Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki kinyomozta már az apja...

Valaki kinyomozta már az apja kilétét? Lenne értelme így megkeresni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lényegében nem kívánt gyerek voltam apám részéről, elhagyta anyámat a születésem előtt. Nincs róla egy fotónk sem. Csak a nevét ismerem, hogy régen hol lakott és a nagyanyám foglalkozását. Facebookon próbáltam keresni őket, de külső alapján nem ismerek rá, bár sejtem, hogy esetleg már megtaláltam őt...

Igazából nem tudom mit akarnék tőle, szerintem semmit. Sosem érdekelt egészen eddig, de most valahogy jó lenne a tudat, hogy ott van valahol még egy családom, még ha nem is kérnek belőlem. Hányan vannak, kik vannak... Már nem tudok kit kérdezni róluk.


Nem hiszem, hogy pozitívan csalódnék bennük azok után, amiket régen meséltek róluk, így maximum abból a szempontból keresném meg őket, hogy bepereljem a tartásdíjért.



2015. márc. 4. 23:53
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19: "Meg lesztek enélkül is." - Tavaly meghalt az utolsó rokonom is, akire számíthattam volna, úgyhogy nekem ez nem annyira szeretném, nem szeretném kérdés, csak nem feltétlenül írnám le ide az egész élettörténetem. De írtam is, hogy szükségem van arra a pénzre. Legnagyobb valószínűséggel nincs ártatlan másik család (Mivel itt is a gyerek volt a válóok), maximum másik feleség vagy barátnő, de ha véletlen van is család nagyon sajnálom, de nem feltétlen vagyok abban a helyzetben, hogy idegeneket helyezzek magam elé. Amúgy valószínű mindenkinek ez lenne a legelőnyösebb megoldás, mivel egyik fél sem tart igényt a másikra igazán, a feltételezett másik családnak valószínű úgy is sokkal nehezebb lenne befogadnia magához egy idegent, de mint írtam szinte biztos nincs másik család. Maximum egy Hallmark filmben lenne az a történet vége, hogy tárt karokkal várnak ott, a valóságban inkább csak több kellemetlenséget előznénk meg így. Ha ezt bosszúnak veszi apám nem nagyon tud érdekelni. Ha megtudja, hogy meghaltak a rokonaim talán megérti, ha nem akkor nem. Anyám azért nem perelte be, mert biztos volt benne, hogy akkor beleszólt volna a taníttatásomba, az életünkbe.


"A nagyanya szakmai tudása adatai nem hiányoznak a szakdolgozatodból, az nyugodtabb, békésebb helyről is meg tudod szerezni, ócska indok ez a pénz szerzésre."


Nem érted, alapból az apai nagyszüleim már valószínűleg rég halottak, de amúgy se használnám fel a szakdolgozatomhoz, vagy bármihez. Csak szerintem vicces, hogy teljesen függetlenül arra az irányvonalra keveredtem, mint az apai nagyanyám, és lehet van több ilyen dolog is, ezek érdekelnének. Elhiszem, hogy ezt sokan nem tudják megérteni, de csak érdekelnek a gyökereim. Úgy tudnám leírni ezt, mint a szülőföldeddel a kapcsolatot. Ha már itt élsz Magyarországon, vagy ha csak külföldön élsz, de ha innen származol már csak tudsz pár dolgot az ország történelméről és kultúrájáról. És mi lenne, ha nem tudnál erről semmit? Nem néznél utána honnan származol, még ha ez annyit is tenne, hogy megnézed googleben a képeket? A nemzetiség is ugyanúgy a részed, még ha nem is mennél mondjuk abba az országba turistaként sem vagy mondjuk nem költöznél oda.


Én elfogadtam, hogy nem vagyok kívánatos apámnak, soha nem is zavart, nem érzem úgy hogy ennek jelentősége lenne a személyiségemben. Nem rosszindulatból folytatnám ezt le, hanem mert most kell elindulnom az életbe és egyedül ennek nem tudom megteremteni így a feltételeit. Én sem így terveztem az életem de ezen már felesleges lovagolni.

