Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek abortuszuk volt,...

Akiknek abortuszuk volt, előtte elmondták az apának? Szálljak szembe az anyámmal?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok.

Fejben tudtam, hogy ebben a helyzetben a "legjobb" és egyetlen döntés az abortusz.

Anyának elmondtam, ő is ugyanezt mondta, intézi az egészet és mondta, hogy ezt kettőnkön kívül itthon senki nem fogja tudni és nem mondhatom el a barátomnak sem, mert az lehet, hogy a kapcsolatunk végéhez vezetne, így pedig nem lesz baj.


De nem tudom, én szeretném ezt elmondani a barátomnak. Úgy érzem, hogy tudnia kell erről... Utána gondolom együtt sem lehetünk egy ideig, mit mondok majd, hogy "fáj a fejem"?!

Csak akkor lehet, hogy az anyám fog megharagudni.


2015. máj. 5. 13:18
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképpen mondjad el a párodnak. Elöbb utób minden kiderül.

18 évesen már felnőtt vagy, viselkedj is úgy.

2015. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
78%

nos, én egészen véletlenül és váratlanul kerültem olyan helyzetbe, hogy a párom előtt kérdezte meg az orvos, hogy volt-e korábban abortuszom, terhességem… Kvára nem számítottam ilyen kérdésre… A mákom az volt, hogy a párom bele volt gyógyulva a leleteimbe és fel se pillantott a papírokból, mikor mondtam, hogy nem, de közbe sokatmondóan kimeredt szemekkel bólogattam. A doki vette a lapot. ---- szóval azért ebben ne legyél olyan biztos, hogy soha az életben nem adódik olyan helyzet, amikor egyszerűen nem tudsz menekülni a kérdés elől és a te párod nem lesz ugyan úgy rácuppanva néhány papírkára, mint az enyém volt és nem tudsz majd te is bólogatva nemet mondani…

Mond el neki. Ha ezért elhagy téged, mert 18 évesen van annyi eszed, hogy a jövődet (és majd a később időben születő babád jövőjét) akarod megalapozni, akkor nem is való hozzád. Anyukád szerintem attól tarthat, hogy a párod rábeszél majd téged a babára és ezért kérte, hogy ne mond el neki. Ha szakít veled, akkor szakít. Menjen isten hírével! Pasit még találhatsz ezer másikat, de egy gyerek, az egy életre szól, egy megváltoztathatatlan döntés. A tiéd a nagyobb felelősség, mert egy férfi „szétszórhatja a magvait” a világban mindenfelé és aztán, amikor kedve szottyan, ott hagyhatja, mint kutya a sz…rát, de neked neked nem lesz más választásod akkor, amikor ő esetlegesen megunja az apaszerepet.

2015. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Mivel.18 éves vagy jelen helyzetben két ember van akinek köze van az abortuszhoz: neked és a párodnak. Anyukádnak pont semmi köze hozzá (nyilván a véleményét elmondhatja), szóval ha te még ott tartasz, hogy anyuci parancsainak engedelmeskedsz, akkor ne szexelj és párkapcsolatod se legyen, mert az felnőtteknek való, nem éretlen kislányoknak. Ha nem mondod el a párodnak, biztos ki fog derülni, nem biztos, hogy vicces lesz, ha esetleg egy házasság után hajít ki emiatt.
2015. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
30%
32. - nél a pont 👌 !
2015. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amikor az én párom volt annyi idős, mint most te, és olyan helyzetben, mint most te, akkor evidensen hozzám jött először megbeszélni a dolgot, és utána a szüleihez... pedig nem 3 éves volt a kapcsolatunk, hanem fél... na ezért lehet, hogy azóta már közel 20 éve együtt is vagyunk...

Egy olyan társ eleve nem kellene a hátam közepére se, aki először a szüleihez rohan, ha komoly problémája van... azt hiszem, ha ő azt tette volna, amit te teszel most, és 5 év múlva derül ki, akkor is lapátra tenném, az ugyanis nem párkapcsolat, ahol az emberek komoly, nagy jelentőségű dolgokban becsapják egymást. (hogy a hazugságra bíztató anyuci mit kapna, azt hagyjuk...)

2015. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első dolog az kellett volna legyen,hogy szólsz a párodnak.Elvégre felnőtt vagy, és vele élsz párkapcsolatban, vele hoztad össze...

Aztán megbeszéled vele,hogy nem tarthatjátok meg, reálisan érvelsz és aztán jönnek a teendők. Erőltetni nem erőltethet semmit.És anyád sem.

Mond el szépen a barátodnak, ne élj hazugságban. Elsősorban azért sem,mert úgyis fény derül rá, akármennyire tervezed hogy nem fog, másodszor biztos vagyok benne,hogy a lelkiismereted nem hagyná nyugodni. Már nem hagyja,hisz feltetted a kérdést.

Mikor én voltam majdnem hasonló helyzetben, még nem derült fény arra,hogy van e 'baj' vagy nincs, a barátom volt az első akihez rohantam és elmondtam,hogy nem jött meg és nagyon félek...Vele mentem tesztet venni és közben szorongatott,hogy bármi lesz mellettem fog állni.

Egy érett férfi ilyen! És a tied is,a korából ítélve az kellene,hogy legyen.

Már csak te kéne érett legyél egy kapcsolatra! És ezt teljesen jó indulatból mondom

2015. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően sok igazságot írnak a kommentelők, de én nem ott látom a problémát, hogy "anyucihoz rohant" a kérdező, és neki engedelmeskedik. Ő már előre eldöntötte, hogy nem tartja meg a babát, nem más "parancsolta", és ezért ahhoz a személyhez fordult, aki támogatja ebben a döntésében. Inkább a kapcsolat hibáira kellene rávilágítani, mint az anyát szidni, hiszen ebben az esetben nyilvánvaló, hogy az anya is azért biztatja a lányt hazugságra, mint amiért a kérdező sem fordult a párjához a problémával: a kapcsolat nem az igazi. Nem csak a babáról kellene beszélnie a férfival, hanem arról is, valóban akarnak-e közös jövőt ilyen fokú bizalmatlanság vagy ellentmondó gondolkodás ellenére.
2015. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
32%
" nyilvánvaló, hogy az anya is azért biztatja a lányt hazugságra, " - mert nála 'bevált' ez anno az apucik ellen, ebből hozza az unintelligens érvet: "így pedig nem lesz baj"
2015. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Az apának tudnia kell róla, ez nem lehet kérdés. Amúgy meg a terhes kiskonyvbe is fel fogják jegyezni, ha terhes leszel hogy második terhesség, abortuszod volt, ugyanis kockázati tényező
2015. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd el a párodnak. Inkább derüljön ki most, mint később - mert ki fog derülni, ebben ne kételkedj egy percig se. És inkább most szakítsatok, mint akkor hagyjon el, amikor a régóta tervezett és várt közös gyereketek terhessége alatt találja meg a papírok között az információt... És akkor már jogosan hagyna el, nem az abortusz, hanem az évekig tartó titkolózás és hazugság miatt.


Ahol az egyik fél a másikkal egy ilyen horderejű döntést nem akar megbeszélni, az a kapcsolat nem sokat ér.

2015. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!