Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a 18 éves...

Ti megengednétek a 18 éves lányotoknak, hogy összeköltözzön a 23 éves barátjával?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 13:13
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/232 anonim ***** válasza:
75%

"Nyilvan abban is kulonbozunk hogy ki hogyan iteli meg az eltartottsagot. van akinek ez teljesen rendben van, van aki ettol sikito labrazast kap, mert sajat magat csakis fuggetlen emberkent kepes elkepzelni." - ez idáig akár rendben is lenne, de itt ugye nem ez a kérdés, hanem a szüleitől való függőség kontra a párjától való függőség van a mérleg serpenyőiben - ezt azért észre kellene venni. Márpedig az ember párt maga választ, a szüleit viszont a sors dobja, olyannak amilyenek.

Szóval a kétféle függőség szerint melyik is a relatív elviselhetetlenebb?

2015. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/232 anonim ***** válasza:
43%

Jól párt választani az tud, aki ismeri saját magát, ismeri az erősségeit és gyengeségeit, és aki felnőtt. Nem az, aki maholnap változik, aki önmaga is életképtelen egyedül. Ez csak támaszkodás, egyik oszloptól a másikig. A második oszlopot ő választja, de akárki lehetne ez a fickó, mivel így áll hozzá, ezért "szereti". Ez így nem hogy nem stabil, de borzalmasan instabil. Főleg, hogy az elsődleges cél az első oszlop lecserélése, és nem az, hogy ő is tartson egy tetőt, ha érted, mire gondolok.

Idő kérdése, hogy beomoljon az egész, és akkor majd jön a sírás, hogy miért pont vele történnek ilyen szörnyű dolgok, mikor meg sem érdemelte, de az egész világ ellene van.

2015. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/232 anonim ***** válasza:
83%

#172, ez OK, csak épp a másik serpenyőben még mindig az van, hogy a szüleit az ember semmilyen szinten nem tudja megválasztani...

És, ha a Kérdező itt arról kérdezne, hogy inkább menjen a főiskolára, vagy inkább menjen dolgozni, akkor meg azon oltogatná a t. konzi frakció, hogy "tanulj, tanulj"... vagy szerinted nem?

2015. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/232 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen fontos tanulni. De a szülőktől elmenni nem csak úgy lehet, hogy eszetlenül választunk egy embert, aki eltart, hanem úgy is, hogy levelezőn tanulunk tovább, keresünk egy munkahelyet és magunk vesszük a kezünkbe a sorsunk irányítását. Amibe belefér egy párkapcsolat, de ésszel! Ez a 18 éves lány elmegy vidékről Budapestre egy faszihoz, akit néhány hete ismer, és teljesen kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát. Kizárólag azért, mert túl önbizalomhiányos ahhoz, hogy önállóan talpra álljon, még attól is fosik, hogy barátkozzon másokkal, nemhogy munkát keressen! Szerinted ez így egy egészséges párkapcsolat lesz? Azért ha 18 évig elviselte a szüleit, akkor pár hónap melót még kibír és utána mehet ahova akar, mert lesz valami kis tőkéje. De ez így csöbörből vödörbe lesz, sajnos. Arról nem beszélve, hogy ha valaki ennyire félős, hogy jujj, ezt se engedik, azt se engedik, jujj, antiszoc vagyok, nincsenek barátaim, senkim sincs, csak ez a faszi, aki az Isten, mert kiment innen, az egy méltatlan kapcsolatban sem fogja azt mondani, hoyg ezt kikérem magamnak és megyek tovább! Benne fog ragadni, és ennyi. Aztán majd kirakják, vagy nem. Szerencse kérdése. De ez egy elszúrt kezdet egy önálló életre. N31
2015. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/232 anonim ***** válasza:
73%

"Szerinted ez így egy egészséges párkapcsolat lesz?" - most erre mit mondjak azon kívül, hogy mi is valami hasonlóan kezdtük, szintén érettségi után, < 1 év kapcsolatban, szintén munkahely nélkül - csak mi mindkét részről épp - ... és vasárnap leszünk "nagykorúak"...

Persze kérdés, ki mit tekint egészségesnek... nekünk mindkettőnknek feláll a szőr a hátán a konzi életúttól...

