Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a 18 éves...

Ti megengednétek a 18 éves lányotoknak, hogy összeköltözzön a 23 éves barátjával?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 13:13
 181/232 anonim ***** válasza:
66%

#179, tudod mi az ennél még érdekesebb? Hogy praktice ugyanez (vagy egy nagyon hasonló) kérdés, ugyanebben a kategóriában itt teljesen fordított eredményt adott: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Tehát a "családi kapcsolatok"-ban a kérdésedre adott válaszok megoszlása leginkább attól függ, hogy melyik napszakban írod ki, éppen melyik réteg lebzsel itt...

2015. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/232 anonim ***** válasza:
79%

Én megengedtem az enyémnek, habár ezt nem is lehet engedélynek nevezni.


Nem 18 volt, hanem 19, amikor elment egyetemre, elég messzire. Mi támogattuk őt egy fix összeggel havonta, ameddig tanult. Nem volt sok, de takarékosan meg lehetett élni belőle, néha még hozzátett egy keveset diákmunkával.


Az albérlet, ami kijött a pénzből, néhány hét után objektív okokból megszűnt.... újat kellett találni, de ennyi pénzből nem lehetett... Na akkor határozták el a barátjával, hogy közösen vesznek ki egyet, kimondottan gyakorlati okokból. Alig 2 hónapos volt a kapcsolat. Ha működik, működik, ha nem, majd újragondolják, és keresnek más megoldást. Nem tapsoltam neki, de én sem tudtam jobbat.


3 évig működött...akkor elváltak az útjaik, de én még ma is sajnálom. Viszont jóbarátok maradtak.


És nem, nem a barátja tartotta el, mi tartottuk el a gyerekünket, ameddig tanult. Valahogy nálunk ez természetes volt. Nem azt mondom, hogy könnyű volt...de valahogy megoldottuk... Ők csak összeadták, amilyük volt, és gazdálkodtak belőle...nem is rosszul...

2015. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/232 A kérdező kommentje:
engem a szüleim nem akarnak tàmogatni csak abban az esetben ha azt teszem amit mondanak, vagyis koleszba megyek.
2015. máj. 26. 17:50
 184/232 anonim ***** válasza:
70%
Tudod kérdező azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy kevés szülő alkalmas ma a gyereknevelésre. Köztük sajnos a tieid is elég gyenge jellemek.
2015. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/232 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező (#183) én a helyedben biztos nem engednék egy ilyen zsarolásnak... ahogy nem is tettem soha. Ha a barátoddal megbeszéltétek, és nektek ez mindkettőtöknek megfelel, akkor menj... ez ennyi.

(és tartom még mindig, hogy szerintem ha működik a dolog, a szüleid is valszeg magukba szállnak, és revidiálják az álláspontjukat)

2015. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/232 anonim ***** válasza:
94%
Aki például azt írta, hogy a saját életéből tudja, hogy a férfiak otthagyják a nőket, az semmimást nem csinált, mint a saját nyomorát kivetítette rád kérdező. Szerinted az ilyenek véleménye tárgyilagos? Figyelembe veendő? Nem!
2015. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/232 anonim ***** válasza:
35%
Ebben az esetben az anyagiakat helyezném előtérbe, szépen beiratkozol a koliba és amikor kedved/kedvetek van a barátodnál alszol, ez minden koliban megengedett. Anyádék meg adják a pénzt, ők provokálták ki, hogy hazudozz nekik, szóval nem lenne bűntudatom. Egyébként az jó is, ha egy-egy napot külön is tudtok lenni és nem mentek egymás agyára 100 %-osan.
2015. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/232 A kérdező kommentje:
De ebben az esetben meg sajnàljuk azt a havi valahàny ezer ft-t amit a szüleim kidobnak kolira
2015. máj. 26. 18:01
 189/232 anonim ***** válasza:
Kérdező (#188) ez is érthető, meg szerintem a meccseket jobb a maguk idejében lemeccselni...
2015. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/232 anonim ***** válasza:
0%
Hát mindent egyszerre nem lehet, legfeljebb behazudod, hogy jársz koliba, ha nem kérnek róla papírt a szüleid, akkor ezt is meg tudod csinálni és akkor az a pénz is a tiéd marad. De azért ez már hazugság a javából.
2015. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!