Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem fogadják el,...

A szüleim nem fogadják el, hogy nekem nem kell döglött állatból való hús! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta nem eszek húst, mert szegény állatok elvágták a torkukat, és kifolyatták a vérüket!

Tegyétek a kezeteket a szívetekre!

Ti sem örülnétek, ha fordított helyzetben pl a sertés a ti nyakatokat metszené ketté!


És a szüleim tesóm már hónapok óta csúnyán néznek rám mikor én szósszal eszem csak a tésztát, meg a kolbászt arrébb tolom!


Mikor fogják elfogadni?

Azzal jönnek, hogy amúgy is levágták volna azt az állatot...

Nagyon nem! mert ha nincs aki megegye, minek vágjuk le? hogy ott rohadjon meg a hűtőpultban?


Mit tudok tenni, hogy leszálljanak rólam?

17/L



2015. jan. 26. 13:26
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
73%

Nem az a baj, hogy vega vagy, gabonafélék és hüvelyesek megfelelő arányú kombinálásával be tudod vinni azokat az aminosavakat amik az állati fehérjében vannak. De ez sok utánanézést, számolgatást igényel.

Az indokod vérzik több sebből, amire már a korábbi válaszok rámutattak. Mindenevők vagyunk, az élet rendje, hogy tenyésztjük a haszonállatokat, amelyeket megeszünk. Ami ellen lázadhatsz és jogos lenne az a nagyüzemi tartási körülmények.

2015. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Janka néni ***** válasza:
63%

Kedves kérdező! Egyes állatok egyszerűen azért jönnek a világra és élnek egy ideig, mert fehérje, rost és egyes vitaminok forrásai a számunkra. Nem a kedvtelésből tartott díszmadaradból fő a vasárnapi leves.


Mint minden szélsőség a hús teljes mellőzése is árt a szervezetednek. Ráadásul te még igencsak a fejlődésedet éled még, ne árts magadnak!

De, ha mindenáron vegetáriánus életmódot akarsz folytatni, akkor egyrészt, teremtsd ezt meg magadnak, másrészt, hagyd a hegyi beszédet! Kíméld meg a családot az igehirdetéstől! Nekik is joguk van ahhoz, hogy jóízűen elfogyasszák az ételt és ne hallgassák a Te siratóénekedet a levágott állatok miatt.

2015. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%
Kutyát nem érdekli, hogy te mit eszel, de megmondom neked, hogy igaz a malac nem tudja elvágni a torkod, de ha holtan elé kerülsz egy éhes malacnak, úgy felzabál, hogy csak pislogsz.
2015. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
85%
Én sohasem bírtam nézni, ahogy a nagymamám levágja a csirkét, mégis szeretem sütve. Halott állatnak már mindegy.
2015. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
79%

És szerinted miattad, és a hozzád hasonlók miatt a vidéki ember kedvtelésből fogja tartani a disznót, marhát stb.? Gondolod pénzt és időt áldoz arra, hogy nézegesse a kertjében a kisröfiket? Szerintem akkor most ivartalanítsunk minden állatot, hogy még véletlenül se szaporodjanak és természetes halállal haljanak ki.


Ja, és gondolom bőr cipőt, táskát se hordassz, igaz?

