Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban anyukám döntése helyes?

Figyelt kérdés
Megkért, hogy pucoljak meg neki 30 krumplit. Mondom oké segítek neki megcsinálom. Leülök a TV elé, hogy majd ott elvégzem a munkát. Elkezdtem TV-zni meg pucolni a krumplit erre odajön a nővérem, hogy kapcsoljam ki a TV-t mert, hogy ő a nappaliba akar tanulni merthogy az ő szobájában sötét van (fényes nappal van és még lámpa is van a szobájában). Anyukám felajánlotta neki, hogy menjen be a másik tv-s szobába de Ő azt mondja hogy nem. Én meg mondtam, hogy akkor én meg nem fogom megpucolni a krumplit. Erre azt mondja anyukám hogy jolvan akkor ne. Bemegyek a szobámba és hallom hogy elkezd ordibálni hogy hozzam ki a gépemet a szobámbol és hogy 1 hétre el leszek tiltva. Erre meg mondtam hogy a nappaliba nem azert van TV hogy azt nézzük. És ordibálva elküldött hogy nem akar látni egész nap. Ennyi.
2015. márc. 8. 12:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%
Akik itt sírnak, hogy ilyen piti dologból ügyet csinálni és még ide kiírni is így meg úgy úr isten, azoknak üzenném, hogy ez a kérdés legalább nem egy idióta fertő kérdés, és ha kitaláció is - amit kétlek - nem csak arra szolgál, hogy a jó népet provokálja, hanem választ óhajtana kapni a kérdező rá. / Nehogy már itt még egyeseket az zavarjon, hogy a kérdező nem provokálni jött ide! Röhej! /
2015. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
39%
Egyikőtöknek sincs igaza szerintem. Nem pucolunk krumplit a nappaliban. A saját szobánkban tanulunk (ha sötét van, lámpát használunk). Nem szabjuk feltételhez a házimunka elvégzését (anyukád sem feltételekkel mossa vasalja a ruhákat). Egy krumpli pucolás ürügyén nem vesszük el a számítógépet egy egész hétre. A tévé meg azért van a nappaliban, hogy ott nézzétek.
2015. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
8%

22: "Egy krumpli pucolás ürügyén nem vesszük el a számítógépet egy egész hétre."

Az a bünti, ha még nem esett volna le a feltételhez szabott segítségnyújtás miatt volt, amit ugyan megengedett anyuka, de utána végül a kérdező hisztizve bement a szobájába, h akkor nem csinálja meg, szóval még pluszba a hiszti miatt is volt.

2015. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%

már miért ne lehetne a nappaliban tanulni??? komolyan, eszem megáll itt egyeseken

én sem fogok vak sötétben tanulni, hiába van kint világos, nem fogom feleslegesen égetni a lámpát, ha a másik szobában még még lehet nappali világosság mellett tanulni

szerintem a tanulás fontosabb, mint tévét nézni...

2015. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Csak már idegesített hogy csak nekem osztja a munkákat a nővéremnek meg semmit és a királynő aki eddig semmit se csinált ugy döntött hogy ő most elküld.
2015. márc. 8. 13:30
 26/38 A kérdező kommentje:
Jó tudni hogy azzal elküldhetek mindenkit akárhova merthogy én itt akarok tanulni.
2015. márc. 8. 13:36
 27/38 anonim ***** válasza:
29%

30 krumpli, kb 15-20 perc. Ennyit nem lehet kibírni tv/net/facebook/stb nélkül?

Az élet nagy problémái 12 évesen. :/

2015. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
De istenem én nem azt mondtam hogy nem tudok semmi se csinálni ezek nélkül...
2015. márc. 8. 13:42
 29/38 anonim ***** válasza:
12%
hát pedig így van, a tanulás fontosabb, minthogy neked épp tévézni van kedved
2015. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
86%

De a válaszaidból kiderült, hogy már megint nem az a probléma gyökere, ami a kérdésben ki van írva, ez csak ilyen utolsó csepp, meg gyújtószikra. Miért nem lehet azt kérdezni egyből, hogy mit csináljak, ha anyukám minden házimunkát rám oszt, a nővéremnek meg nem kell csinálnia semmit? Mert ez az, ami bosszant téged láthatóan.

Erre amúgy sokféle válasz lehetséges, esetleg érettségizik, vagy nehéz egyetemi szakra jár a nővéred, hogy állandóan tanulnia kell és anyukád nem akarja terhelni? Az is lehet, hogy anyukádnak nem sikerült soha bevonni a nővéredet a házimunkába, ezért feladta. Ez nyilván nem helyes viselkedés. Ha egyenlőtlenül bánik veletek az ellen nem nagyon tudsz tenni.

2015. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!