Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valakinek meghal a 15 éves lánya és 2-3 hét után már nem érdekli?

Figyelt kérdés

férfiről van szó és mi előtt valaki azt hinné nem csak elfojtja, nem mutatja ki, hanem tényleg nem érdekli... Annyit mond, hogy most már mind1.


Mi erről a véleményetek?


2015. jan. 8. 15:04
1 2 3 4 5
 21/42 anonim válasza:
96%
A gyász egy komplex dolog, mindenki máshogy éli meg. Nem mindenki fog összezuhanni, bár valóban nem láthatod, hogy mi folyik a zárt ajtók mögött. Próbálja megtalálni a helyét a világban.
2015. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%

Sokan elmondták itt , hogy senki az égvilágon nem tudhatja , hogy ott legbelül mit érezhet az a másik ember.Valóban nem érdemes még csak összehasonlítani , más emberek érzéseivel sem.Amúgy hogyan tudhatod , hogy nem csak elfojtja , hanem tényleg nem érdekli. Az elfojtásnak pontosan lehet az az egyik ismérve, hogy mintha tényleg nem venne tudomást a halálról , és teljes mértékben úgy cselekszik , gondolkodik , mintha meg sem történt volna.

No és ha netán , valóban nem törődne vele , egyikünknek sincs joga ítélkezni felette.


Mi a normális? A" közvélemény" szerint , vagy amúgy?

"Amúgy " talán az is lehetne a "normális" , hogy az ember azt az érzést fejezi ki amit éppen meg él.

Ha fájdalmat érez fájdalmat fejez ki, ha közömbösséget érez közömbösséget fejez ki .Amúgy ezek az érzések gyakran idővel meg is változhatnak.

Amit kifelé mutatunk gyakran nem a valós érzéseinket tükrözik. Még olyan is előfordulhat, (lehet , hogy nem is ritkán) hogy valaki elveszít egy közeli hozzátartozót, és jajveszékelve sír a temetésen, de valójában olyan nagyon nem is rázza meg a halála.

2015. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
98%

Nekem a kislányom halt meg!

Kifelé az égvilágon semmit nem mutatok, mert ilyen vagyok. De belül minden reggel meghalok, mikor a kislányom nélkül ébredek.

Ha valaki azt mondaná, hogy nem érdekel engem a lányom halála, hát a torkát elvágnám!!!

2015. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%
Talán törődj a saját dolgaiddal, arra még nem gondoltál? Ha a saját apádról van szó akkor sincs semmi közöd ahhoz, hogy hogy gyászol. De úgy bírom az ilyen másoknak puffogó szerencsétleneket, menj oda az illető elé és mondd neki, ha valami problémád van azzal, ahogy gyászol, majd jól elküld a fenébe.
2015. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nos azt éppen tudom, hogy mit kéne éreznie, mutatnia, mert 2 is ismerősöm, barátom volt pontosan ebben helyzetben és végig ott voltam mellettük"


Igen, és akkor te már mindent tudsz és jogodban áll számon kérni másokon. Minden ember ugyan olyan, ugye? Vegyél már vissza magadból..

2015. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagy butaságot kérdeztél. Remélem, még gyerek vagy.

Egyébként:

[link]

2015. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyes országokban pl. Mexikóban ünneplik a halált.

Nagy ünnepséget csapnak ha egy rokon, családtag meghal, és mindenki fehérbe öltözik.


Miért? Mert szerintük a halál az élet legfontosabb része, és amúgy is annak kell örülni, hogy köztük volt idáig.


Halottak napján bulizós zene megy a temetőben, berúgnak és vicceket mesélnek.


Akkor ő sem normálisak...de minden csak nézőpont kérdése.


Szerintem az, hogy ki mennyire látványosan gyászol meg egy személyt, az nincs egyenes arányban azzal, hogy mennyire szerette életében. Ez ember és kultúra függő.

2015. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nem erdekli. A ferfiak nehezebben mutatjak ki az erzelmeiket, attol, h azt mondja, h mindegy, nem biztos, h igy is gondolja, erzi. Az is lehet, h meg nem is tudatositotta, milyen nagy a veszteseg, h orokre nincs, lehet ez majd kesobb jon. En csak parkapcsolati vesztesegrol tudok beszamolni, de nalam volt, h ket hetig sirtam, nagyon fajt, aztan egyik naprol a masikra nem erdekelt, egy ido utan megint ramtort a siros idoszak, es ez sokat valtakozott. Lehet o is most egy ilyen ""mindegy"" periodusban van.
2015. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:55

Hülyeséget beszélsz. Az igaz, hogy néhány helyen fehérbe öltöznek temetéskor, de nem ünneplik a halált, ők is ugyanúgy gyászolják a szeretteiket!

2015. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

17.34-es: [link]

"...míg Európában ezekről az ünnepekről a gyász, az emlékezés és az elmúlás jut eszünkbe, addig Mexikóban teljesen máshogy kezelik a halál kérdését. Míg Európában szomorkodunk, addig az Észak-Amerikai országban a halált az élet részeként fogják fel, ünneplik azt és örömmel hisznek benne, hogy az elhunyt barátok és rokonok visszatérnek vendégként a túlvilágra."

2015. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!