Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, megbukok matekból? Megkérjem anyát, hogy menjen be a gimibe?

Figyelt kérdés

Emelt matekos vagyok szeptember óta, de a reál tárgyakhoz hü..e vagyok, sosem ment a matek.

Viszont 9.-ben megkaptuk az iskola egyik legszörnyűbb tanárát (nem én túlzom el, rendkívüli szülői értekezletek voltak miatta, de nem kaptunk új tanárt).

2 éven át rettegtem a matekóráktól, hogy éppen kit aláz majd meg, vagy zavar ki a teremből.

Szeptemberben emeltes lettem, ez új tanárral járt és plusz 2 órával. Anya mondta, hogy csak a kettes legyen meg, más nem számít.

De annyira gyorsan haladunk, meg nehéz dolgokat veszünk és félek, hogy nem leszek év végén 1.8 felett.


Rettegek a matematikától, pedig különtanárhoz is járok. Akkor úgy érzem, hogy megy, meg tudom, de aztán elém kerül a dolgozat és teljesen leblokkolok. Mostanában ez még rosszabb, mert csak arra gondolok, hogy jövőre talán vissza kell mennem az előző tanáromhoz.


Nem akarom, hogy anya csalódjon, de jó lenne, ha beszélne a jelenlegi tanárommal (Ő nagyon rendes, sosem kiabál a csoporttal).

Csak félek, hogy akkor a tanárnak úgy jönne le, hogy anya megvesztegetni szeretné, vagy nem is tudom.

Kedden tudna bemenni hozzá anya, de én egész jövő héten itthon leszek.


2015. ápr. 25. 14:03
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kémiából kettes voltam végig.

Fizikából azért vagyok négyes, ötös, mert egy másik osztály mindig előttünk írja meg a dolgozatokat és lefotózzák nekünk, mi meg ugyanazt írjuk, előre kidolgozva. De a számolások ott sem mennének magamtól.

A biológia biokémia részéből is egyes, kettes dogákat írtam.

2015. ápr. 25. 15:49
 22/25 anonim ***** válasza:
73%
És mi nem megy? Csak a számolás vagy a geometria sem?
2015. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy így tényleg nem kéne erőltetni a matekot, elég kevés az idő az érettségiig ahhoz, hogy fejlesztéssel átütő eredményt lehessen elérni. Mindenképp a nevelési tanácsadót javaslom, ők okosabbakat tudnak neked mondani, mint mi laikusok itt a GYK-n:-) És oda amúgy is kell a jelenlegi matektanárod szakvéleménye, úgyhogy tudtok vele beszélni a problémáról.
2015. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23%

Pedagógusként és édesanyaként azt javaslom avasd be anyukádat. Nem kell ezzel egyedül megküzdened. Ezt a helyzetet nem neked kell megoldanod, hanem hármótoknak. Anyudnak, neked és a tanárodnak. Más lenne a helyzet, ha egy trehány gyerek volnál, semmi különóra, semmi akarat. Akkor is hárman kellene megoldani, de így azért más a helyzet.


Az érettségidről, a jövődről van szó és hogy ne menj rá gyomrilag.


Nem szokásom javasolni a menekülést, de itt többről van szó, bár csak kevés infóm van. Az emelt matek semmiképpen nem megoldás, a másik tanár pedig a szakma szégyene, ha minden úgy van, amit írtál és miért ne lenne. 3 ilyen tanárhoz volt szerencsém 35 évem alatt, én szerencsés vagyok. Ha nincs más megoldás, márpedig láthatóan élő problémáról van szó, lásd rendkívüli szülői, elgondolkoznék az iskolaváltások és a további lehetőségeken.


Beszélj anyuddal szerintem!

2015. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem neked kellene beszélned a tanárral. Amúgy én tudom, milyen kellemetlen, amikor ilyen a tanár, nálunk magyarból volt ilyen, de nem mertünk mit tenni, aztán hallottuk, hogy egy másik osztályban lecseréltették, de nekünk nem volt merszünk hozzá, addigra meg már mindegy volt.

Szóval szerintem beszélj a mostani tanároddal te, ne anyukád, ne mással intéztesd. Biztos ő is értékelné, ha te magad mennél oda, hogy mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ne bukj meg. :)

2015. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!