Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki kinyomozta már az apja...

Valaki kinyomozta már az apja kilétét? Lenne értelme így megkeresni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lényegében nem kívánt gyerek voltam apám részéről, elhagyta anyámat a születésem előtt. Nincs róla egy fotónk sem. Csak a nevét ismerem, hogy régen hol lakott és a nagyanyám foglalkozását. Facebookon próbáltam keresni őket, de külső alapján nem ismerek rá, bár sejtem, hogy esetleg már megtaláltam őt...

Igazából nem tudom mit akarnék tőle, szerintem semmit. Sosem érdekelt egészen eddig, de most valahogy jó lenne a tudat, hogy ott van valahol még egy családom, még ha nem is kérnek belőlem. Hányan vannak, kik vannak... Már nem tudok kit kérdezni róluk.


Nem hiszem, hogy pozitívan csalódnék bennük azok után, amiket régen meséltek róluk, így maximum abból a szempontból keresném meg őket, hogy bepereljem a tartásdíjért.



2015. márc. 4. 23:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%
a hat hónap már három év...de az a gyerektartás...hány éves vagy? ha elmúltál 18 elméletileg perelheted gyerektartásért,ha tudod igazolni, hogy nincs jövedelmet amivel elindulhatnál az életben
2015. márc. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Hölgyeim ! A férfiak részére a gumi óvszer adott aláírom , De a hölgyek számtalan védekezési módszer közül válogathatnak ,miert nem teszik ?! Nem csak a ferfi dolga a felelősségteljes védekezés !
2015. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
63%
(12 ezt meg kell beszélni a közösülés ELŐTT. Van, hogy csak a gumi marad, ami egyébként a legbiztonságosabb is, csak hát kényelmesebb egy egészségkárosító hormongyógyszerrel tömni a másik felett, ez is igaz.)
2015. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Egész idáig nem jutott eszedbe, hogy keresd őt, most ne bolygass fel anyagiak miatt egy másik családot. Keresd, és szépen próbálj kapcsolatba lépni vele, ha megtaláltad. Anyukád nem kért gyerektartást, nyilván el tudott tartani. Most mire fogsz hivatkozni, ha mégis perled az édesapádat? Kérdezte valaki, hány éves vagy, nem válaszoltál. Miért? Titok?
2015. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én kinyomoztam, aztán anyámmal leültem beszélgetni, aki akkor már szerencsére nem tagadott mint előtte végig hü.ének nézett. Öreg hiba.

Volt néhány régi ismerős, akik emlékeztek régi dolgokra, s így szép lassan összeállt a kép, illetve apám egyik unokáját is megismertem személyesen.

Természetesen számítottam rá, hogy nem fogadnak szívesen, ez be is jött. Nehogy szétziláljam a csodálatos családi idillt, milyen rossz lesz nekik stb. Nyilván nekem nem volt rossz egy beteg állat nevelőapa mellett.

mivel vér szerinti apám már egy vén f.z, mondogatták ismerősök, hogy sz.jam le mit gondolnak, álljak be szépen a sorba ha az örökséget osztják majd, mivel elég jó módban élő családról van szó (barátaim valószínűleg szappanoperákon szocializálódtak :D ). Csak elvileg van 4 féltestvérem, mindannyian jóval idősebbek nálam, már családosak, nem hiszem, hogy nekem erre van szükségem. Nyilván a pénz jó lenne, de most mégis mennyi jutna.


Végül abbamaradt az egész, részemről fontosabb a nyugalom, és az, hogy anyámat szembesíthettem, és a szemembe nézve mondta el végre az igazat, amit már legkésőbb felnőttkorba lépésemkor el kellett volna mondjon, ha hamarabb nem is.


Igen, érdekes a tudat, hogy elvileg van egy másik családom is. Van köztük, aki azóta sem tudja, hogy én tudom a dolgokat. A nevemet megváltoztattam anyáméra, mivel nem akartam a primitív, perverz beteg nevelőapám nevét viselni, akihez TÉNYLEG semmi közöm.


Nehéz ezzel együttélni, az tény. Át kell rágni, gondolkodni sokat, emésztgetni. Nekem a hazugságok estek a legrosszabbul, nem maga a tény.


N 25

2015. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%
13 . -as én nő vagyok , és a fogamzásgátló tabletta ( amik mar közel sem tartalmaznak annyi hormont , mint évekkel ezelőtt )mellett teszem le a voksomat ! A gumi óvszer ideális alkalmi , vagy friss kapcsolatban , de hosszú távon nem tudnám elképzelni !
2015. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Komolyan, már bánom, hogy ebben a kategóriában tettem fel a kérdést...

Nevetséges, hogy mennyire nem releváns témán veszekednek itt az emberek, (Fogamzásgátlás - A családban senki sem szedhet tablettát, mert leiden-mutáció miatt hajlamosak vagyunk a trombózisra... Egyébként nem ez a kérdés, egyáltalán nem erről szól) és azért, mert erkölcsileg nem értenek egyet valamivel olyan stílusban írnak, mint a kutyának ("Kérdezte valaki, hány éves vagy, nem válaszoltál. Miért? Titok?" - Talán nem ülök 24 órát a gép előtt? 21 éves vagyok, rossz egészségügyi állapotra hivatkoznék és arra, hogy nincs állandó jövedelmem nappali tagozatos diákként.)

A kérdésben szerepel minden, korábban is felmerült bennem, hogy pénz miatt megkeressem a családom, de mindig úgy hozta az élet, hogy ki tudtam fizetni az egyetemet, a temetést, stb. Most sokkal szűkösebb helyzetben vagyok.


Ahogy szerepelt a kérésben, érdekelnének a gyökereim, csak a sok korlátolt válaszoló nem lát tovább a "pénz" szónál. Ez nem jelenti azt, hogy meg is ismerném őket. Nem egy becsúszott részeg tiniterhességből születtem, több éves kapcsolatból, együttélésből, úgyhogy ha más családtag nem is, de nagyanyám is tud rólam, és ő is ugyanúgy nem kért belőlem. Erre föl minek erőltessem a családi vonalat? Nem hiszem, hogy bármi változott volna az évek alatt, mert bármikor megkereshettek volna a rokonaim az évek során. Egyszerűen csak jó lenne tudni, hogy hányan vannak, mivel foglalkoznak a családomban, gyakran előforduló betegségek, stb. Elvileg most abból írom a szakdolgozatom, ami nagyanyám szakterülete, az ilyen kis kapcsokat szívesen végigjárnám, hogy mégis mit kaptam abból a vonalból.


A normális válaszokat köszönöm!

2015. márc. 5. 12:39
 18/28 A kérdező kommentje:
10: Nem vett a nevére, így hivatalosan nem szerepel sehol sem.
2015. márc. 5. 12:40
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, anyukád lemondott erről a pénzről (miért???), most - ha meg is kapnád - óriási gyűlölettömeget húznál a nyakadba. Valószínű, hogy van egy tudatlanságában ártatlan család, aki ellenségeddé válik egy pillanat alatt, és nemző apád úgy venné: ez egy bosszú. A nagyanya szakmai tudása adatai nem hiányoznak a szakdolgozatodból, az nyugodtabb, békésebb helyről is meg tudod szerezni, ócska indok ez a pénz szerzésre. Több éves kapcsolat után lelép egy terhes anya mellől: nem a legnemesebb jellemre vall. Ezért nem húznám a nyakamba /nyakunkba ezt a gyűlölettömeget. Meg lesztek enélkül is.
2015. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
*meglesztek
2015. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!