Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Fiam hamarosan ballag 8. osztalybol, es 150 ezres lenovo telefont ker ajandekba. Nagyon konyorog erte, nagyon szeretne hogy megvegyem neki. Mint egesz 8 even keresztul, most is igazan jo tanulo. Matekbol is kituno lett most ev vegere is.

2015. máj. 31. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2015. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
78%
Nem venném meg. 150eFt nem kevés, hiába jó tanuló. Ez még nem indok arra, hogy egy gyerek, aki valószínűleg nem fog rá vigyázni úgy, ahogy egy dolgozó ember tenné, mivel nem ő kereste meg rá a pénzt kapjon egy ekkora értékű dolgot. Egy 50eFt-os telefon is ugyanazt tudja. Ép eszű ember nem vesz ennyiért telefont.
2015. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem teszi padlóra a családot anyagilag,akkor igen.Nézd,lehet,hogy sokba kerül,de tudja,hogy ilyet szeretne,és megdolgozott érte.Más gyerek 2,3-as bizonyítvánnyal is kiköveteli,mert ballagása van,ez jár,stb.És úgy érzem,nem divatból akarja,mert akkor iPhone-t kérne.Nekem laptopból van Lenovom,és szuper márka,gyors,megbízható.
2015. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim válasza:
73%
Nem. Azt a pénzt sok mindenre eltudja költeni, vagy félretenni. A feléért is vehet nagyon jó telefonokat.
2015. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
55%
nem
2015. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól tanult egész 8. osztályig akkor miért ne érdemelné meg? Kevés gyerek van ma már akit érdekel a tanulás. Szerintem biztatásként vedd meg neki.
2015. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
71%

Nem!

Még magamnak se vennék ennyi pénzért telefont, nemhogy a 14 éves gyerekemnek. Legyen akármilyen jó tanuló.

Pláne a mai világban, amikor az új telefon is 2 év múlva lejártnak számít, utána meg majd 2 év múlva megint rinyál egy 150.000 Ft-os telefonért...

2015. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ hogy álltok anyagilag, szerintem egy átlag család ilyen értékű telefont nem engedhet meg magának, nemhogy egy nyolcadikos gyereknek. De ha nektek nem tétel, akkor miért ne?
2015. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
79%

"Kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci."

Azzal viszont nem értek egyet hogy teljesítménybérként kezeljem az ilyesmit, a gyereket nem megvesztegetéssel kell motiválni. Műszaki ember lévén viszont utánanéznék a kategóriában található telefonoknak, nehogy valami túlárazott divathulladékot vegyek.

2015. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
73%

most biztos le leszek pontozva, de én nyolcadikos ballagásomra 80 ezres laptopot kaptam. még mindig arról írok, pedig már 20as éveimben járok.

legjobb ajándék volt.

ellenben egy telefon már 1-2 év múlva nem lesz trendi, lesz jobb , okosabb, nagyobb.. akármi.

én olyat vennék neki , ami segíti a középiskolai tanulmányait, pl mint nekem a laptop. de ez csak egy példa volt.

telefonért én nem adnék ki ennyi pénzt, főleg ilyen változó igények mellett. ha nagyon ezt szeretne akkor válasszon egy olcsóbbat.

én nem élek rosszul, jól keresek, de úgy gondolom , hogy ez hatalmas összeg csak egy telefonra. amit mindig magánál hord, bármikor ellophatják, összetörik, beázik stb.

akkor már vennék neki egy 50-60ezrest és majd ha 1-2 év múlva ha jön ki nagyobb tudású, kap megint egy annyi értékűt.

jah és nem tudom minek egy 14 éves fiúnak ilyen telefon. oké , hogy jól tanul, de nem egy üzletember akinek nem illik olcsóbb telefonnal mászkálni, vagy annyira kell neki a nagyobb tudású telefon.

de ha van rá bőven keret és ha ellopnák/összetörténé akkor tudnátok pótolni, akkor hajrá. de ha minden megtakarítás erre menne, akkor inkább ne.

2015. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!