Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy kiiratkozok egyetemről? Szülők, ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Nehezen sikerült meggyőznöm szüleimet, hogy erre az egyetemre mehessek, de egyáltalán nem azt kaptam amire számítottam, már gondolkoztam hogy passziváltatok, végzek valami okj-t, aztán vagy folytatom vagy nem, viszont most megbuktam másodszorra is egy tárgyból, amiből nincs keresztfélév. Rengeteget készültem, nem lustaságból! Igazából még egyszer megpróbálhatnám, de már most másfél év csúszásnál tartok, ami a max, ha nem akarom az egész képzésem fizetni, és ha ebből át is esnék egy kettessel, a rá épülők csak nehezebbek...

Szóval ki szeretnék iratkozni, fél évig dolgozni, aztán menni másik egyetemre (szóval most télen felvételiznék újra máshova)

A gond az, hogy eddig szüleim fizettek mindent, és nagy cirkusz lesz, hogy "kidobtak ennyi pénzt" másfél évig (lakbérre értem, maga a képzésem államilag támogatott)

Hogy adjam elő, hogy minél jobban megússzam?

Szülők, ti hogy reagálnátok erre?


2014. dec. 22. 14:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát.. első félévben még alapoztuk csak a programozást, teljesen rendben van, második félévben ugyanazt bonyolultabban.. akkor már fura volt, de ebben a félévben borultam ki, hogy még mindig semmi értelmeset nem is láttam, pedig a képzés felénél vagyok (progból nem csúsztam), szóval ezért csak most jöttem rá, hogy nem jó ez a szak. :/
2014. dec. 22. 16:55
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz, a szüleidnek semmi köze hozzá- kiiratkozol egyetemről, elmész dolgozni, eltartod magad, éled a saját életed. ennyi. de hogy tőlük várod egy másik szak finanszírozását? na ne már! majd önerőből, ha annyira akarod, ők már megtettek mindent ami tőlük elvárható. én ezt szólnám szülőként.
2014. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
hm én mondjuk elég megértő lennék, csak szeretnék veled rendesen elbeszélgetni, hogy tényleg értsem az indokaidat, és lássam, hogy haladni akarsz valamerre. ideges én nem lennék, de én alapból sokkal türelmesebb vagyok, mint mások. az a lényeg, hogy szeretném látni, hogy van célod, és nem csak kóvályogsz az életben. mert ez bárminek lehet a jele, egy céltalanságnak is, amit most csinálsz.
2014. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
ELTE proginfóról nekem is hullottak ki ismerőseim, pedig egyébként okosak és vágják a dolgokat. Náluk az egyetemváltás hozott megoldást. Neked is ezt tanácsolom, a helyedben átmennék egy másik egyetemre, másik infós szakra. Feleslegesen vesztegetnéd az időd okj-re, jobban járnál ezzel a verzióval. Akár proginfót, akár mérnök infót választasz, át tudod vinni a tárgyaid nagy részét, nem veszítettél vele éveket. Nézz utána más sulik tantervének és tárgyleírásainak, és a következő félévben ne passzívra menj, hanem olyan tárgyakat vegyél fel, amit el tudsz majd fogadtatni a másik suliban. Februárban persze felvételizz az új helyre.. (államira nem vennének fel?) HA így teszel, valószínűleg meglesz az infós diplomád ugyanannyi idő alatt vagy hamarabb, mintha belekezdenél egy OKJ-be.
2014. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Konkrétan, ez melyik targy?

En is ide jarok, es baromi nagyot csalodtam. Naponta megfordult a fejemben, hogy itt kene hagyni, de valahogy atlendultem rajta.

Az, hogy másik tanarhoz veszed fel a targyat nem valt be? Nem feltetlenul a hallgato a buta. IK-n rengeteg legendasan rossz tanar van.

Ha a szak érdekel még, akkor beprobalnek egy SZTE-t, az elvileg gyakorlatiasabb

2014. dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15-ös

ciki vagy nem, a matalap ez a tárgy. Tökéletesen értem gyakorlaton (első félévben is értettem), ha otthon nekiállok gyakorolni, simán megy, Mosihoz is jártam, nála is értettem. Zh-n meg egyszerűen nem megy, mintha akkor látnám először azokat a dolgokat. 2 félév alatt a 6 zh-ból egyik se lett meg, közelében se voltam a "megfelelt"-nek, és fogalmam sincs miért.

Linalgnál jöttem rá amúgy, hogy sokszor a tanárváltás segít. Első félévben azt se tudtam eszik vagy isszák, a csoportom 3/4-e bukott... második félévben normális tanárt kaptam, csodálkoztam hogy komolyan ez ugyanaz a tárgy?? :D Egyből megértettem mindent. :D

De itt nem erről van szó, hogy nem értem, egyszerűen nem megy, nem is tudom.

Meg alapból már rühellem az egész szakot. :/ A mostani félévben a progtech 2. beadandónál telt be a pohár: annál bonyolultabb beadandót írtam középsuliban :/

2014. dec. 26. 18:34
 17/19 anonim válasza:
100%

Jaaj, ereztem, hogy matalap... :D Nalunk egesz okos embereknek nem lett meg elsore a zh.

Én elsot ujrairtam, masodik pont 18 pont lett, a javitoban meg bizom..:D Es iden a tavalyihoz képest szivatas volt az egesz. Elso zh is, es masodik is. De javitobol az elso konnyu volt (asszem).

Es nekem Mosi nem segitett soha semmit..:( célszerű a zh-t jol atnezni, esetleg lefenykepezni, hogy elvi hiba vagy elszamolas van. Bar este 7kor barmelyik megesik..:/

Engem volt középsulis tanárom keszitett fel. Szerintem celszeru lenne összeulni neked is egy tanarral. Mivel tanultad mar ezt, nem lenne olyan sok ido. Szerintem egy pár alkalom eleg lenne, es rajonnel, hogy nem te vagy a buta, hanem a tanar atsiklott par dolgon, ami neked tokre nem egyértelmű.

jo tanarod volt matalapbol?

2014. dec. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nekem Mosi sokat segített, imádom ahogy ő magyaráz, dimatból is miatta mentem át :D

Az egyik gyakvezem egy fiatal srác volt, aki jó fej, de egyáltalán nem ment neki a tanítás. A mostani gyakvezem egy idősebb nő, olyan tipikus tanár, nem volt vele baj.

2014. dec. 27. 08:24
 19/19 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet váltani. Ennyire proli mentálisú család mit gondolt, hogy a sült galambot kifogják elsőre.

Ez egy ilyen műfaj.

ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!