Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valakinek meghal a 15 éves lánya és 2-3 hét után már nem érdekli?

Figyelt kérdés

férfiről van szó és mi előtt valaki azt hinné nem csak elfojtja, nem mutatja ki, hanem tényleg nem érdekli... Annyit mond, hogy most már mind1.


Mi erről a véleményetek?


2015. jan. 8. 15:04
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne beszélek hülyeségeket. A temetéseken is óriási bulit csapnak, énekelnek, isznak esznek, mulatnak.


A mexikóiak egyébként minden alkalmat megragadnak, hogy dáridót csapjanak.


Anyám élettársa mexikói volt.


De Te biztosan jobban tudod...

2015. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
22%
Maxikóban buli a halottak napja! De nem az, ha valaki meghal!!! Ne legyél már ennyire kretén!! Szerinted ott örül vagy bulizik valaki, ha meghal a gyereke vagy a szerelme??? Ne legyél már ilyen sötét. Én is voltam már mexikóban, megismertem ottani embereket, imádom a mexikói kultúrát, de amit mondasz az egyenesen hülyeség. Ott is ugyanúgy gyászolnak, ha meghal egy szerettük, mint bárhol máshol.
2015. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
91%

Akkor biztos úgy van ahogy mondod, mert te nem vagy kretén.


Ellenben eléggé udvariatlan vagy, az biztos.

2015. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülyeségeket akkor jelents ki, ha gondolatolvasó vagy.


Az én apukám 13 éves koromban halt meg. Mindig hihetetlenül apás voltam, nélküle teljesen el voltam veszve.

SENKI nem vett észre semmit a gyászomból, sem az osztálytársaim, sem az osztályfőnököm nem hitte el hogy tényleg megtörtént, mert pontosan ugyanúgy viselkedtem, ahogy annak előtte. Soha nem bőgtem, nem akadtam ki ha valakinek az apjáról volt szó, miközben osztálytársam akinek sok évvel azelőtt halt meg az anyja, mminden elejtett szónál zokogva borult az asztalra...

Csendben züllöttem le, ugyanúgy senki nem vette észre a fokozatokat, két évvel később már teljesen magamba fordultam, de senki nem volt képes összekapcsolni a két dolgot.

Tavalyig (24 éves vagyok) hurcoltam magammal a gyászt amikor egyszer csak kitört belőlem a sírás, napokig elő sem jöttem a lakásból, azóta köszönöm szépen, jól vagyok.

Anyám mai napig meg van győződve róla, hogy nem viselt meg apám halála.


Nem mindenki reagál ugyanúgy a különféle eseményekre, és ez bizony brutális elfojtás. Én is úgy beszéltem mindig apu haláláról, mintha az időjárásról lenne szó.

2015. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy az vagyok, mikor valaki ilyen baromságokat terjeszt, aztán lehet még valaki el is hiszi, utána terjesztik majd, hogy Mexikóban örülnek a gyerekük halálának az emberek....
2015. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Akármennyire is ismered a férfit, a lelkébe nem látsz bele! és ilyenkor még erősebb "maszkot" viselnek, hogy ne lássák mások az érzelmi gyengeségüket. Szerintem ne beszélj neki róla, és ne hozd fel a témát, biztos hogy nem szivesen beszél róla, főleg ha csak pár hete történt az eset. Ha szülő vagy megérted hogy ezt nem lehet úgy felfogni, hogy "nem érdekel"....

Egyébként mexicoban természetesen nem a temetéseken "buliznak" hanem halottak napján. Ahogy mi virágot viszünk és gyertyát gyújtunk a temetőben, ők ki mennek piknikezni, zenélni. Úgy fogják fel hogy a szeretteik így nem azt látják fentről hogy feketébe szomorú arccal sírnak, hanem hogy élvezik a földi életet, és boldogok. Nem hiszem hogy ez rosszabb.

2015. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
nekem meghalt a nagybátyám egy hónapja és anyám sem lát rajtam semmit,pedig otthon a magányomban én is sírtam,de mások előtt nem bírom kimutatni a fájdalmat sőt ha kérdeznek mi van és részvétet nyilvánítanak zavaromban mosolygok(pedig nem akarok).Közben a felesége egyfolytában zokog(pedig tudom hogy annyira nem fáj neki)igazi energia vámpírrá nőtte ki magát,úgy érzem mintha középpontban akarna lenni.erről ennyit,nem tudom miért hiszed ezeket de nézz utána a gyász tüneteinek meg fogsz lepődni
2015. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy osztálytársam halt meg autóbalesetben. 15 évesek voltunk, mondhatjuk azt hogy barátok. Elutaztam a temetésére, és aznap például nekem még szembesülnöm kellett a saját dédnagyanyám halálával, aki imádkozás közben halt meg. Én csak néztem a halott dédit, aki rá volt borulva az ágyra, meg volt már meredve....Arra emlékszek hogy valahogy kimentem a verandára, és röhögtem. 5 perc múlva eszméltem magamra. Aztán állok a barátom temetésén, és végig néztem ahogy az anyukája gyakorlatilag megőrül, és elájul, és aztán vitték a kórházba, kómába esett.(állítólag) Na ahogy utaztam visszafelé, mindent tudtam, melyik vonatra, buszra szálljak, de valahogy minden kimaradt.... és azt vettem észre hogy megérkeztem a városba, de az utazás kimaradt. Aztán összeestem én is. Nagyon sok volt ez egy napra. Egyébként vannak olyanok is akik abban a pillanatban nem fogják fel mi történt, aztán hetekkel, hónapokkal később jön rá a sírás, depresszió. Nekem van egy lányom, és néha eszembe jut mi van történik vele valami, és meghal. És olyankor eszembe jut hogy valószínűleg megölném magam, mert egy percig sem tudnék úgy élni hogy Ő nincs. Nem tudom más szülők hogy gondolják ezt, és hogy a barátom anyukája hogy tudta ezt túlélni, de én úgy gondolom hogy szinte ezt sehogy sem lehet feldolgozni.
2015. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

Ez a sok okos ember...nem a kérdésre kell értékítéletet mondani,hanem válaszolni kell rá. Elvégre ez az oldal azért létezik,hogy feltehessük a kérdéseink.

Am. nem ismerjük az illetőt,de elképzelhető,hogy tényleg nem érdekli,de az is,hogy csak magában tartja.

2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ha így vn nem normális...


Sokan leírták már, csak ismételni tudom..


Nem feltétlenül van ug, ahogy látszik..


A másik oldal az, hogy függ milyen kapcsolata volt a gyerekkel. Itt leginkább pont tegnap pedzegetett kérdes alapján gondolok arra, higy mi van, ha csak biologiaailag volt a apja.. Nem akara nem el az anyávalm tán a gyerekkel néha-néha tartotta a kapcsolatot, ebben az esetben nem alakul ki szülő-gyerek viszony. Közöttük, a gyasz sem lesz erős..


Van aki kfele gyászol, van aki elfojtja, és úgy tesz, mint akit nem érdekel, ez meg nem jelenti azt, hogy tenyleg nem, hanem könnyebb nem belegondolni, ugymond félvállról venni.

Másrészt van aki fel tudja dolgozni, nagyon kevesen, de vannak. Mert ha belegondolsz.." Most már mindegy" tényleg..

Mit tud tenni, vissza nem jön a lánya, megmepteni nm tudja...

Nem is feldolgozza, hnem beletörődik ilyenkor...

Az emberi lélek rendkívül bonyolult, en. Egyszereű megerteni, ha egyáltalán leget..

2015. jan. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!