Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám magára költi a tartásdíj...

Anyám magára költi a tartásdíjat, amit kap aputól. Beszéljek apukámmal?

Figyelt kérdés
Amint megkapja a pénzt, fodrász, kozmetikus, műkörmös a programja. Én meg könyöröghetek még egy farmernadrágért is. Nem bírom tovább.

2014. dec. 13. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
58%

40-es vagyok, bocsánat lemaradt.


A tartásdíjat anyud azért kapja, hogy apukád hozzá járuljon a megélhetésetekhez, vagyis a tiédhez.

Kaja, rezsi, ruházkodás, tanulás.

Most az pusztán technikai kérdés, hogy anyud akkor megy-e fodrászhoz amikor fizetést kap, vagy akkor amikor apud adja a pénzt.

Ha neked extra igényeid vannak akkor kérj apádtól.

Annyit még elmondanék, hogy az Én lányom is szokott szipogni, hogy ez vagy az kell neki, új ruha miegymás.

Ha tehetem megveszem, ha nem akkor nem, de ha ilyen hisztit vágna le, akkor tuti, hogy tescos szatyorban járatnám. Most vettem neki télire 4 nadrágot, megköszönte, mert Ő 11 évesen megérti, hogy másra is kell a pénz, és másnap amikor haza mentem a munkából köszönetképpen rendet rakott. Nem tudom, hogy te teszel-e ilyen gesztusokat otthon? Ilyen patáliát nem csap, merné megtenni azt hiszem, hogy többet nem jutna eszébe. Vagy iszonyúan el vagy kényeztetve, vagy apud befolyásol, nem tudom, hogy melyik de jó lenne ha magadba is néznél egy kicsit

2014. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván a gyerektartás a rezsire is megy, iskoláztatás, internet, étel stb., ezeket meg is adja neked az anyád, de a fennmaradó összeg is gyerektartás, ami még mindig a "gyereké", amit a gyerekre kéne költeni. Én úgy vettem észre, hogy apukád szeretne rólad gondoskodni, szeretné h mindened meglenne (lakás és írtad is, hogy nem 30-at fizet), de szerintem ezt anyád kihasználja. Nem gondolnám, hogy apádtól kéne pénzt kérned nadrágra mert ő amúgy is ad, gyerektartás formájában, amiből anyának például erre kéne költenie. Nem arról van szó, hogy egy anya nem járhat fodrászhoz vagy kozmetikushoz, járhat, de nem a gyerek rovására. A kérdező is írta, hogy az anyja egyébként nem engedhetné meg magának az ilyesmit. Szerintem az apuka nem azért adja a pénzt, hogy az exfelesége csini legyen és nyilván itt nem arról van szó, hogy melyik bankjegy honnan van...csupán arról, hogy a gyerektartás összegét a gyerekre kellene költeni. Ha szükség van rá mert úgy állnak anyagilag, akkor persze az anya is költhet magának szükséges dolgokra, de szerintem a fodrász vagy a műkörmös nem ilyen létfontosságú dolog. Ha arra futja a gyerektartásból, hogy anyának szép körmei legyenek, akkor mondjuk a gyerek hajára, körmére vagy ruhájára már nem elég az a pénz vagy mi? Mert arra is lehetne belőle költeni, ha marad belőle a kiadások mellett, de itt nem az anya kozmetikusára gondolok. Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a kérdező könyöröghet MÉG egy farmernadrágért is, tehát nem a 20.-at nem kapja meg hanem ha szüksége lenne még egyre (mintha baj vagy túlzás lenne ha valakinek egynél több van), akkor az anyja nem tartja elég fontosnak, hogy költsön rá. Úgy szűrtem le, hogy így nem állnak rossz anyagi helyzetben és a tartásdíjat pedig sok más mellett erre is lehetne költeni.
2014. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
27%
Azért az fontos infó lenne, hogy anyuka mennyit költ a fizetéséből a Te taníttatásodra, kajára, ruhára, egyebekre, és mennyit magára. Nem?
2014. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:
Olvasva több választ, itt különösen 36-os, 40-es, 41-es-re gondolok, feladom! Ezekkel az értelmi képességekkel én gyerekként nem versenyezhetek! De emiatt büszke vagyok magamra! Ki a felnőtt, ki a gyerek? Sokszor nem az életkor dönti el!
2014. dec. 14. 09:22
 45/79 A kérdező kommentje:
43-as. Anyám a sajátjából rám? Olvastad te amit leírtam, vagy csak úgy írtál valamit, mert miért ne?
2014. dec. 14. 09:28
 46/79 anonim ***** válasza:
33%
Igen olvastam. Enni ki ad? Vgy fényevő vagy? A netet ki fizeti? Vagy a készüléket amin pötyögsz? Ezek ingyen vannak szerinted? Na pont ezért vagy GYEREK. Amivel nincs semmi baj, csak ne akarj felnőttnek látszani amíg ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában teljes mértékban
2014. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 A kérdező kommentje:
46-os, látom kettőnk közül én vagyok az érettebb. Akkor még egyszer, hátha te is megérted. Sosem lehet tudni! Nem anyám költ rám az Ő pénzéből, hanem az Én pénzem egy részét is magára költi. Ha most se érted, akkor hagyjuk!
2014. dec. 14. 09:56
 48/79 anonim ***** válasza:
26%

Van kereseted???? Vagy tanulsz? erre tudsz válaszolni?

KI TART EL?

Nehéz felfogni a kérdést????

Hány éves vagy 10??

2014. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
80%

1. Konkrétan mennyi gyerektartást fizet apád?


2. Mennyi anyád jövedelme (fizetés, családi pótlék, stb)?


3. Mennyi a lakás rezsije?


4. Mennyibe kerül a havi kajád?


5. Mennyi a bérleted meg az iskolai költségeid?



Elöször ezekre válaszolj, mert ezek ismerete nélkül semmi értelme vitatkozni.


Ugyanis ha a rád közvetve vagy közvetlenül elköltött összeg több, mint amit apád fizet gyerektartás címén, akkor nem szólhatsz egy szót sem.

2014. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:
Apukám tart el. Nem 10 éves vagyok. De ha már ennyire személyeskedsz akkor megkérdezem, hány osztályt sikerült végig bukdácsolnod? Már csak így a stílusod, és kommentjeid miatt kérdezem.
2014. dec. 14. 10:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!