Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 15-17 éves korában terhes...

Ha 15-17 éves korában terhes lesz valaki, és a szülő nem írja alá az abortuszhoz a papírokat, akkor hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

A szülő abortusz ellenes,a lány szülje meg a gyereket és adja örökbe.


A lány nem akarja megszülni,ilyenkor ki segit neki?

Az idő is számit,nehogy kifusson az időből.


Én első körben a gyámügyre gondolnék,de ott elég lassú az ügyintézés,nem? vagy ilyenkor s.o.s.be előre veszik?


2015. ápr. 25. 21:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Ahogyan a helyzetet kezeled, szerintem felelősségteljes hozzáállásra utal.

Eddig csak némán olvasgattam itt, de most már muszáj hozzászólnom.


Persze, könnyen mondják, hogy nem kötelező szexelni... valószínűleg ők is kizárólag gyereknemzés céljából élnek nemi életet, IGAZ???


Itt anyád a hunyó a történetben maximálisan, remélem, sikerrel járnak a gyámhivatalban vele.


Milyen pedagógiai elv az, ha egy bajba került gyereket a szarban hagynátok? Valószínűleg a saját lányotokkal is így bánnátok, ha segítséget kér bármiben is, fejéhez vágjátok, hogy "minek kellett?"


Remélem, értesítesz majd a sztori végéről Kérdező.

2015. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
92%
"utolsó még neked tehetne szivességet? És szerinted hogy fogja magát eltartani alig 18 évesen?" - bizony, tehetne.... a Kérdezőnek meg sehogy sem kell magát eltartani, az anyjára természetesen ugyanazok a tartási kötelességek és szabályok vonatkoznak, amelyeket a külön élő apák tekintetében mindenki fejből vág... magyarán 18 éves koráig vagy a középiskola befejezéséig de legfeljebb 20 éves koráig mindenre tekintet nélkül KÖTELES eltartani, felső fokú tanulmányok esetén meg az ismert szabályok szerint. Kitagadni valakit az örökségéből lehet - az meg szerintem nem aktuális, még egy jó ideig....
2015. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
89%
Itt a te ertekrendeddel van a baj, te ostoba 57%-os! Mit lehetne sajnalni egy kifejletlen, emberi kepzodmenyen, aruldd mar el?! Elore helyezel egy olyan "eletet" ami meg el sem kezdodott igazan, de a kerdezot(akire a legnagyobb teher harulna minden szempontbol) le se sz*rod(igazan nagy eletvedo vagy , gratulalok). Meg ha egy felelotlen csitri lenne, kicsit megertenem a reakciodat, de igy...magadat jaratod le. Remelem tobbet mar nem irsz, mert rohadt idegesito vagy, az egesz lenyed taszito. Kepes vagy ilyenem fenn akadni, mikozben szerencsetlen kerdezonek tonkre mehet az elete. Empatia a javabol.
2015. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
92%

Mikor sikerül már megerteni, hogy

1, Nincs 100% biztos védekezés. Ha valaki nemi életet él, abban benne van a terhesség esélye.

2, Egy nem kívánt terhessegnel nincs baba/gyerek, ott bizony sejtcsomo/petezsak/embrió/magzat van.

3, Hála Istennek a törvény elsősorban az anya véleményét veszi figyelembe.

4, Aki abortusz ellenes, miért válaszol egyáltalán ilyen kérdésre?

2015. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
86%
Írd meg mi volt!
2015. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

Holnap együtt is be kell mennünk. Valószinüleg nem jutottak semmire anyámmal.


Tegnap a gyámügyis nő azt mondta h ma megpróbálnak beszélni vele h miért nem írja alá és fizeti ki,ha nem jutnak vele eredményre akkor együtt is be kell mennünk.


Mondta h nem kényszeríthet anyám arra hogy szüljem meg a gyereket,viszont ők se kényszeríthetik hogy fizesse ki. Az állam fogja megelőlegezni,amit majd a törvényes képviselőmön ,azaz anyámon behajtanak így vagy úgy.


Említettem hogy félek hogy anyám ez miatt az egész ügy miatt ki fog rakni. Mondta h fognak jönni hozzánk családlátogatásra,meg ellenerőzni fognak majd. Ez hivatali eljárás. Azt is mondta ha úgy van kiemelnek a családból,vagy rokonokhoz megyek akkor vagy nevelő otthonba. Ha otthonba megyek akkor a csp,meg az árvasági gyülik nekem egy számlán,amit majd 18 évesen megkapok. De a hölgy szerint nem fog anyám kirakni,amíg még nem töltöm be a 18 évemet. Ha nagykorú leszek,akkor igényelhetem a csp-t a saját jogon,és az árvasági is nekem jár.


nem tudom mi lesz holnap... anyám örjöng,h lejáratom. Meg minek mentem be a gyámügyre.

2015. ápr. 28. 18:45
 57/69 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem anyád nem is megleckéztetni akar, hanem sajnálja azt a 10.000 Ft-ot az abortuszra, ahogy sajnálta az esemény utáni tablettára is. Kitartás, most már el fog intéződni a dolog. Biztos nem lesz utána könnyű otthon, de talpraesett lány vagy, úgyhogy túl fogod élni. Ha túl vagy ezen az egészen, akkor kezdj el azon gondolkodni, hogy mi legyen, ha elmúltál 18. Legközelebb pedig okosabban válassz partnert. Remélhetőleg most már föl fogod ismerni az ilyen mocskokat. Írd majd le, hogy mi történt.
2015. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
83%

Én nem hiszem, hogy kitenne az anyád, idővel lenyugszik majd biztosan. Egyébként ha gumival védekezel a jövőben, érdemes felíratni az esemény utánit és a fiókban tartani, hogy baj esetén azonnal rendelkezésre álljon. Ha nincs pénzed rá, vetesd meg az aktuális barátoddal és ha már megvan, utána legyen csak esemény...

Kitartás az ügyhöz.

2015. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
90%
anyád magának köszönheti, nem lenne "lejáratva", ha normálisan törődne veled...
2015. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:
Sikerült rábeszélni a gyámügyis hölgynek h írja alá a papirokat és fizesse ki. Mivel fél árva vagyok nem is a teljes összeget kell kifizetnie.
2015. ápr. 29. 12:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!