Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lehet ezt egy 19...

Mennyire lehet ezt egy 19 éves gyerektöl elvárni, hogy betartsa amit igért? , cigi abbahagyása és otthon több komunikáció és segitség. Cseréjében suli folytatás, okosteló ajándékozás stb. amit kapot

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 16:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Alapvető: 19 évesen nem gyerek.


Minimális elvárás, hogy betartsa amit ígér. Sem sulit nem fizetném, sem okostelót nem kapna, ha telefüstöli a lakásomat és szóba sem áll velem.


Alap dolgokról van itt szó, nem kérsz sokat.

2014. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Egy 19 évest ideje lenne elkezdeni FELNŐTTKÉNT kezelni!

"Dohányozhatsz a saját pénzedből, de nem itthon.", "Elvégzed az itthoni feladataidat, vagy keresel albérletet, ahol aztán tényleg nem fog helyetted más takarítani"

2014. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Én 19 éves vagyok és nem örülök ha legyerekeznek...

De szerintem egy gyerektől is elvárható, hogy betartsa amit megígért.

2014. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Milyen az élete? Tanul, dolgozik? Van igénye önállósodni, vagy él a ti pénzetekből, cigizik, okostelózik és otthon vakarja a tökét? Nagyon meglepő számomra, hogy a szülők mennyi mindent elnéznek manapság életerős, egészséges, fiatal felnőtteknek. Képesek kihasználni a "gyerekek", hogy a szülők naívak és gyengék, és otthon lógni 30 éves korukig. Félelmetes. Több elvárás és keményebb határok, és akkor magától fogja abbahagyni a cigizést, amikor egész egyszerűen nem telik neki rá! Manapság ez luxuscikk, kur v@ drága!
2014. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A 6 éves gyerekemtől is elvárom, hogy betartsa amit ígért...
2014. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Azzal biztosan nem büntetném, hogy nem folytathatja a tanulmányait, szerintem minden szülő azt szeretné, ha a gyereke sikeres lenne az életben. Telefont nem vennék, csökkenteném az anyagi támogatást. Ennyi idős korára meg kéne étenie, hogy nem igérgetünk olyat, amit nem tartunk be, bár erre sajnos az idősebb korosztályból sem képes mindenki.
2014. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha gyereknek tekinted, akkor gyerekként is fog vele viselkedni.

Ő már felnőtt!!!

2014. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát akkor legyen az ...
2014. dec. 15. 16:53
 9/27 Shai-Hulud ***** válasza:
94%

"Én 19 éves vagyok és nem örülök ha legyerekeznek... "

Gondolom, te be is tartod, amit ígértél.

Mert szerintem nem attól lesz valaki felnőtt, hogy ennyi meg annyi éves, hanem például attól, hogy van felelősségérzete.

És ebbe az is beletartozik, hogy betartja az ígéreteit.

(Vagy ne ígérje meg. Valóban nem könnyű leszokni a cigarettáról, ezt magam is tanúsíthatom. De ha nem vagyok biztos benne, hogy meg tudom tenni, akkor nem ígérem meg.)

2014. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%

Én minden embertől elvárom, hogy betartsa, amit megígér nekem. Ez alap.

Viszont a gyereked nagykorú, egy ennyi idős embertől nem kérném azt, hogy ne dohányozzon, mert akár tetszik, akár nem semmi köze nincs hozzá a szülőnek, addig kellett volna lebeszélni róla, amíg még kiskorú volt. Kommunikáció? Megkéred, hogy kommunikáljon veled? Az már régen rossz. Szerintem ezt te is tudod. A segítséget elvárhatod, ha otthon lakik és nem fizeti a rezsijét, kajáját.

Az okostelefon, illetve a suli folytatása szerintem más lapra tartozik. Nem azért támogatom a gyerekem továbbtanulását, hogy utána feltételeket szabjak. Nem muszáj támogatni, saját döntés. Akinek pl. külföldön tanul a gyereke (jóval több pénzért) az sem azért fizeti, hogy a gyereke szépen kitakarítsa a szobáját.

Szerintem túlságosan rátelepszel a gyerekedre és nem fogtad még fel, hogy már felnőtt, nem fogod tudni egy okostelefonnal megvenni, attól még nem fog veled beszélgetni. Ahelyett, hogy cs.eszteted, inkább igyekezz vele felnőttként beszélgetni, talán még egy jó kapcsolat is kialakulhat közöttetek.

2014. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!