Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyereknek két teljesen...

Ekvinitus kérdése:

Ha egy gyereknek két teljesen különböző nyelvet beszélnek a szülei mert különböző nemzetiségűek, melyik lesz az anyanyelve? Esetleg képes mindkettőt ilyen szinten megtanulni?

Figyelt kérdés
"Az amelyiket az anya beszél" poénnal ne fáradjon senki!

2015. jan. 3. 22:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
* Unokatesóm lánya 4 nyelvet beszél, bocsi a 4 kimaradt
2015. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pedig van benne valami, hogy amelyiken az anya beszél.


Nekem az exférjem külföldi, Magyarországon laktunk és eleinte az ő anyanyelvén beszéltünk, amikor megtanult magyarul akkor is, mert megszoktuk. Jöttek a gyerekek és mivel pont a beszédtanulás idején nem foglalkozott velük, a "cicaaa" "vauvauuuu" pár szavas szókincsük hamar megugrott az "és a királyfi megcsókolta Hamupipőkét és boldogan éltek blabla", ezt nem követte az apjuk nyelve. Utána mivel nem tudtak másképp kommunikálni, az apjukkal is magyarul beszéltek, aki ahelyett, hogy erőltette volna, szintén magyarul válaszolt. Nem is tanulták meg.

Ahol az apa komolyan foglalkozott a gyerekkel vagy az ő országában éltek, abban a családban a gyerekek is megtanulták.


A saját esetünkben és más vegyespároknál azt tapasztaltam, hogy ha az anya külföldi, apa mondjuk magyar és Magyarországon élnek, akkor a gyerek mind a két nyelvet tökéletesen beszéli. A gyerekek sulijában is volt ilyen, nem is egy.

Ahol az anya magyar volt, apa külföldi és Magyarországon éltek, ott az apán múlt, hogy a gyerek beszéli-e a nyelvét. Igazából két családnál láttam, hogy igen, mind a kettőt tökéletesen, egyiknél apuka következetesen nevelt, tanított, minden este mesélt, a másiknál az apa nem tanult meg magyarul.

Minden más esetben meg azt láttam, hogy apuka az elején nem invesztál a tanításba energiát, utána arra való hivatkozással, hogy úgyse érti a gyerek már nem is próbálkozik a tanítással.


Ha pedig a gyerekek közösségbe kerülnek, akkor annak is erős a hatása.

Vagyis mondjuk egy A országbeli apa, B országbeli anyával C országban élnek, az apa csak a saját nyelvén hajlandó a gyerekkel kommunikálni, sok mesét olvas neki, akkor a gyerek mindhármat képes tökéletesen elsajátítani.

2015. jan. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Apa magyar, anya nemet. Mindket nyelvet egyforman beszelem, gond nelkul valtok koztuk. Nemetorszagban szulettem, apa munkaja miatt par evet eltunk az USA-ban, de az iskolat mar Magyarorszagon kezdtem el.


Anyanyelvemnek inkabb a magyart tekintem, mert tobbet hasznalom, bar meg nem gondolkodtam ezen a kerdesen.


Amugy anyaval nemetul, apaval magyarul beszelunk. Tesommal ha ketten vagyunk nemetul, de ha van mas is velunk akkor magyarul. Ha a csalad egyutt van, akkor altalaban magyarul.

2015. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő is.


Anya szlovák-magyar, apa német, gyerekek csak németül hajlandóak megszólalni, nem is kíváncsiak a másik két nyelvre, iskolában angolt tanulnak. Németországban élnek.


Anya magyar, apa angolul beszél, Magyarországon éltek, most Angliában. Itthon a gyerek nem volt hajlandó angolul beszélni, de tökéletesen megértette, mert az apja csak angolul beszélt hozzá (gyerek magyarul válaszolt), kint mind a két nyelv megy neki hibátlanul.


Anya orosz, apa magyar, a lány mind a két nyelvet beszéli.


Apa olasz, anya brazil (portugál nyelvterületről), egymással spanyolul beszélnek, és Németországban élnek. A gyerekek anyához portugálul, apához olaszul, egymással négyen spanyolul beszélnek, a közösségben németül, és fel se tűnik nekik, hogy váltogatják a nyelveket.


:) Szóval nagyon változó. Mi is int élünk Németországba, magyarok vagyunk mind a ketten, most tervezünk babát vállalni. Itthon magyarul fogunk vele beszélni, de amint lehetőségem lesz elvinni közösségbe, akkor azonnal viszem, tanulja a németet, később pedig a két tannyelvű ovit, iskolát fogom preferálni, angol-német vonalon, így három nyelv adott lesz a kicsinek. Szerintem ez jó kezdés.

2015. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!