Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetünk jó szülők, ha folyton...

Lehetünk jó szülők, ha folyton öljük egymást? A baba változtatna ezen?

Figyelt kérdés

A barátommal/(ex)vőlegényemmel 7 éve együtt vagyunk. De folyton veszekszünk, gyilkoljuk a másikat.

Ő megőrjít a flegma, "nekem minden mindegy, semmit nem veszek komolyan" stílusával, én pedig kikészítem a hisztijeimmel, de ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást. Pár szakításon már túl vagyunk, tavaly nyáron majdnem összeházasodtunk, több száz ember volt meghívva, mire én az esküvő előtt pár nappal egyszerűen leléptem.


2015. márc. 13. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
A baba nem változtat ezen. Sőt, még rosszabb lesz valószínűleg a helyzet, mert fáradtabbak lesztek-
2015. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha már most bajok vannak, az később sem biztos, hogy jó lesz. Harminc évet is lehúzhattok egymás mellett, de egyikőtöknek sem lesz jó. Talán még most lenne jó mást választani és adni egy esélyt a boldog családnak, amíg fiatalok vagytok. Ha mégis együtt maradtok: a gyerek előtt ne veszekedjetek! Tönkre fog menni (én is alig vártam, hogy megszabaduljak itthonról).
2015. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Hát, nem lesz egyszerű, az biztos. Szerintem az önmagában még nem katasztrófa, ha egy gyerek látja a szüleit veszekedni - ha azt is látja, hogy ezt viszonylag kulturáltan teszik, veszekedéskor is megtartanak bizonyos határokat és a végén tudnak bocsánatot kérni és kibékülni. Próbáljatok meg némi türelmet kifejleszteni magatokban, meg esetleg megfigyelni, hogy mivel függ össze a veszekedés, és kibírni valahogy ezeket a helyzeteket (mi például pár nappal a menstruációm előtt szoktunk összeveszni).
2015. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Rosszabb lesz. a gyermekvállalás egy megterhelő dolog nem cska fizikailag és az életmódváltás miatt, hanem anyagilag, észelmileg is, rengeteg énképváltozást, érzelmi munkát jelent, hiszen szülőkké váltok, apává és anyává - nem maradtok azok, akik voltatok.

Van erre érzelmi kapacitásotok? Én úgy látom, hogy nincs, sőt, már így is a teljesítőképességetek határán túl vagytok. Azt sem tudjátok feldolgozni, amit EGYMÁSSAL tesztek, pedig még csak ketten vagytok, és moindketten önállő, felnőtt emberek. Most meg még valakit bevennétek, aki függeni fog tőletek... ettől mi javulna?

2015. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen flegma, "nekem minden mindegy, semmit nem veszek komolyan" palik a gyerek születése után egy éven belül lelépnek. Nem lesz itt sok veszekedés, ketten lesztek a babával.
2015. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Előbb kellett volna kérdezni és utána meggondolni ezt a babatémát. Most már úgymond mindegy már, mert ott lesz a baba, de hogy ez javítani nem fog a kapcsolatodon az fix. Az ilyen "minden mindegy" típusú emberek képtelenek felelősséget vállalni egy cserepes virágot nem bíznék rájuk nem ám kisbabát.

Nagy valószínűséggel egyedül fogsz maradni a gyerekkel, mert ez nem hogy javítani,hanem rontani fog a kapcsolatotok.

2015. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A baba a jó kapcsolatokat is megingatja, a tiéteket rövid úton haza fogja vágni. Ha szeretnél egyedülálló kismama lenni, az a te döntésed, de tudd, mit vállalsz.
2015. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
8%
Inkább add örökbe.
2015. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Költőnő? ***** válasza:
drága kenyér.... Kettőtöknek nincs annyi esze, mint egy marék döglött molylepkének.
2015. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 acelsziv ***** válasza:
na és tudja a drága párod, hogy apa lesz? Vagy te döntöttél a kis hülye fejeddel kettőtök helyett is? Szerencsétlen gyerek atya ég...
2015. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!