Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 15-17 éves korában terhes...

Ha 15-17 éves korában terhes lesz valaki, és a szülő nem írja alá az abortuszhoz a papírokat, akkor hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

A szülő abortusz ellenes,a lány szülje meg a gyereket és adja örökbe.


A lány nem akarja megszülni,ilyenkor ki segit neki?

Az idő is számit,nehogy kifusson az időből.


Én első körben a gyámügyre gondolnék,de ott elég lassú az ügyintézés,nem? vagy ilyenkor s.o.s.be előre veszik?


2015. ápr. 25. 21:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
13%

Kiskorúaknak sem ingyenes az abortusz. Szép is lenne... a sok agyhalott 3 havonta jönne kaparásra. Így is sokan azt gondolják, hogy olcsóbb mint a fogamzásgátló.

Ha valakinek 15 évesen van esze szexelni, akkor ahhoz is legyen, hogy kitalálja mit csinál, ha terhes lesz.

2015. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:

Értem h ki kell fizetni,de nincs lehetőség h meg előlegezze a gyámügy/állam?


A lánynak nincsvjövedelme,az anyja nem fizeti ki,ő örökbe akarja adatni.

2015. ápr. 25. 23:02
 13/69 anonim ***** válasza:
93%

Gyámügy elintézi a dolgot minél hamarabb keresse meg őket a lány.


Gratulálnék az anyukának. Normális szülő kézenfogta volna a gyerekét és elvitte volna felíratni az eseményutánit és most nem kellene olyan morális kérdésen agyalni, hogy az örökbeadás vagy az abortusz rosszabb.

2015. ápr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem azokat, akik azt mndják, nincs esze, hogy kitalálja, mi legyen. Dehogynem, el akarja vetetni, csak mivel kiskorú és az anya akadályozza, problémái vannak a téren. Nem az esze, hanem a korlátozottan cselekvőképes jogi státusza miatt. Nem igazán látom, mit tehetett volna a lány jobban (OK, az emberismerete nem kiváló, hogy ilyen fiúval állt össze, de sokaknak nem az később sem), persze elvárhatjuk, hogy ne szexeljen 18 éves koráig, de lássuk be, ez nem igazán életszerű.
2015. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként az esemény utáni rohadtul nem abortusz, az a petesejt megtermékenyülését, illetve beágyazódását előzi meg. A szülő nem tudom, minek csinál felesleges problémát, itt még csak nem is felelőtlenségről, hanem balesetről van szó.
2015. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
13%

#14 Nem azt mondom, hogy ne szexeljen. De ha rendszeres szexuális életet él, menjen el nőgyógyászhoz/gyereknőgyógyászhoz, és írasson fel fogamzásgátlót. Nem kell hozzá szülői engedély. Ahogy az esemény utáni tabletta felíratásához sem. Ha lett volna esze, akkor már rég elment volna orvoshoz. És megkérdezhette volna az abortusszal kapcsolatos dolgokat is tőle. Nem pedig itt írogatná ki a kérdést, amire a válaszok 99%-a hülyeség.

A gyámügy vagy az állam nem fogja kifizetni az abortusz árát. Nem is fogják megelőlegezni. Szociális alapon lecsökkenthetik 30ezerről 8900 Ft-ra. Ha a kérdezőnek erre sincs pénze, akkor így járt. Ha azt vennék figyelembe, hogy kinek mennyi pénze van, akkor az összes C-kategóriás abortuszát fizethetné az állam, mert nekik sincs pénzük.

Azt meg szerintem felejtsd el, hogy majd a gyámügy dönt a szüleid helyett. Ahhoz el kellene venni tőlük a felügyeleti jogot, alkalmatlanná kéne nyilvánítani őket a gyereknevelésre, és ez azt eredményezné, hogy nem élhetnél velük, nevelőszülőkhöz kerülnél.

Szerintem számlázd ki a kis barátodnak az abortusz költségeit, és tájékoztasd róla, hogy ha ezt nem fizeti ki, akkor készüljön, hogy fizetheti a gyerektartást 18 évig.

2015. ápr. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
100%

"Azt meg szerintem felejtsd el, hogy majd a gyámügy dönt a szüleid helyett. Ahhoz el kellene venni tőlük a felügyeleti jogot, alkalmatlanná kéne nyilvánítani őket a gyereknevelésre, és ez azt eredményezné, hogy nem élhetnél velük, nevelőszülőkhöz kerülnél." - ez szerencsére NEM IGAZ, az olyan nagyobb jelentőségű ügyekben, ahol ellentét van a gyerek és a szülő között, a gyámügy jogosult dönteni, szerencsére egy gyerek sincs korlátlanul kiszolgáltatva a szülei akaratának. Szóval nem, egyetlen bigott szülő sem kényszerítheti a korlátozottan cselekvőképes gyerekét sem a terhesség kihordására, sem a megszakítására a gyerek akarata ellenében.

(de továbbtanulás, iskolaválasztás, 16 évtől lakhely/tartózkodási hely kijelölése - ezekben is jogosult eljárni, ha a szülő és a gyerek közt nincs egyetértés)

2015. ápr. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
85%

16os, az addig okés, hogy felíratja a gyógyszert - én mondjuk agyon is ütném a lányom, ha fogamzásgátlózni kezdeni -, de KIVÁLTANI ki fogja neki? Mert anyuka nem ad pénzt.


Kérdező: a barátod egy ősbnkó, anyukád meg idióta.

2015. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon gyorsan menjél a gyámügyre.



Nagyon gyorsan menjél a gyámügyre nincs sok időd vacakolni.

2015. ápr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

Pénteken voltam nőgyógyásznál,meg uh-n. Ott megerősítettek a terhességet. Én nem akarom megtartani,de anyám nem írja alá a papírokat,azt mondja örökbe adom majd. Tegnap említettem neki h ha ő nem írja alá,a gyámügy majd engedélyezi. De kiröhögött,h kifizetni viszont nem fogja,nekem pedig nincs pénzem,még ha szociális alapon csinálnák sem.


Irattam esemény utánit mikor megtörtént a baj,de a barátom már akkor is kiabált velem mikor észrevettük h baj van. Azt mondta h ez az én hibám,és hasonló dolgok. Pénzt sem adott h kiváltsam pedig ő dolgozik,és azóta el se tudom irni se telefonon se közösségi oldalon. Otthon sincs sose.


Szóltam anyámnak mikor 1,5 napom volt hátra h bevegyem a a gyógyszert h mi történt váltsa ki,de le terelt azzal h reménykedjek h nem vagyok terhes,nem olyan könnyű teherbe esni és neki erre amúgy sincs pénze. Ami viszont hazugság,mert cigire,fodrászra,körmösre,új cipőre és ruhára tellett neki(céges bulira készült).


Most pénteken mikor biztos lett a terhesség,próbáltam beszélni a volt barátommal,de még mindig nem érem el. Egy haverja azt mondta h elfogadott vmi állásajánlatot egy tiroli hotelbe.

Már az eseményi utáni tabletta kiváltásnál próbáltam beszélni a barátom anyukájával(kétszer találkoztunk eddig mikor itt volt barátomnál,és facebookon bejelöltük egymást) de elmondott kb mindennek h a nyakába akarok varni a fiának egy gyereket és hasonlók. Pedig csak azt szerettem volna h beszéljen vele h váltsa ki a receptet. És már ő is letiltott facebookról.


Én nem akarom megszülni ezt a gyereket,nem tudom anyám miért kényszert rá :(

2015. ápr. 26. 10:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!