2015. máj. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/232 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi önjelölt pszichológus van itt! Az, hogy valaki beismeri, hogy saját véleménye szerint antiszociális, az önmagában semmit nem jelent, főleg nem lehet belőle arra következtetni, hogy hogyan alakul majd a párkapcsolata, tekintve, hogy a pasiról semmit nem tudunk. Sokan akkor is antiszociálisnak gondolják magukat, ha a legkevésbé sem azok, mások pedig nem tudják magukról pedig egyértelműen azok. Egyetlen dologban szerencséje van a kérdezőnek (már a gyk-s vonatkozásban) ekkora pörgést ritkán látni egy kérdésnél, így legalább sok választ kapott, kár, hogy a nagy része használhatatlan. Ennyi idősen teljesen normális összeköltözni valakivel, az anyagi részét a párnak kell megbeszélni, szerintem valóban irigykedik az, aki itt puffog más anyagi helyzetén. Ha szétmennek, akkor szétmennek. Ezeket a dolgokat nem lehet megakadályozni. De ilyen alapon senki ne kezdjen párkapcsolatot, mert esetleg szakítanak?
2015. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/232 anonim ***** válasza:
38%

Valakik csendben teljesen átírják a kialakult százalékokat. Az értéktelen fröcsögést felpontozzák, a higgadt, tárgyilagos hozzászólásokat sárba tiporják.



Vajon kik lehetnek ők?

2015. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/232 anonim ***** válasza:
84%
Hihetetlen ami itt folyik.... Ennyi rosszindulatú embert egy helyen.. Kérdezö! Szerintem ti ezt már átgondoltátok. Nyugodtan költözz a barátodhoz. Az hogy müködni fog-e ez az egész, az majd akkor kiderül. Ha esetleg nem, akkor még mindig ott van a B-terved. Én is 18 évesen költöztem a páromhoz, mert otthon az alkesz apám miatt idegösszeomlást kaptam... Életem legjobb döntése volt. 1 hónapig éltünk anyósomnál,akkor álltunk munkába, mikor megkaptuk az elsö fizunkat, lakást béreltünk. Most 25 évesek vagyunk, saját házzal, és egy 3 éves gyerköccel. Szóval lehet hogy nagyon jó döntést hozol, lehet hogy nem. Dehát mindenki a saját kárából tanul, és ez igy van rendjén. A kérdésedre válaszolva szerintem ülj le a szüleiddel, és beszéld meg velük felnött módjára. Ha látják hogy komolyan gondolod, és minden eshetöségre felkészültél, nem sokáig fognak ellenkezni. Elöbb-utóbb beletörödnek a döntésedbe. Sok sikert!
2015. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/232 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok, mi az érdekes?


Nemrég volt egy kérdés, ahol egy lány a fiúbarátjához akart költözni, akit 10 éve ismer. Hogy lakótársak legyenek. A többség azzal jött, hogy majd elvár cserébe valamit a fiú. (Még úgyis, hogy a kérdező a rezsi részét fizetné.)


Tehát a két eset közt ez annyival jobb a válaszolók egy része szerint, hogy itt már le van tudva, hogy dugnak? Többet ér egy semmi 6 hónapnyi dugás, mint 10 év barátság?


Szerintem akiben van annyi... - nem is tudom, mi a neve annak, ha érzed, hogy pofátlanság, hogy valaki eltart. Büszkeség talán? - akkor fizet, akár dugja a segítőjét, akár nem.

2015. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/232 A kérdező kommentje:

Huu mik voltak itt az elmúlt két óràban, mig a baràtommal telefonâltam!


Nos,aki irta, hogy tuti nem ismerem a pàrom meg idegen annak üzenem: hetente két napot egymàsnàl töltünk és minden nap beszélünk telon 3-4 óràt. Ergo a szabadidőnket egymàssal töltjük. Nekem azt ne magyaràzza meg senki hogy csupân "beszélgetésből" nem lehet megismerni a màsik embert.


Arra vàlaszolva hogy mit teszek ha nem vesznek fel egyetemre:pàromhoz költözök,munkàt keresek és valamilyen tanfolyamot/okj-t.

2015. máj. 26. 17:29
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!