Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elmondjam a...

Szerintetek elmondjam a szüleimnek hogy a 16 éves húgom idősebb férfival találkozgat? 19/F

Figyelt kérdés
Szilveszterkor kezdődött az egész amikor találkozott egy 39 éves férfival aki kikezdett vele.Nekem is csak mesélték és nem is voltam benne biztos mert a húgom nem beszél erről,de tegnap ahogy haza értem kettesben voltak a húgommal.Erre én kiakadtam és bevertem egyet a csávónak aztán meg kidobtam.Persze a húgom elkezdett hisztizni meg ordibálni velem és bezárkózott a szobájába.A szüleink ahogy haza értek kérdezték mi baja de nem mondtam el,mert nem tudom mi lenne ha apa meg tudná.

2015. jan. 13. 18:30
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nekem azt tanították,hogy a család az első és amikor én kerültem bajba nekem is segítettek és én nem ilyeneket csináltam hogy haza hozok egy nőt,hanem sokkal durvábbakat.Nehogy már feljelentsen azért mert rá mászik egy gyerekre és én meg kidobom.Ha éppen apámmal fut össze valószínű nem a saját lábán hagyta volna el a házat.
2015. jan. 13. 21:20
 22/37 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miért háborogtak az első oldalon. Jól írták előttem: 16 évesen azzal szexel, akivel akar. Hogy esetleg a pasi kihasználja, az más kérdés. Ennyi idős esetében viszont nem csinálnának ügyet belőle.
2015. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
37%

"és amikor én kerültem bajba nekem is segítettek" - Kérdező, segítettek, vagy megrendszabályoztak??? Mert nekem teljesen más fogalmaim vannak a segítségről... a segítség valahol ott kezdődik, hogy abban segítek valamit, ami a saját szándéka, nem abban, amit én magam tartok helyesnek, tehát ha pl. a húgod párkapcsolatán elkezdene hisztizni apád, és te segítenél lenyugtatni, na AZ segítség lenne.

Egyébként tudod, hiába spirázod, amikor az általad kifogásolt kapcsolat teljesen legális - függetlenül attól, hogy kinek tetszik éppen, és kinek nem.

2015. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
59%

"Csak szerintem, egy normális értékrendű, egészséges gondolkodású 16 évesnek, rohadtul nem kéne egy buliban megismert felnőtt, 40 éves faszinak felkínálnia magát anyuci/apuci házában."


Ez a kulcsmondat szerintem, teljesen jól összefoglalta a problémát!

2015. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik oldal azt hangsúlyozza, hogy jogilag nem tilos egy 16 éves lány és egy 40 éves férfi szexuális kapcsolata. Ez egyébként igaz is.


Jogilag már érdekes helyzet, hogy a szülők tulajdonában lévő ingatlanban volt a férfi, akinek nem volt erre engedélye és alapos okkal feltételezhette, hogy az ingatlan tulajdonosa nem adna erre engedélyt,ha tudna róla. Tehát jogtalanul tartózkodott.

Így aztán jogszerű volt a 19 srác eljárása, hogy kizavarta.

2015. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
31%

" akinek nem volt erre engedélye" - de volt, a szintén jogszerűen ott lakó lánytól... ugye az ingatlanban tartózkodásra, oda belépésre nem csak a tulajdonos adhat engedélyt, hanem bárki, jogszerűen ott lakó, ott bejelentett lakcímmel rendelkező. Így természetesen a húg is, max a TULAJDONOSNAK joga van ezt felülbírálni alapos okkal... Ha már jogászkodunk ugye...

De ami végképp veri a biztosítékot, az a "bevertem egyet a csávónak"... része a kérdésnek...

2015. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%

Ha jogászkodunk: mind a pasi, mind a lány biztosak voltak abban, hogy a tulajdonos NEM adna engedélyt rá, ha tudná.


A lány beleegyezése jogilag szerintem nem számít, hiszen nem tulajdonosa a lakásnak, hiába él ott.

2015. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%
A "bevertem egyet a csávónak" valószínűleg: "hirtelen felindulásból elkövetett" és "8 napon belül gyógyuló"
2015. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
73%

"A lány beleegyezése jogilag szerintem nem számít, hiszen nem tulajdonosa a lakásnak, hiába él ott." - goondolom, erre nem tudsz paragrafust (mert nem így van) tehát csak azt gondold végig, szerinted, ahol egy pár egyik tagja a lakás tulajdonosa, oda a másik nem hívhat meg senkit????

Újra elmondom, a meghívás a rendeltetésszerű lakáshasználat része, tehát mindenki élhet ezzel a joggal, aki ott bejelentett lakcímmel bíró, jogszerűen élő személy, van joga a lakás használatára. Ha végig gondolod, ez az evidens.

2015. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
64%

De meghívhat. Azzal az előfeltételezéssel, hogy a tulajdonos nem ellenzi.

Csak itt mindketten tudták, hogy a tulajdonos nem adná engedélyét hozzá.


Egyébként mi ezzel a diskurzussal most csak a dolog jogi szintéjét érintjük (egyébként ez a legkevésbé fontos szintje).

2015. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!