Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lehet ezt egy 19...

Mennyire lehet ezt egy 19 éves gyerektöl elvárni, hogy betartsa amit igért? , cigi abbahagyása és otthon több komunikáció és segitség. Cseréjében suli folytatás, okosteló ajándékozás stb. amit kapot

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 16:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"ha cigarettázni szeretne, és belefér a büdzsébe,akkor tessék biztosítani a dohányzáshoz szükséges feltételeket. Ez ugyan úgy függőség, mintha valaki biciklizik....szóval kedves szülők! A gyerekkel szemben nem csak jogaitok vannak, hanem kötelezettségeitek is!! "


Ekkora hülyeséget....

A szülői kötelezettsége között nincs az, hogy a gyerekének bármilyen agymenését finanszírozni kellene. Tiszta rendes ruha, megfelelő táplálkozás, pihenés és tanulási lehetőség biztosítása - minden más csak extra, amit a szülőnek nem kötelessége megadni.

Főleg nem cigit venni. A kotont/fogamzásgátlót még oké, de a cigi az élvezeti szer, ráadásul káros. Ha nincs pénze, ne bagózzon.

2014. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Shai-Hulud ***** válasza:

"35 év után leszokni, RESPECT !!"

Köszönöm. És bevallom, büszke is vagyok rá - na ez volt az önfényezés :-)


A lényeg viszont, hogy pontosan tisztában vagyok azzal, hogy milyen nehéz leszokni, de azzal is, hogy LE LEHET szokni. Sok hülyeséget csináltam életemben, de a legnagyobbak közé tartozott a cigarettára való rászokás. Persze ezt akkor én sem így fogtam fel, de ennyi év után az határozottan állítom, hogy le lehet szokni róla, és bár nem üldözöm a dohányosokat (mert azt is túlzásnak tartom), de nem is támogatom a dohányzást.


A saját gyerekem esetében viszont JOGOT ÉRZEK ARRA, hogy egyrészt felhívjam a figyelmét a dohányzás negatívumaira (elég csak meghallgatni, hogy sípol még mindig a tüdőm), másrészt hogy megtagadjak tőle bárminemű hozzájárulásomat a saját önpusztításához.


És a kérdező kérdésére is az a válaszom: Egy GYEREK ne dohányozzon. Ha meg felnőtt, akkor tartsa be, amit ígért.

(Többek között ettől lesz felnőtt.)

Ha nem tud, vagy nem akar leszokni a dohányzásról, akkor ne ígérje meg. De ha megígérte, akkor tartsa be. Nem olyan nehéz, csak nem kell rágyújtani.


Nem akarom bagatellizálni a dolgot, nem állítom, hogy könnyű a leszokás. Nekem is hosszú ideig tartott, mire felkészültem rá, hónapokig tartott, mire úgy éreztem, hogy meg tudom csinálni. És tényleg nem volt könnyű. De túléltem, és a környezetemben is többen túlélték már. Tehát tanúsítom, hogy igenis le lehet szokni.


Én mindenkit arra bíztatok, hogy szokjon le. Készüljön fel rá jó alaposan, készítse fel magát arra, hogy nem lesz könnyű, hogy bizony néha az ember úgy érzi, hogy valamit szétver, ha most azonnal nem gyújthat rá, meg este forgolódik és nem tud elaludni annyira hiányzik egy jó mély slukk. De még ezeken is túl lehet lenni.

Aztán lassan csillapodik a dolog, és az ember észreveszi a pozitív hatásokat is: több levegő fér a tüdejébe, nem köhögve krákogva ébred, az ételeknek ízük is van, a virágoknak meg illatuk, és felfedezi, hogy milyen büdösek a kedves dohányos kollégák... Csak úgy árad belőlük valami áporodott, dohos szag. Aztán már el sem tudja képzelni, hogy lehetett olyan bolond, hogy évekig egy ilyen büdös szenvedélynek hódolt.

Csak hát idáig el kell jutni, ami egyik pillanatról a másikra nem megy. Erre fel kell készülni, el kell határozni, nem csak kigondolni, hanem tényleg elhatározni, valahol ott nagyon belül. És ha az ember komolyan akarja, akkor abba lehet hagyni.


Ha ezzel akár csak egy embernek sikerült segítenem valamelyest, megérte leírni az egészet.

Sok sikert, és kitartást minden leszokásban levőnek!

2014. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Amíg egy 19 éves nem tartja be amit ígér, anyuci apuci tartja el, és nem segít otthon, tehát leszar mindent mint egy tini, addig igen is gyerek.

Mit tett le az asztalra hogy felnőttként kezeljék?

Ha nem is dolgozik, akkor legalább megfelelő felnőtt módjára való viselkedést produkált? A kérdés alapján NEM.


Szóval, ez a 19 éves "gyerek" igenis gyerek...

2014. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"L"

A dohányzással kapcsolatban.

Én 36 éves vagyok és valaha én is cigiztem és nem is keveset és az sem igazán számitott hogy épp milyet. Immár 1 éve nem teszem és nagyon örülök,hogy megszabaditottam magam abból a rabságbol amiben akkor éltem. Az volt a függöség a szó szoros értelmében, hisz nem én irányitottam a cigit, hanem inkább ö engem sajnos.

Sokan nem tudnak leszokni rólla, mert fontosnak érzik azt hogy tegyék, hogy igy nyugottabbak lesznek és igy tovább ami nem igaz, mert egy rabb sose nyugodt , csak ö azt hiszi hogy az! és folyton azt meséli be magának hogy ami egykor kiemelt a gyerekkorbol és nagynak hittük általa magunkat, most meg úgy ránk telepett hogy képtelenek vagyunk abbahagyni, és az örökös dolog hogy .mi ennyit megérdemlünk! ennnyi jár nekünk hogy dohányozunk! és igy már egy motiváció se léphet éredményesen hogy inkább legyünk szabadak, és illatosak és ne mindig a gyújtó csörömpöljön zsebünkben. Nem azzal születtünk hogy cigizünk!!! és eddig senkit se emelt ez a dolog hanem inkább tönkre tett. köszönöm

2014. dec. 16. 16:23
 25/27 A kérdező kommentje:
Bocsi,,,,,, helzesbitek 10 éve nem cigizek
2014. dec. 16. 16:24
 26/27 anonim ***** válasza:
A tiszteletet nem kiharcolni kell, hanem kiérdemelni.
2014. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Igy van ez oda vissza is nagyon igaz...
2014. dec. 18. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!