Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek abortuszuk volt,...

Akiknek abortuszuk volt, előtte elmondták az apának? Szálljak szembe az anyámmal?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok.

Fejben tudtam, hogy ebben a helyzetben a "legjobb" és egyetlen döntés az abortusz.

Anyának elmondtam, ő is ugyanezt mondta, intézi az egészet és mondta, hogy ezt kettőnkön kívül itthon senki nem fogja tudni és nem mondhatom el a barátomnak sem, mert az lehet, hogy a kapcsolatunk végéhez vezetne, így pedig nem lesz baj.


De nem tudom, én szeretném ezt elmondani a barátomnak. Úgy érzem, hogy tudnia kell erről... Utána gondolom együtt sem lehetünk egy ideig, mit mondok majd, hogy "fáj a fejem"?!

Csak akkor lehet, hogy az anyám fog megharagudni.


2015. máj. 5. 13:18
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Off


a kiskönyvbe be kerül h volt már abortuszod,és ha a pároddal maradsz azt megnézi kiderülne.


Én elmondanám a helyedbe,h terhes vagyok és h nem fogom megtartani. Az h ő dolgozik,és van pénze az csak egy dolog. Én sem vállalnék úgy gyereket h arra appelálok h kapom a gyest,meg a csp-t,és ha ha vmi gond vana párommal akkor kussoljak,mert ha elhagy akkor hiába kapok gyt-t az kevés ahoz h gyereket neveljek.

2015. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szeretnél egyébként?

Van olyan ember akivel meg lehet ezt beszélni és van olyan is akivel nem. A barátod milyen ember? Beszélgettetek már családalapításról?

2015. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
12%

Előrebocsátom: hogy én nem szeretnék egy olyan helyre születni,ahol anya-lánya szövetségében felmerült: végezzenek velem. Tehát nem erről írok. Viszont azt megkérdezném, hogy a nagy hazugság-tervben hogy sikerült magatok elől lehazudni, hogy ott egy ÉLŐ valami van? akinek dobog a szíve már és érzi az édesanyjáénak a szívét is, percenként alakul, változik, növekszik.

Bizony, hogy élet-ellenes.

Volt olyan évfolyamtársam az egyetemen, aki I. évben szült. Kihagyott egy évet és azóta is szépen élnek a családjával. Van ilyen is.

2015. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

Lényegtelen, hogy mit szeretnék. Az életben meg kell hozni olyan döntéseket is, amiknek nem mindig örülünk és nem beszélünk róla másokkal. Ez egy ilyen döntés.


Nem tudom, hogy a barátom hogy áll ehhez a témához. Még sosem beszéltünk arról, hogy egyszer talán gyerekünk lehetne.



Utolsó válaszadó, felesleges vitákba nem szeretnék most belemenni.

2015. máj. 5. 14:24
 25/53 anonim ***** válasza:
48%
A hozzád hasonló agyzombit, mint te, 65%-os, ritka csőlátással rendelkeznek. Életellenes az, aki öl, vagy ölni akar. Az abortusz pusztán felfogásbeli kérdés. Van, aki számára a fogantatástól él a gyerek, van, aki számára viszont az öntudatra ébredéstől (ami a 24. hét környékén történik..), addig a percig pedig csak test része, mint a lép, bőr, akár egy daganat. Ugyebár ez utóbbiakról nem mondhatjuk, hogy önálló, értelmes életet élnének. Miért mindig a hozzád hasonló buta emberek visítanak a leghangosabban, és akarják MÁSRA erőltetni a saját véleményüket? Előre sajnálom a gyerekeidet.. A kérdés nem az, hogy megtartsa-e a gyereket a lány, a szövegértelmezést sosem késő megtanulni.
2015. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
40%
Jaj, kérdező, megértelek, az első abortusz mindig nehéz. A negyedik-ötödik már olyan lesz, mintha csak a háziorvoshoz mennél Saridont íratni.
2015. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Később ha gyereket vállalnátok a kis könyvben benne lesz az előző terhesség.


Amikor teherbe estem nem volt kérdés hogy elmondom-e neki. Féltem, nem tudtam mit tegyek, nem az anyagi hanem a korom, a jövőterveim miatt. Nem veszekedtünk, nem akart rám kényszeríteni semmit, pár nap gondolkodás után a kezembe adta a döntést (igen tudom hogy a jog szerint nem is tehetett volna mást) azzal hogy megérti ha nem tartom meg, de mellettem áll akkor is ha megtartom és elmondta melyiket szeretné jobban.

Szerintem ha anélkül teszek bármit a kérdésben hogy megmondtam volna neki, na akkor hagyott volna el. Mert azt hogy esetleg nem merem vállalni meg lehet érti de hogy eltitkolom azzal nem tudott volna azonosulni.


Szerintem ha egy 3 éves párkapcsolatban ezt nem lehet megbeszélni akkor nincs keresnivalótok egymás mellett, mert nem vagy elég érett. Rengeteg probléma merülhet fel még a jövőtök során, és ha egy olyan dolgot hogy gyereket vársz nem tudtok megbeszélni...

2015. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Miért lényegtelen, hogy te mit szeretnél?
2015. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
És mivel magyarázod ki magad, hogy hat hétig nem lehet szexelni? Szerencsétlen srác, sajnálom.
2015. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
44%
(mivel... mivel... a 25-ös konzseniális érvvel:volt ott egy nem öntudatra ébredt lép,bőr,egy daganat :)
2015. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!