Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lehet ezt egy 19...

Mennyire lehet ezt egy 19 éves gyerektöl elvárni, hogy betartsa amit igért? , cigi abbahagyása és otthon több komunikáció és segitség. Cseréjében suli folytatás, okosteló ajándékozás stb. amit kapot

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 16:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#9 én nem a szüleimen lógok, nem bagózok és állami finanszírozással járok egyetemre így azt sem ők fizetik.

És igen, ha valamit megígérek, akkor betartom.

2014. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 811 ***** válasza:
12%

Kicsit másképp gondolom. A szülőnek kötelessége, hogy támogassa mindneben a gyerekét, amig be nem fejezi a tanulmányait, és elhelyezkedik valahol. Ne csak addig legyünk szülők, amig "jajj de aranyos kisgyerek", hanem ha cigarettázni szeretne, és belefér a büdzsébe,akkor tessék biztosítani a dohányzáshoz szükséges feltételeket. Ez ugyan úgy függőség, mintha valaki biciklizik....szóval kedves szülők! A gyerekkel szemben nem csak jogaitok vannak, hanem kötelezettségeitek is!!

Elvárhatatlandolgokat pedig, nem szabad hagyni, hogy a másik megigérjen. Legalább családon belül ne arrol szoljon az élet, hogy a másikat ki mivel zsarolja, vagy épp milyen feltételeket szab.

2014. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"A szülőnek kötelessége, hogy támogassa mindneben a gyerekét, amig be nem fejezi a tanulmányait, és elhelyezkedik valahol."


NEM!!!

A szülőnek kötelessége, hogy mindent megtegyen a gyermeke fejlődése, előrehaladása, boldogulása érdekében.

EBBE AZ ALKOHOL, A DOHÁNY, A DROGOK, AZ EGYÉB ÖNPUSZTÍTÓ TEVÉKENYSÉGEK, A BŰNCSELEKMÉNYEK, ÉS HASONLÓK NEM TARTOZNAK BELE.

Nem csak nem vagyok köteles támogatni, hogy a gyerekem tönkreteszi a szervezetét, de ha ezt a saját pénzén teszi, akkor is szólni fogok ellene.

2014. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 811 ***** válasza:
33%
Bűncselekmények elkövetését ne vegyük már egy kalap alá a dohányzással...tudtommal 18 éves kor fölött legális cselekmény. Ha tanul az a szerencsétlen miből fizesse ki a cigijét? Mielőtt itt a gyereket lehordjuk, vizsgáljuk már meg a körülményet: lehet, hogy azért nem szól a szülőkhöz, mert nehéz vizsgára készül egy orvosi egyetemen mondjuk... vagy mindegy hogy hol, de mindent megtesz azért, hogy sikeresen befejezze az iskolát, (akár esetben szülői elvárásra) de ehhez igenis mindent biztositani kell, ami legális!!
2014. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
811 a hozzászólásod alapján valami hülye trollkodó gyerek lehetsz. Szerinted a szülőnek biztosítani kell a pénzt ahhoz hogy a gyereke (aki mellesleg felnőtt) dohányozzon, "Ez ugyan úgy függőség, mintha valaki biciklizik" pff... azért nem kéne a bagózást a sporthoz hasonlítani. Majd ha saját gyereked lesz (vagy legalábbis kicsit érettebben fogsz gondolkodni), olvasd vissza amit írtál és szörnyülködj rajta.
2014. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 811 ***** válasza:
23%
Nem minősítettelek, kerüld kérlek te is a jelzőket. A dohányos függő, aki bicikli, vagy sport függő, az mivel jobb? Amikor összeesik sportolás közben, és meghal a pályán az aztán tényleg sokkal jobb... de ne legyen sportfuggo, egy egyetem elvégzése mellett azért nehéz sportolni rendszeresen... a cigi meg köztudottan serkenti az agy működését...jó, a tüdőnek hosszútávon lehet, hogy nem használ, de inkább legyen sikeres valaki 60 évig, mint egy iskolázatlan, csődtőmeg... ha a sikerhez kell az a cigi, ám legyen...
2014. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Bűncselekmények elkövetését ne vegyük már egy kalap alá a dohányzással"

Bocs, ha ez jött ki belőle, nem egy kalap alá akartam venni, ez csak felsorolás volt.


"Ha tanul az a szerencsétlen miből fizesse ki a cigijét?"

Akkor (mily szomorú dolog) ne dohányozzon. Az még senkinek nem okozott maradandó károsodást, hogy nem cigarettázott. És persze rászokni sem kötelező.


"ehhez igenis mindent biztositani kell, ami legális!!"

Ismét mondom: NEM!!!

Én 35 évig dohányoztam, majd abbahagytam a cigarettát. Túléltem (mint még sokan mások).

És nem látom úgy, hogy BÁRMILYEN önpusztító tevékenységet BÁRMILYEN indok miatt támogatnom kellene, sőt, határozottan ellenzem.


A napi lerészegedés, az orgiákon való részvétel is legális. Akkor szerinted ezeket is támogatnom kellene?

Ugyan, hadd döntsem már el szülőként, hogy SZERINTEM mi szolgálja a gyermekem javát, és mi nem. Ha ezzel ő nem ért egyet, akkor majd a SAJÁT körülményei között, a SAJÁT jövedelméből úgy él, ahogy neki tetszik, és azt csinál, amit akar. (De a véleményemet akkor is el fogom mondani neki.) De én nem adom a jóváhagyásomat semmi olyan dologhoz, amit negatívnak, rossznak tartok - a segítségemet, tevékeny hozzájárulásomat pedig végképp nem.

2014. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Jó most már ez tényleg unalmas, nyilván nem gondolja komolod komolyan te sem, hogy a cigi jó... szóval trollkodást tessék befejezni...
2014. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
811 fejezd be a szórakozást. Szánalmas vagy. Senki sem vesz komolyan téged. Az ilyennel nem érdemes vitatkozni, mert olyanokat ír, amiket ő sem gondolhat komolyan.
2014. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
35 év után leszokni, RESPECT !!
2014. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!