2015. márc. 5. 19:06
 22/28 anonim ***** válasza:

"Anyám azért nem perelte be, mert biztos volt benne, hogy akkor beleszólt volna a taníttatásomba, az életünkbe. "


- hát igen, egy férj, egy apa, egy családfő beleszól a család életébe, normális esetben. Bocs, de nem lehet, hogy anyukád rosszul gondolta, hogy neki kell ezt egyedül eldönteni, hogyan élj és mit tanulj? És mit szól ehhez a megkereséshez?

Egyébként meg keresd meg, és verd ki belőle a pénzt.. Azt kérdezted, lenne -e értelme megkeresni egyáltalán, sokan nemmel feleltek - de te valójában már fixre eldöntötted, most hogy juthatsz pénzhez.


akkor mi a kérdés???

2015. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Melyik részét nem érted, hogy meghalt? Nincs kihez odamennem, hogy akkor hogy is nézett ki és hol lakik? Gondolom úgy nem mehetek oda a bíróságra, hogy az összes ugyanolyan nevű férfit rendeljék be egy DNS vizsgálatra... Ezért kérdeztem, hogy ki hogyan kereste meg így a másik családját és hogyan alakultak velük a dolgok.


Nem anyám döntötte ezt el egyedül, nagyon világosan kifejtette neki apám, hogy nem kell neki gyerek, nem akar az egészben részt venni, anyám volt annyira jámbor természetű (és gondolom dühös), hogy be is tartotta ezt a kérést.

2015. márc. 5. 19:20
 24/28 anonim ***** válasza:
32%

: Nem anyám döntötte ezt el egyedül, nagyon világosan kifejtette neki apám, hogy nem kell neki gyerek, nem akar az egészben részt venni,


Hát itt van az eb elhantolva: akkor bizony jóanyád döntése volt hogy megszülettél ahogy itt sokan írták, mit akarsz ettől a férfitől?

2015. márc. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ha szükséged van a pénzre, akkor végül is érthető, hogy kérsz tőle. Az ő részéről normális hozzáállás, és tényleg egyfajta törlesztés lenne egy ilyen segítség. Meg ahogy látom, úgyse hagy békén a gondolat.

Arra készülj, hogy első hallásra nagyon óvatosan, gyanakodva fogadja a történetet... Lehet, hogy az elhagyás óta nem hallott rólad? VAgy azért szomszédoktól, rokonokon át, stb. mégiscsak eljutott hozzá némi infó, hogy téyleg fia született?

Ráállva az ügyre szerintem fel tudod kutatni. Főleg, ha ilyesmiben ügyesebb rendőrök, levéltárosok akadnak a baráti körödben.

2015. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%

A nemedet megkérdezhetem?

Amúgy én javasoltam korábban neked a levéltárat, hátha ott van valami adat. Vagy ha a lakhelyedhez közel lakik, akkor ott esetleg lehet informálódni, hova költözhettek, hiszen ha kisebb város, még lehet ismeri is a "sarki fűszeres".

Ami meg a pénzt illeti, továbbra is az a véleményem, hogy ha kell, szükséged van az anyagi segítségre, kérd apádtól el, ami jár.

Ne játsszuk már azt, hogy itt mindenki nekiesik egy gyereknek, hogy mit képzel, hogy felelősségre vonja a senkiházi, szar apját. Már rég meg kellett volna tennie. És, hogy a másik családdal meg "apukával" mi lesz? Kit érdekel? A kérdezővel ki foglalkozott/foglalkozik?

Szóval hajrá!

2015. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 26-os, a kérdező megszívta. Az élet nem habostorta. Amire készül az bizony alávaló dolog. Ez ilyen egyszerű.
2015. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

26- a 17ből kiderült,nő (nem bírja a fogamzásgátlót)

szerintem az a gáz, hogy "beleszólt volna a nevelésbe az életbe" és ezért elhajtotta az apát anya és családja. Ezek után egy bocsánatkérés erejéig lehet menni hozzá.

2015. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!