2015. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
61%
Az állatnak az a dolga megegyük.Mondjuk én attól lennék rosszul ha nem lenne mit levágni.Van nekem egy szomszédom,eszi a sok zöldet korpát minden cart.Tiszta sápkorós,látszik is rajta eszement vega.Aztán állandóan vinnyog mennyi baja van.Lassan kiesnek a virgácsai is alóla.Egye engem nem zavar,én maradok a pörkütt nokellli mellett legyen az sertés marha vagy birka:))És szív fájdalom nélkül elvágom a kacsa nyakát is,jó is az dinsztelt kapival.
2015. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
31%
Most miért kell így lecseszni szegény kérdezőt? Ha neki nem esik jól a hús, mert sajnálja a megölt állatot, joga van hozzá. Nekem ez elfogadhatóbb indok a vegaságra mint az, hogy egészséges/nem egészséges táplálék.
2015. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
52%
Ne bántsátok a kérdezőt, a fiatalabbak már nem azt látták hogy minden hétvégén levágunk egy tyúkot, disznót ölünk, stb. Egyeseket, akik nem találkoznak ilyenekkel, taszíthatják ezek a dolgok, nem vagyunk egyformák! Én pl. szeretem a húst, de ha nekem kellene levágni az állatot, szinte biztos hogy nem tenném meg ha lenne más alternatíva. Ha ilyen "húsos" családban élsz, nem fogsz megmenekülni a megjegyzésektől, idővel talán elfogadják és békén hagynak. Nézz utána hogy milyen ételeket egyél ahhoz, hogy megfelelően fejlődj és pótold azt ami kimarad a hús miatt, ez nagyon fontos! De tudd, hogy egy fecske nem csinál nyarat, azért nem fognak kevesebb állatot levágni, mert te nem eszel húst, ez csak akkor működne ha tömegesen tennék ezt, ami elég valószínűtlen.
2015. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
46%

Igen, én sem értem ezt az elméletet, van két vegán (nem is vegetáriánus, VEGÁN) barátnőm is, akik váltig állítják, ha nem eszünk húst, nem vágják le az állatot. Na mármost, én boltban veszem a husit, kolbászt, minden finomat, amit állatból csinálnak, drágám, csalódnod kell: az nem fog feltámadni, csak mert nem veszed és eszed meg. Az már halott. Igen, van olyan hogy kereslet-kínálat, de ami hús már ott van a hűtőpolcokon, szerintem jobb, ha meg is lesz főzve, mert akkor legalább nem hiába halt meg. Én is szeretem az állatokat, nem azért mondom, a nagyipari állattartás felér egy horrorfilmmel, rettenetes, de azoknak szerintem jobb is, ha meghalnak. Érted, ha én élnék olyan körülmények között, én is örülnék a végnek. És ha megeszed (vagy valaki megeszi), akkor legalább a kínszenvedése és halála nem volt hiábavaló. Néhány tüntető ember miatt nem fognak kevesebb állatot tenyészteni, ahhoz még kevesen vagytok.


De ha mindenáron ki akarod iktatni a húst az étrendedből, akkor ennek nagyon alaposan nézz utána. Vegán barátnőim sem csak úgy ukmukfukk találták ki, hogy ezentúl semmi állati eredetű nem jöhet szóba, nem hogy hús, de tojás vagy tej vagy bármi ilyesmit tartalmazó készítmény sem. Ha nem néznének utána, hogy akkor mégis mivel helyettesítsék azokat a tápanyagokat, amiket onnan venne fel a szervezeted, rövid úton éhen halnának, akármennyi salátát és paradicsomot is tömnek magukba. De az se mindegy, hogy honnan tájékozódsz. A két észlény leányzó valahol olvasta, hogy a B12 vitamin az megmarad a szervezetben, ha nem pótolod, és ezért már azzal is felhagytak, hogy három havonta legalább intravénásan belövessék maguknak. Ugyan nem bioszt, csak pszichót tanulok, de az egyetemen anatómiával is volt szerencsém találkozni, meg mindig is szerettem a bioszt, és amit csinálnak, az valószínűleg hamarosan kórházba juttatja őket. És nem ér semmit, akármit mondok. Vannak hülyék, kérdező. Te ne legyél az. Magadnak ártanál vele. Okosan is lehet tudatosan étkezni, csak ne higgy el minden butaságot, amit valami random oldalon olvasol.

2015. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
40%
Nézesd meg velük az élelmiszeripari RT-t, vagy valami ilyesmi a film címe. Youtube-on fent van. Ott megmutatják hogy készül a kaja. Nem tudom, h bírni fogod-e gyomorral, mindenesetre nagyon elgondolkoztató.
2015. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!