Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, megbukok matekból? Megkérjem anyát, hogy menjen be a gimibe?

Figyelt kérdés

Emelt matekos vagyok szeptember óta, de a reál tárgyakhoz hü..e vagyok, sosem ment a matek.

Viszont 9.-ben megkaptuk az iskola egyik legszörnyűbb tanárát (nem én túlzom el, rendkívüli szülői értekezletek voltak miatta, de nem kaptunk új tanárt).

2 éven át rettegtem a matekóráktól, hogy éppen kit aláz majd meg, vagy zavar ki a teremből.

Szeptemberben emeltes lettem, ez új tanárral járt és plusz 2 órával. Anya mondta, hogy csak a kettes legyen meg, más nem számít.

De annyira gyorsan haladunk, meg nehéz dolgokat veszünk és félek, hogy nem leszek év végén 1.8 felett.


Rettegek a matematikától, pedig különtanárhoz is járok. Akkor úgy érzem, hogy megy, meg tudom, de aztán elém kerül a dolgozat és teljesen leblokkolok. Mostanában ez még rosszabb, mert csak arra gondolok, hogy jövőre talán vissza kell mennem az előző tanáromhoz.


Nem akarom, hogy anya csalódjon, de jó lenne, ha beszélne a jelenlegi tanárommal (Ő nagyon rendes, sosem kiabál a csoporttal).

Csak félek, hogy akkor a tanárnak úgy jönne le, hogy anya megvesztegetni szeretné, vagy nem is tudom.

Kedden tudna bemenni hozzá anya, de én egész jövő héten itthon leszek.


2015. ápr. 25. 14:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád ne kérd meg, felesleges. Ő maximum annyit tehetne, hogy megkéri a tanárt, hogy ne buktasson meg. Aztán a tanár vagy megteszi, vagy nem.

Inkább neked kellene beszélni vele, megkérdezni hogy hogy állsz szerinte, és hogy tud-e segíteni, hogy meglegyen a kettesed év végén. Akár valamilyen extra feladat vagy bármi formájában. Ilyen helyzetben, ha látja a diákon a szándékot, minden normális tanár nagyon segítőkész. Bár őszintén szólva kicsit elkéstél ezzel, jó lenne ha minél előbb bemennél hozzá. De mindenképpen te, ne pedig anyukád.

2015. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%

Már bocs de itt te vagy a hülye. Emelt szintű órák választásakor az első szokott lenni amit elmondanak a tanárok, hogy aki csak menekülés miatt akarja felvenni az ne tegye. Pontosan azért ami most veled is történik. Az emelt szint az nem korrepetálás, hanem hajtás keményen. Aki az alap órát nem bírja, annak emelt szinten esélye sincs, csak kicsesz magával, ráadásul kicsesz a társaival is, akiket visszatart.

Mindenhol vannak barom tanárok, te is kifogtál egyet, sajnálatos. De ez csak annyit jelent, hogy nincs szerencséd, kicsit jobban kell hajtanod mint másoknak.

Hogy most mit csinálj? Tanulj, gyakorolj rengeteget. Már nem sok van az évből, még most beleadsz mindent, aztán jövőre visszamész az alap csoportba.

2015. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%

9-es, milyen jó, hogy ismered a világ összes típusú gyerekét...azért írta, hogy felsőfokúja van 15 évesen , mert azt vágja, magyarul nem agyi probléma az, hogy nem tudja a matekot....de látom a logikát beléd se nagyon táplálták...aki egyáltalán nem reál beállítottságú hanem humán, annak kínszenvedés minden szám alapú rendszer, akármilyen a tanára...miközben másban ( mint valószínű téged a felsőfokú nyelvben 15 évesen...) kenterbe ver bárkit...de lehet eléd írnék most egy gimnazista logaritmust aztán csak lesnél és pötyögnéd hogy google.hu....


Kérdező, ne anyukádat küld a tanárodhoz, hanem beszélj vele őszintén te. Ha tényleg nem a lustaság miatt olyanok a jegyeid ,akkor egy normális tanár látja az igyekezetet és talán segít is.

2015. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Mikor a külön tanárnál vagy, akkor hogy érzed, érted a matekot? Mikor otthon gyakorolsz, akkor menni szoktak a feladatok? Kifejezetten az iskolai számonkérés alatt blokkol le az agyad?
2015. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy diszkalkuliás?
2015. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Amit írtál, az simán lehet egy pszichés gát miatt, amit az előző matektanárod verbális bántalmazása épített ki benned. Különtanárnál érted a dolgokat, dolgozatoknál leblokkolsz - szerintem is mondd el ezt a tanárodnak és édesanyádnak is. Első körben nevelési tanácsadóba kellene mennetek, ahol csinálnak MAWI-tesztet, annak az eredményéből már el lehet indulni. Elképzelhető, hogy pszichológusra lenne szükséged, aki segít kidolgozni ezt a görcsöt, vagy tényleg diszkalkuliás vagy, amit valamennyire kompenzálsz, mert amúgy átlagon felül jók a képességeid.

Az emelt matek tényleg nem jó menekülés, az viszont abszolút érthető, hogy az előző tanárodnál nem akartál maradni, ott se lenne jobb a helyzet a tanár miatt.

2015. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Magántanárnál is úgy szoktuk, hogy együtt csináljuk a feladatokat eleinte, utána próbálkozok egyedül, utána ha valami nem jó, együtt kijavítjuk. De ott általában mennek a dolgok.

Itthon úgy szoktam, hogy elkezdem, megcsinálom, aztán megnézem a megoldásoknál és ha nem jó, akkor megértem a könyv alapján.

Dolgozatoknál pedig azt sem tudom, hogy mit kellene csinálni, mintha nem is emberi nyelven lennének előttem a feladatok, nem is emlékszem, hogy mégis hogyan kellene megcsinálnom.

2015. ápr. 25. 15:34
 18/25 anonim ***** válasza:
72%
Szóban nem feleltél még? Ha igen, az hogy ment?
2015. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem felelünk szóban matekon.
2015. ápr. 25. 15:46
 20/25 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és még egy: kémiával, fizikával mi a helyzet? Biosz genetika?
2015. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!