondolod hogy ő megvenné a farmert meg a sminket... nyugodj bele azt a 30 at sose fogod zsebpénznek megkapni hiába ugrálsz
2014. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
72%

". Beszélj apukáddal, hogy mostantól a tartásdíjnak legalább egy részét (ami nem a rezsi rád eső fele) utalja neked, a saját számládra, amihez csak te férhetsz hozzá. "


Ilyent nem lehet tenni.

2014. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
47%
Nem olvastam végig mindent, de hány éves vagy?
2014. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
24%

Semmi közöd hozzá, hogy anyád mire költi a tartásdíjat, amíg mindent megkapsz tőle. Ha szeretnél egy huszadik farmernadrágot is, bármikor elmehetsz dolgozni iskola mellett; ha a gyakorikérdésekhez már elég nagy vagy, ahhoz is.


Az anyukádnak valószínűleg többe kerülsz (de legalábbis ugyanannyiba), mint az apukádnak, ne gondolod, hogy a 30 ezer forint fedezi az összes kiadást, ami miattad keletkezik. Emellett ugye fárasztó is lehet egy ilyen erőszakos takonypóccal az élet, nem irigylem. Innentől kezdve semmi közöd hozzá, hogy miből telik neki műkörömre. Pofátlan vagy.


Ha nem tetszik, kérdezd meg az apukádat, mit szólna, ha hozzá költöznél inkább. Biztos azért laksz most is anyáddal, mert annyira odavan érted.

Térj már magadhoz.

2014. dec. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
50%

Biztos vagy abban, hogy apukád szeretné, hogy vele lakj? AZ nem csak abból áll ám, hogy kiadása van, hanem főznie kell, ellátni tégedm iskolába indítani, nem maradhat ki esténként, nem lóghat meg csak úgy a haverjaival pár napra. Anyukád nem csak anyagilag gondoskodik rólad, hanem úgy is él, hogy el tudjon látni. GOndolom, nem marad ki éjszakákra, nem hagy ott a koszos lakásban, mosdatlan ruhák között, üres hűtőszekrénnyel. Erre is gondolj.


És mielőtt megkapom az oldalon szokásos "ősanya" jelzőt, nem vagyok az, nincs gyerekem, és nem is tervezem.

2014. dec. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 A kérdező kommentje:

"Fúj, de gusztustalan vagy, kérdező. Életképtelen, követelőző kis liba vagy.

Semmi közöd hozzá, hogy anyád mire költi a tartásdíjat, amíg mindent megkapsz tőle. Ha szeretnél egy huszadik farmernadrágot is, bármikor elmehetsz dolgozni iskola mellett; ha a gyakorikérdésekhez már elég nagy vagy, ahhoz is.


Az anyukádnak valószínűleg többe kerülsz (de legalábbis ugyanannyiba), mint az apukádnak, ne gondolod, hogy a 30 ezer forint fedezi az összes kiadást, ami miattad keletkezik. Emellett ugye fárasztó is lehet egy ilyen erőszakos takonypóccal az élet, nem irigylem. Innentől kezdve semmi közöd hozzá, hogy miből telik neki műkörömre. Pofátlan vagy.


Ha nem tetszik, kérdezd meg az apukádat, mit szólna, ha hozzá költöznél inkább. Biztos azért laksz most is anyáddal, mert annyira odavan érted.

Térj már magadhoz."


Ezt a kommentet különösen kiemelném mint elrettentő példát. Te felnőttnek érzed magad?


Akik a 30.000 Forintot nem tudták értelmezni, azoknak újra leírom, NEM 30.000 Forintot fizet apukám.


33-as. Mit kapnék apukámtól? Ha lakást vett nekem, akkor pont egy nadrágon akadna ki? Érdekes gondolkodás.


Ne haragudj 36-os, de ezt külön ki kell emelnem!

"Semmi közöd hozzá, hogy anyád mire költi a tartásdíjat, amíg mindent megkapsz tőle."

Ezt hol olvastad?


A válaszok nagy részéből az derül ki, hogy benneteket csak az érdekel, hogy minél több pénzt kapjatok, engem meg mint gyereket virtuálisan megtapossatok.


Nem értem én ezt! De ti vagytok a felnőttek, én csak egy gyerek vagyok!

2014. dec. 14. 07:41
 39/79 anonim ***** válasza:
60%
Eszem megáll, ahogy sokan letámadták a kérdezőt. Anyuka a gyerektartás pénzt műkörmösre költi, meg fordrászra, szóbal elszórja, és ezt senki nem tette szóvá. A gyerektartást nem anyuci optikai tuningjára állapította meg a bíróság!
2014. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
50%

Én se gyerektartást nem kapok, sem kecót nem hagytak rám.

Azért azt megkérdezném, hogy mit eszel? Ki fizeti a rezsit? Ki fizeti a tanulmányaidat? Ruháid vannak? Mert ha vannak akkor azok sem ingyen. Egyéb költségekről nem is beszélve. Nem hülyék a gyerekek, csak a megélhetést nem látják reálisan. Téged egyedül nevel anyud, és te nem tudod, hogy ez milyen nehéz. Mind anyagilag, mind lelkileg, ez a baj. Komolyan azt a nyamvadt fodrászt sajnálod tőle? Az, hogy miért váltak el, ahhoz neked semmi közöd, Te a gyereke vagy és téged szeret, nevel. Ha nem lennének előítéleteid, akkor ezeket értékelnéd, mert sok anya lepasszolja a gyereket, nem hogy örülnél, hogy anyukád így nevelget. Azt gondolod, hogy egy keresetből olyan baromi könnyű nevelni egy gyereket? Az a 30 000 soknak tűnik neked. Én egy heti megélhetést látok benne. Ne legyen igazam, de ugye apukád szokta becsmérelni anyudat elötted? Talán le kéne ülni anyuddal és megkérdezni, hogy miért ment tönkre a kapcsolatuk, hogy mind 2 félt halljad. És akkor talán Te is másképp fogod látni a dolgokat. Nem kell senkinek a javára ítélni, te a gyerekük vagy, szeretnek, és az, hogy nekik hogyan alakult a kapcsolatuk, ahhoz tényleg semmi közöd, már bocs.

2014. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!