El akarok szökni. (? )

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a szüleimet. Gyűlölöm!!!! Ellehetetlenítették az életemet. Egy nagyon kicsi helyen élek, nem is lakás ez hanem egy pici üzlethelység. Nincs fürdőszoba, egy nagyobb lavorba kell állnom és egy edénnyel önteni magamra a vizet. Nincs szobám, még asztalom sem. Csak egy ágyam és egy darab fiókos szekrényem ami nagyon kicsi. Az ágyammal szemben, szinte közvetlenül a fejemnél van a hűtő, nincs konyha, csak egy főzőlap egy állványon. Nyolcadikos vagyok. Egész tanévben így éltem. És már nem bírom. Felvettek egy zeneművészeti szakközépiskolába, ami az egyik legerősebb Magyarországon, zongora szakra. De nem tudok gyakorolni. Nincs lehetőségem, a zeneiskolába járok gyakorolni, szinte mindig este nyolcig. (régebben volt zongorám amikor nem itt laktunk, de most már nincs) Ez borzalmas és ellehetetlenítették az egész itt töltött életemet ezzel. És az a legszomorúbb hogy lenne pénzük máshova költözni. De apámat csak saját maga érdekli. Vett egy mini kocsit, két iphoneja, egy ipadja, és két nagy apple gépe van. Nem bírom tovább. Nekem nem kell apple gép vagy telefon. Csak becsüljék a tehetségemet azzal hogy feltételeket teremtenek hogy tudjak gyakorolni, tanulni, fürödni. Segítsetek. Nem hat rájuk ha beszélek velük. Csak rosszab lett.

2015. máj. 8. 19:56
1 2
 11/18 szántóvető ***** válasza:
videóra felveszed a helyet ahol élsz.elmész a gyámhivatalba,megmondod hogy szeretnél állami gondozásba kerülni mert a szüleid nem teremtik meg azt a minimum életkörülményt sem ami nélkülözhetetlen lenne.ezzel egyidőben kínzásért tehetsz feljelentést a rendőrségen a szüleid ellen.
2015. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron is ott van azt a zongora. Beszéld meg a zongora tanároddal, biztos megoldható. Próbálj meg kollégiumba menni. Persze,hogy kell szülői, de hivatkozz arra, otthon nem tudsz rendesen tanulni,gyakorolni. Ebben is kérhetnéd a tanárod segítségét, melléd állna, és segítene, biztos.
2015. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy cseppet nem elhanyagolható, hogy miért és mióta laktok így. Bár őszintén számomra nehéz elhinni, hogy édesapád Ifosokkal szaladgál, de budira nem telik.
2015. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nyáron zárva a zenesuli es nem fognak azért embert odatenni, hogy nekem kinyissa az ajtót és ottlegyen amíg ottvagyok. Egy iskola kulcsát meg csak nem adják oda. Én is alig hiszem el a helyzetemet, ha kívülröl hallanám, nem hinném el. A gyámhivatalt nem merem megkeresni. Félek hogy akkor a hugomat is elvennék. És nem akarok állami gondozott lenni.
2015. máj. 8. 20:52
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem akarsz allami gondozott lenni, koliba meg (azt gondolod) nem engednenek (bar, azt irtad apukadnak is elege van beloled, igy kevesebbet talalkoznatok). Pedig mas megoldas nincs.

Esetleg valami rokon akinel lakhatnal, vagy legalabb megbeszelned a helyzetet?

2015. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nincsenek rokonaim. Csak néhány nagyon messze.
2015. máj. 8. 21:11
 17/18 A kérdező kommentje:
De igaza van az utolsónak... Nem merek cselekedni. Lehet csak azért írtam ki mert el vagyok keseredve és tanácstalan vagyok, és nem volt kinek elmondani. Azért várok még véleményt, alternatívát, ötletet :/
2015. máj. 8. 21:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet a húgodnak sem jó. Ő mit szól?

És tényleg nem elhanyagolható, hogy hogy kerültetek ebbe a helyzetbe, nagyon is lényeges. Ha leírnád, lehet, hogy célravezetőbb javaslatokat kapnál.

2015. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!