Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban anyukám döntése helyes?

Figyelt kérdés
Megkért, hogy pucoljak meg neki 30 krumplit. Mondom oké segítek neki megcsinálom. Leülök a TV elé, hogy majd ott elvégzem a munkát. Elkezdtem TV-zni meg pucolni a krumplit erre odajön a nővérem, hogy kapcsoljam ki a TV-t mert, hogy ő a nappaliba akar tanulni merthogy az ő szobájában sötét van (fényes nappal van és még lámpa is van a szobájában). Anyukám felajánlotta neki, hogy menjen be a másik tv-s szobába de Ő azt mondja hogy nem. Én meg mondtam, hogy akkor én meg nem fogom megpucolni a krumplit. Erre azt mondja anyukám hogy jolvan akkor ne. Bemegyek a szobámba és hallom hogy elkezd ordibálni hogy hozzam ki a gépemet a szobámbol és hogy 1 hétre el leszek tiltva. Erre meg mondtam hogy a nappaliba nem azert van TV hogy azt nézzük. És ordibálva elküldött hogy nem akar látni egész nap. Ennyi.
2015. márc. 8. 12:37
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Tálcán csináltam és megengedte hogy ott csináljam. Nővéremnek meg felajánlotta hogy csinálja a másik szobába ahol én nem tudtam volba csinálni. Ja és led lámpánk van ami kb semmit se fogyaszt.
2015. márc. 8. 12:59
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Piti dologból csináltatok nagy ügyet. Neked nem kellett volna ha elvállaltad a krumlipucolást meggondolni magad és mégsem segíteni.

A testvéred is teljesen lüke. Olyan mintha mind a ketten azt várnátok el hogy mindenki a ti kényelmeteket szolgálja ki.

Kérj bocsánatot anyukádtól és mondd el hogy azért rosszul esett hogy a testvéred odajött megtorpedózni a krumlipucolásod.

Sajnálom anyukádat miattatok.

2015. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
9%
10: te lennél anyuka? És hagynád, hogy a gyereked feltételhez szabja a segítség nyújtást? :D Ha már vmit elszúrt anyuka, akkor már mindjárt itt elszúrta az egészet. Egyébként, ha nővérke sunyiskodott, valeszeg ezért tette, gondolta, ha hugika ilyen miért ne tegyen alá, megérdemli. Segítség kérésre igent mondani, de azt feltételhez szabni, ráadásul anya felé nem szokás. Kb. nyúl viszi a vadász puskát esete állt fenn. Anyuka egyébként, ha későn is kapcsolt épp, ezért cselekedett végül helyesen, mert rá jött erre ő is.
2015. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%
Igazából ha nézed a tévét krumplipucolás közben, úgy elvágod a kezed, mint a huzat. Miért nem hallgatsz zenét fülhallgatóval közben? Én be sem engednélek a nappaliba a krumplival, mi van, ha elszórod a héját, vagy kifröccsen a víz? A nővérednek joga van ott tanulni, ha egyszer a szobája nem elég világos. Másrészt a tévébe is be lehet dugni a fülhallgatót, csak van egy otthon, ami elég hosszú. Anyukád megpróbált valamivel büntetni, bár elég gyenge módszerrel, mert gondolom van okostelód, amin ugyanúgy tudsz majd netezni. De tipikus sok galiba a semmiért, ha képesek lennétek egy kicsi kompromisszumra is, pl. te bedugod a fülhallgatót a tv-be, vagy nővéred dugja be a fülét akkor nem lett volna semmi konfliktus.
2015. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
46%
Istenem, ilyen piti dologból ekkora ügyet csinálni és még gyakorira is kiírni.... =o
2015. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Azért csináltam mert igazságtalannak tartotttam a nővéremet és azt hittem majd anyukám úgyis elküldi onnan. Amúgymeg mint mondtam megcsináltam. Meg kipakoltam a mosógépből, rendetraktam az előszobában, hagymát is pucoltam anyumnak a nővérem meg semmit se csinált és odajön elküldeni.
2015. márc. 8. 13:08
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
Igen, anyuka vagyok (10.es), és kiegyensúlyozott a családunk, a gyerekek nyugodtak és boldogok, jól tanulnak és sokan megjegyzik, milyen illedelmesek, hogy értük ezt el, hogy kiskamaszok, és alig van veszekedés... mi is nyugodtak vagyunk a férjemmel, mert minden veszekedés alapja az, hogy valaki meg akarja mutatni, több a másiknál... mi ezt megbeszéléssel lezárjuk. Amit te mondasz, az inkább uralkodó típus, én nem feltételként látom, ha a gyerek szeretne valamit, hanem élni szeretné az életét, nem a tiédet... a sajátját. Sima megegyezés a titok. Abban, hogy tévét nézett a kérdező krumplipucolás közben, nem látok kivetnivalót, igaz, az enyémek nem tehetnék meg, mert nincs tévénk... de egy példa: ha tanulás, mondjuk vers bemagolása közben szeretne valamelyik épp a szobabicón nyomni pár kilométert, azt nem feltételkötésnek venném, és nem tiltanám el... viszont ha olyat mondana, hogy csak akkor takarít ki a szobában, ha adok neki 2ezer forintot, akkor elég furán néznék rá, mert az már kihasználás témakör számomra, de ilyen még nálunk nem történt...
2015. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Amúgymeg anyukám pontosan tudja hogy jó büntetést adott. Tudja hogy az edzés mellet még szeretek a haverokkal játszani és jokat beszélni közbe.
2015. márc. 8. 13:14
 19/38 A kérdező kommentje:
És még azt is mondanám hogy nekem is kell tanulni csak én még segítek is neki.
2015. márc. 8. 13:16
 20/38 anonim ***** válasza:
27%
még egy tanács... tudom, furának fog tűnni... főleg hoyg anyud büntit adott, de menj és öleld meg, mert szerintem nagyon fáradt lehet belül, nem véletlen, hogy büntivel oldotta meg, ez olyan védekező mechanizmus, mondjuk úgy, szülői tehetetlenség, amikor a napi fárasztó rutinból kifolyólag nem tudta végigvinni a szitut, és büntivel korábban lezárta. Mindenképp öleld meg, még ha valahol benned is van, hogy most mérges vagy... lehet, ő nem mondja, de sokkal szomorúbb most, hogy nem tudott másképp békét teremteni. Ahogy olvastam a soraid, szerintem vagy olyan gondolkodó tini, hogy meg fogod ezt érteni, anyukádat és a helyzetet is :)
2015. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!