Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözöm a baba miatt, hogy...

Elköltözöm a baba miatt, hogy mondjam el? Megsértődik majd?

Figyelt kérdés

2 hónapos a féltestvérem, anyáékkal élek.

Előtte is voltak problémáink itthon, de már ez nekem sok.

Nem részletezném, nem azt kérem, hogy írjátok, igenis nekem van igazam, stb.

Apukám nem itt él, hanem külföldön, így hozzá nem tudok menni, mert jövőre érettségizem. De a legjobb barátnőm már egyetemista, saját lakása van és mondta, hogy hozzá mehetnék, nagy a lakás, elférek és apa is mondta, hogy fizetné az ott lakásomat.


Azonban gondban vagyok amiatt, hogy ezt mégis hogy mondjam el vita, sértődés nélkül. Mert most amúgy is folyton áll a bál valami miatt (nem csak velem), de ez így tényleg nem mehet tovább.


2015. márc. 16. 16:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
52%

"Mi a baj a kisbabával?"

na vajon mi? egész nap sír. én is elköltöznék a kérdező helyében, nincs kedvem azt hallgatni.

2015. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, a sok szentfazék.


Én is elköltöznék. Marha rossz érzés lehet, hogy ő ott már fölösleges. Nem mellesleg az írásából látszik, hogy érett, intelligens ember (sok hozzászólóval ellentétben). Nem gondolom, hogy probléma lenne.


Én is elköltöztem otthonról 18 éves koromban, hasonló családi probléma miatt. És láss csodát, nem lettem se prosti, se alkesz. Sőt, annyit keverek így 7 év távlatában, amennyit itt a sok nagyon okos annyiraimádomakicsibabucilucimucokáthogyafostisminjartkinyalomaseggijéből idióta sose fog!

2015. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

0-24 sírást, üvöltözést hallgatok. Ha nem a pici sír, akkor anyáék veszekszenek, vagy velem, vagy egymással.

Ha itthon vagyok és esetleg lemegyek a földszintre, azt hallgatom, hogy miért vagyok otthon, ha elmegyek valahova, elmebetegen hív fel, hogy hol vagyok már megint.

Tavaly pl. a nyaralásra "felejtettek el" meghívni. De a legviccesebb az, hogy az ebéd után felhívott a mostohaapám anyukája, hogy milyen kár, hogy nem mentem, pedig pont miattam csinált vegán tortát.

Amúgy meg persze, hogy rossz a kapcsolatom a mostohaapámmal, mikor anyát semmibe veszi, folyamatosan megcsalja, itthon idegbeteg, üvöltözik, ha ez a téma szóba kerül.

Nem akarok anyán "csüngeni", de tegnap pl. megszerettem volna vele beszélni, hogy megütött a barátom és nem tudom, mit csináljak. Erre közölte, hogy hagyjam már a szerelmi gondjaimmal, éppen filmet néz... Végig sem mondtam, 2 mondatot sikerült elmondanom.


Így is eléggé eltávolodtam az anyámtól, nem ezen múlik, hogy mi lesz belőlem.

Apának nincs családja, csak én vagyok neki.

Szóval ezt elég rendesen félrenézted, 63%-os. Fogalmad nincs az életemről, apa sosem hagyná, hogy rossz körülmények között éljek.

2015. márc. 16. 19:03
 24/43 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként továbbtanulás szempontjából miért nem mész ki apudhoz?

Új élet stb.

Én ezt azért meggondolnám, mert mégsem lennél egyedül, lenne aki figyel rád.

2015. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Kimegyek, de akkor is fizetni kell az egyetemet.

Vagyis két lehetőség van. Az egyik, hogy maradok Budapesten és jogot tanulok, a másik pedig, hogy külföldre megyek tanulni.

2015. márc. 16. 19:07
 26/43 anonim ***** válasza:
45%
A helyedben mindenképpen külföldre mennék apukámhoz.
2015. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
35%

Mit vársz édesanyádtól, most szült egy kisbabát, és egy léha ember a férje. Éjjel-nappal néhány óránként kell, és táplálja gondozza a csöppséget. Szerintem jobban rád van szorulva, mint te rá. Pont ilyenkor nem kellene cserben hagyni. Ki lehet teljesen merülve, és bukva...


A verekedős pasidnak szilánkkosra kellene törni a kezét. Remélem csak volt barátod...

2015. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképp menj ki apukádhoz! Ez egy óriási lehetőség. Itthon nincs semmi, nem mellesleg a külfölsi egyetemek sokkal magasabb szintű képzést biztosítanak.


Élj a lehetőséggel, megalapozhatod a jövőd! :) Csak ügyesen! :)

2015. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
23%
Lepontozhatjátok a megmondó embert, akkor is igaza van! Egyébként meg szégyeld magadat, az a kisbaba a testvéred! Én is kamaszként kaptam egy kistestvért, anyám második házasságágból, és imádtam, imádooooooom a mai napig! Sokat vigyáztam rá, tologattam, etettem, és még a barátaim is imádták. Nem idegesített ha sírt, inkább megnyugtattam, ha sokáig nem ébrdetek föl rá anyuék, akkor én vettem őt karba éjszakánként is. Ahogy nézett rám, ahogy mosolygott... Hogy lehet így utálni a saját kistestvéredet? Nem csodálom ha nem szívesen látnak a nevelőapádék családjában.
2015. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, ugyan.


Attól, hogy te szerettél pesztunka lenni tinédzserként, attól még másnak nem kell. Én is utáltam vigyázni az unokahúgaimra. Egy tininek nem ez a dolga, nem kell, hogy érdekelje.


És ez a dramatizálás, hogy utálja a kihugát igy meg ugy. Pfffff...Nincs tá szükség, senkit nem hatsz meg kedves előző.


Nem utálja a hugát. Csak a drága édesanyja beleesett abba a hibába, amelybe oly sok kedves anyuka: megvan az uj gyerek, és a régit meg le se sz@rja.


Tök normális dolog, ha ilyen feltételek mellett inkébb maga boldogul, és a saját életét tartja szem előtt.


Én azt tanácsolom, hogy menjen ki siten hírável külföldre, a jó édes anyukáját meg hagyja itthon a szaros pelenkatengerben. Aztán majd rájön a muter, hogy mit veszített.

2015. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!