Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, ha felnőtt ember...

Ez normális, ha felnőtt ember létemre irányítanak a szülők?

Figyelt kérdés
Megmodják mikor mit kel tennem, mit csináljak itthon házimunkát, na meg ,hogy mit egyek álltalában csak azt egyem inkább amit ők főztek mert ha nem akkor ,, miér az a sz..rt eszed ezt egyed ez jobb. NA meg: Mire költöm a pénzem? HÁT még azt is megmondják! Ezért ennyi pénzt adtál!? Pl: Vennék egy biciklit: minek vetted, nem ért ennyit, utána előhozzák az ő régmult járgányukat ezt használjam ez sokkal többet ér. Ezt el kel türnöm csak azért mert náluk lakom? Még azt is megmondanák ,hogy ki lehet a barátnőm mert az ilyen-olyan szarmazásu. MINEK az ilyen neked? HÁT ha elköltöznék még akkor is próbálnának irányítani. ÉS HA MÉG visszaszólok akkor még én vagyok a szar ,hogy mit képzelek hát én vagyok az apád ill. az anyád. NÉHA CSak gyülölni tudom őket (főleg ha még isznak is) (Megjátszom magam a falubeliek előtt mintha egy boldog család lennénk, persze ők mit sem tudnak mi folyik itt)Lehet ,hogy részben nekik köszönhetően lettem részben egy link alak. Ti mit tennétek? Ja és nem ihatok nagyon, dohányozni meg egyáltalán nem lehet, pedig felnőtt eber vagyok!

2015. márc. 7. 14:54
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
(ezt kikérem) Mint Írtam van munkám csak alacsony fizetéssel!Ami albérletre kevés. Nem élősködöm a szüleimen! Ha kell beszállok az anyagiakba.
2015. márc. 9. 19:18
 22/32 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor elnézést. De ha csak egy szobát is, akkor is bérelj valahol valamit, mert megalázó helyzetben soha nem szabad élni, még akkor sem, ha az embert a szülei alázzák meg.
2015. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Egy lehetőséged van ha otthagyod a szülői házat. Ezenkívül talán próbáld meg elmondani az érzéseidet higgadtan nekik, az nem derült ki számomra, hogy hány éves vagy de HA dolgozol próbálj meg a saját lábadon megállni! Gyakori problem, hogy az idősebb szülők nincsenek képben a mai világgal vagy elfogadhatatlan számukra...
2015. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 21vagyok )
2015. márc. 28. 13:42
 25/32 anonim ***** válasza:
látszik
2015. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Ha 50 lennék akkor se változnék csak kinézetre.
2015. márc. 28. 16:49
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem sajnállak kérdező, azért írtam hogy sok lesz már ez, mert látom hogy úgy szidod őket mintha vadidegenek lennének, és a legröhejesebb az egészben az hogy kis pitiáner dolgok miatt. Örülj kispajtás, örülj hogy ennyi bajod van.
2015. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27-es! Nem tudom miért kell ilyen választ adni a kérdezőnek! Te is egy "ilyen" szülő vagy? Nagyon nehéz ilyen szülők mellett felnőni, önálló döntéseket hozni...

Kérlek kérdező, tedd azt amit írtam, költözz el itthonról. Akár másik városba, esetleg jobb jövedelemért, vagy menj ki külföldre 1-2 évre, hogy tudj félre rakni.

Hidd el sokkal jobb messziről szeretni egymást, mint közelről utálni. Egy 21 éves srác, ha már nem tanul, próbáljon meg a lábára állni. Persze ha olyan szüleid lennének, akik mellett élhetnéd a saját életed, akkor nem mondanám ezt, de nincs. Nekem sem volt. 19 évesen, érettségi után elköltöztem otthonról, és azóta külön élek. Nekem is belemásztak az életemben, minden döntésekbe bele akartak szólni, a barátom sem tetszett nekik, aki később a férjem lett... Másik városba is költöztünk a békesség kedvéért :)... De így jó volt, nem láttak bele semmibe, és tudtam élni az életemet. A szüleim pedig örültek, amikor néha hazamentem, ès meglátogattam őket...

Van ám szülők, akik egyszerűen nem hajlandóak tudomásul venni, hogy felnőtt a gyermekük.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy 20 és egy 23 éves gyerekem, tőlem 150 km-re, egyetemre járnak és tanulják az önálló életet...neked is ezt javaslom.

2015. márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

28as köszi! 27es: ha ha ) ,,Örülj kispajtás, örülj hogy ennyi

bajod van'' tisztára mint az ősök! Azért megnéznélek téged az én helyemben. (80as évek öltözeteiben,megmondva mikor mit tehetsz mit csinálj) Egyszer csak azt veszed észre: ember, ez nem is én vagyok, egy élő halott, egy madzagon rángatott bábu, egy kitalált személy. Égel mások előtt. kérdik: Te a multbol jöttél? Na de mindegy is. Egy gyereket nem így kel nevelni. Mert utána csak a csodálkozás van az eredményén. Főleg ha saját keresete van akkor meg csak a véleményét modhatná el. Próbálhatna meggyőzni,tanácsolni Fiam ez miért lenne így jobb. Nem pedig parancsolni: Nem csinálod amit mondok? NA akkor szed össze a holmidat és takarodjál el. (de azért kíváncsi vagyok mit csinál ez a fiu? nyomoztatok utana hol lakik,mit csinál és kivel? Ha megtalálom majd jól számonkérem)

2015. márc. 30. 19:57
 30/32 anonim ***** válasza:

28-ás vagyok:

Tényleg menj el. Nincs egy baratmőd, akivel együtt mennél? Ha nincs, akkor is spuri, mert különben magukkal rántanak, és egy tehetetlen önállótlan ember maradsz örökre. Tönkre fogsz menni, ha nem mész minél hamarabb. Bérelj szobát, menj min. 100 km-re.... Ott nem leskelődik senki.

2015. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!