Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a 18 éves...

Ti megengednétek a 18 éves lányotoknak, hogy összeköltözzön a 23 éves barátjával?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 13:13
 191/232 A kérdező kommentje:
Hazudni viszont nem akarok. Meg szerintük olyanok a koleszek mint régen az ő idejükben a középsulisok.. hogy szigor van , meg kötelező tanulóidő, nincs kijàràs stb...
2015. máj. 26. 18:08
 192/232 anonim ***** válasza:
79%

" Nekem azt ne magyaràzza meg senki hogy csupân "beszélgetésből" nem lehet megismerni a màsik embert. "


Nezd, en kifejezetten utalok azzal ervelni hogy majd ha idosebb leszel megtudod, mert ez valojaban nem erv, de erre megiscsak a sajat es az ismeroseim tapasztalataval kell jonnom.


Ennyi ido alatt nem lehet megismerni a masikat. Annyira talan igen hogy eldontsd: megprobalod vele vagy nem, de valojaban nem ismered. En onmagaban nem negativ dolog, egyszeru teny.

2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/232 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem azokat a válaszolókat akik szerint alapvetően mennyire gáz összeköltözni a szerelmünkkel, úgy hogy valami oknál fogva az egyik tartja el a másikat. A szüleim 25 éve vannak együtt, és amikor megszülettem apukám kimondottan megkérte anyukámat, hogy amennyiben neki megfelel, maradjon otthon és neveljen fel minket. Nekik így jó volt, ők így boldogok voltak és nekem is a testvéreimmel egy felhőtlen gyerekkorom volt. Nem gondolom, hogy bárkinek is joga lenne ezért megszólni, lenézni őket,pusztán azért mert hosszú időn keresztül az egyik fél eltartotta a másikat. Ők így állapodtak meg, nekik megfelelt, másnak nem gondolnám, hogy egyáltalán véleményezési joga is lenne.

Én 21 éves vagyok, 1 hónapon belül hozzámegyek a páromhoz akivel 6 éve vagyunk együtt és 1 éve együtt is élünk. Engem ő tart jelenleg el. Csinálom az egyetemet és egy okj-s tanfolyamot is elkezdtem az idén, emellett ugyan dolgozom, de a fizetésem körülbelül arra elég, hogy az ebédünket fedezze. Ő 4x,5x többet meg tud keresni egy hónapban, de soha nem vágta még a fejemhez, hogy tulajdonképpen ő tart el. Ha két ember szereti egymást, és az egyik fél még tanul (tehát nem nem akar dolgozni egyáltalán), akkor nem értem, hogy miért jelent akkora problémát ha ideiglenesen a másiktól függünk. Én karriert szeretnék építeni, nagyon keményen és meglehetősen sokat tanulok, de attól még szeretném a párommal is építeni a közös életünket, és bizony az egyelőre úgy lehetséges, ha még 1-2 évig ő tart el. Persze élhetnék még a szüleimmel, de akkor a kapcsolatunk nem olyan minőségű lenne mint most. Azért egy szerelem jobban kiteljesülhet az együttélésben.

2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/232 anonim ***** válasza:
20%

" amikor megszülettem apukám kimondottan megkérte anyukámat, hogy amennyiben neki megfelel, maradjon otthon és neveljen fel minket."


Nem hiszem hogy ekozott meg a kerdezo esete kozott barmifele parhuzamot lehet vonni.


Teljesen mas eset amikor csalad, gyerek, hazassag van.


Persze most majd jonni fogtok hogy de nem mas! De en azzal nem fogok egyet erteni :)

2015. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/232 anonim ***** válasza:
36%
Örülök annak amit írsz kérdező. Ha hazudnál, semmivel sem lennél jobb náluk. Látod a szüleid buták, tájékozatlanok, sötétek. Sajnálom. Tanulj belőle, hogy te sokkal jobb szülő legyél majd.
2015. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/232 anonim ***** válasza:
27%

Ha meg tudnak élni, igen. Nyilván nem úgy gondolta, hogy ősszecuccol a palijával, én meg fizetem a rezsit és minden egyebet...mert az felejtős. Ha felnőtt, akkor az anyagiakat is oldja meg, ha tanul, ha nem.

Amúgy anno is 19 voltam mikor összeköltöztünk a párommal, aki ma már a férjem... 30/nő

2015. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/232 anonim ***** válasza:
100%
192 Több, mint 11 éve vagyunk együtt a férjemmel, azért ennyi idő alatt már lehet arra gondolni, hogy megismertük egymást, most mégis olyat tett, amit sosem gondoltam volna, hogy képes lenne megtenni. Szóval én pillanatnyilag úgy vagyok vele, hogy kb. szerencse kérdése, hogy valaki átver, vagy sem, tök mindegy mióta ismered, alapszabály: azért olyan nagyon senkiben sem érdemes megbízni.
2015. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/232 A kérdező kommentje:
Gratulàlok 193! :) sok boldogsàgot!
2015. máj. 26. 18:27
 199/232 anonim ***** válasza:
75%

Nézd enyém gyerek nem akart koliba menni...pedig az a megoldás is felmerült....És én megértettem...én sem akartam volna...Akkor mi legyen? ne tanuljon tovább? És az jobb lett volna?


Megoldottuk...és ők is megoldották...


Így lett egy olyan gyerekem, aki simán elvégezte az egyetemet, azonnal munkát talált, megfizetik, és jól él, miközben azt csinálja, amit szeret....


Sosem felejtem el, amikor közölte az apjával, hogy "ne küldj több pénzt, van fizetésem" . Az apjának még rosszul is esett.:)

2015. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/232 A kérdező kommentje:
Egyébként is lakva ismeri meg az ember a màsikat... de ezt is hiàba mondom a szüleimnek.
2015. máj. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!