Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Már nagyon...

Mit csináljak? Már nagyon betelt a pohár.

Figyelt kérdés
Anyukám már a lehető legjobban idegesít. nem hagy semmit csinálni, mert annyit beszél, állandóan a nyakamon van. De nem rendes dolgokról beszél, hanem csak kioktat állandóan mindenkit. Még tanulni sem tudok, mert bejön, és csak oktatgat, ha meg szólok neki, hogy tanulnom kell akkor én vagyok a hibás, hogy hagyjam békén, és hogy ő nem fog kimenni, ez közös ház, mindenki ott van ahol akar, stb...Ráadásul pénzem sincs, elveszi az összes pénzemet, minden cuccomat átkutatja, ja és ma is a nagymamámmal beszéltm a vezetékes telefonon, és a másik telefonon hallgatta, hogy mit beszélünk. Nem merek semmit neki mondani, mert úgy is én jövök ki belőle rosszul, nem merek beszélni, mert mindenbe beleköt.És nagyon nehéz a felfogása, szóval megmagyarázni neki nem lehet semmit, mert nem hallgat végig és csak a hülyeségeit nyomatja, és leállít állandóan, hogy nem érdekli amit mondok neki. Pedig mindenki szerint hülyeségeket beszél. Állandóan engem éget, mert állandóan hívogat valakit.

2014. dec. 22. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt apukáddal együtt tudjátok orvosolni néhány közös beszélgetéssel, ahol kikövetelitek tőle, h. meghallgassa azt, amit érzel. Elmondod neki, h. mit érzel, amikor így viselkedik, kioktat, stb.És ő is mondja el, mit érez, amikor így viselkedik. Vigyázz, h. nem menjen át a beszélgetés puszta vádaskodásba. Higgadtságra lesz szükséged. Ez egyfajta énközlés. Nem lesz azonnali hatása, de biztosan gondolkodóba esik. Ha már eléritek, h. meghallgasson titeket, az már egy lépés. Viszont neked is meg kell vizsgálnod önmagadat, végiggondolni, h. van-e valami, amiben változtatod kellene az irányába való megnyilvánulásaid során.

Ha végleg elzárkózik a kétirányú kommunikációtól, (mint ha a falnak beszélnél...), akkor talán családterápiára kellene járnotok. De lehet h. elég lesz csak egymást meghallgatni.

Van egyébként egy jó könyv, Skinnertől, és John Clese-től, a "Hogyan éljük túl a családot?" Kötelezővé tenném 11. osztálytól.

2015. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Becsüld meg az Anyukádat,az enyém most halt meg és nagyon hiányzik :(
2015. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom mondani h becsüld meg anyukádat ...kitudja mikor távozik.
2015. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia,

én is hasonlóan éltem minden napjaimat. Számomra a megoldást a nagymamák jelentették, oda tudtam menekülni ha volt rá alkalmam. Viszont amióta sikerült elköltözni otthonról apához, teljesen normalizálódott a viszony. Viszont ugyanolyan elmeháborodott. Vannak ilyenek, és még rosszabbak is :(

2015. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!