Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Fiam hamarosan ballag 8. osztalybol, es 150 ezres lenovo telefont ker ajandekba. Nagyon konyorog erte, nagyon szeretne hogy megvegyem neki. Mint egesz 8 even keresztul, most is igazan jo tanulo. Matekbol is kituno lett most ev vegere is.

2015. máj. 31. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
17%

Tényleg ilyen sokan olcsó gagyi telefonról írtok? Azért, mert nektek nincs pénzetek ilyenekre, a gyerek ne örülhessen neki?

Mindig ezt tapasztalom, a kevesebbet keresők körében, de persze a havi 30ezer cigarettára sok ilyen ember szerint nem luxus. :)

Ne örlődjetek az irigységtől, árt az egészségnek.

Kérdező, ti tudjátok, hogy álltok anyagilag. Az elvben semmi rosszat nem látok, a gyerek jól teljesít, ha ez a régi kívánsága, miért ne?

2015. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
76%

Uhh de nagyra van valaki:D

Ha akarnám most bemennék egy üzletbe és az összes eladót fejbe dobnám a legújabb Ifossal.

Ne hidd hogy attól nagyobb legény vagy hogy a szüleid megveszik neked.

Telefontól senki nem lesz menő mint sokan hiszik.

Vagy majd bekapsz egy erősebb srácot a menőséged miatt aki kiszedi a kezedből a telefont és felnyomja a seggedbe:)

2015. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
82%

41# biztos vagyok benne, hogy nem minden válaszolónak savanyú a szőlő. egyszerűen van akinek más értékek a fontosak, és nem hiszem , hogy gyagyi telefonom lenne, mert csak 50 ezer alatti volt. futnak rajta a játékok, a Facebook, Instagram, tudok vele képeket csinálni, zenét hallgatni a buszon, telefonálni stb. mi másra kellhet még egy mai tizenévesnek? még pdfet is tudok rajta olvasni, könyveket is akár..fel nem foghatom, hogy minek adjak ki még 3x ennyi pénzt rá?

de kinek mi az érték.

a gyagyi meg relatív. nem csak a 3000ezer forintos nyomógombos és a 150ezres létezik, remélem tudod

2015. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel az a baj, h megkerdezted h mit szeretne, armegjeloles nelkul (azaz pl: 60 ft ig valaszthatsz).


O elmondta mit szeretne, jol tanult egesz evben en megvennem neki, kulonben nem kerdeztem volna meg, ha megis mondtam volna egy randim arat h mennyiert kerhet. Mert ugye igy mi ertelme annak, h megkerdezed?


150 sok egy telefonert, velhetoleg 2 ev mulva lejar, ha mazlija van el tudja adni 50 ert a tobbi kalkulalt veszteseg:-))Tehat vegulis tokmindegy, a lenyeg az h oruljon es erezze h ertekeltetek az erofesziteseit.


Ha viszont enhez hitelhez kell nyulnod, vagy nem lesz kaja az asztalon akkor evidens h ne vedd meg:-)

2015. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
54%
41# És így születnek az anyagias gyerekek.
2015. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
61%

Le leszek pontozva, DE.


Nem értem ezt a sok hozzászólót, "hogy nem mert gyerek meg így meg úgy", ezt már én veszem sértésnek. 15 évesen kaptam egy 120 ezer forintos telefont (nem iPhone), nem ballagásra, hanem mert kértem, a régi már nagyon elavult volt, már anno nem lehetett vásárolni sem.

Igaz, hogy még csak az első évet húzza le nálam lassan, de az égvilágon nincsen semmi baja, úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére, pedig gyerek vagyok. Még el sem lopták tőlem, pedig nagyvárosi vagyok.


Miért kellett nekem ilyen telefon?

Kiemelkedő minőségű kamera, vízálló, nagyon jól néz ki. (egyébként ugyan már, egy felnőttnek sem azért kell jobb telefon, mert hogy ő már tud rajta mit csinálni - emailezni és dolgozni lehet egy 30 ezres telefonon is, nem?)

Hogy menőzök-e vele? Dehogy. Mellesleg fizetős iskolába járok, ahol a diákok háromnegyedének iPhonja van, pont hogy én lógok ki a sorból és engem kérdezgetnek, hogy nekem meg miért nem olyan van? (mielőtt egy kedves hozzászóló megjegyezné, hogy biztos pont hogy ezzel akartam menőzni hogy nekem másmilyen van, azelőtt kaptam, hogy rájöttem volna, mi a 'divat' ebben az iskolában.)



Kérdező, ha olyan helyzetben vagytok anyagilag, miért ne? Egyébként neked kell ismerned a fiad, hogy tud-e rá vigyázni, milyen személyiség, mire kell neki.


Valamelyik válaszoló írta előttem, csak azért, mert ti nem engedhetitek meg magatoknak, nem kell másokat is így leugatni.

2015. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
92%
Nem vennék a gyereknek 150 ezerért telefont. Írta itt valaki, hogy 80 ezerért laptopot kapott. Na azért az teljesen más. Vennék én neki akár számítógépet is 200 ezerért, nem a pénzt sajnálom, de egy 14 éves ne rohangáljon az utcán és az iskolában 150 ezer forintos holmival. Egyrészt tanulja meg, hogy ne az ilyesmivel próbálja kivívni a többiek elismerését, másrészt a mai világban nem is biztonságos. Megverhetik, ellophatják tőle.
2015. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
71%

"Tényleg ilyen sokan olcsó gagyi telefonról írtok?"


Igen, nekem megfelel az 50 ezres is.

És mivel nettó 220-at keresek, be kell osztani a pénzt. Szívesebben költök nyaralásra, utazásra, mint egy túlárazott telefonra.

2015. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
51%

Az én okostelefonom 0 azaz NULLA Ft volt, pedig Sony E3, ami jónak számít, és új volt a piacon...

Ennyi pénzt tuti nem adnék ki egy sz*r telefonért, ami hónapok múlva 10-20 ezer Ft-ért is megvehető (bár ezek nekem ennyit sem érnek, mert 2 évig bírja a 150 ezer Ft-os, és a 2 ezer Ft-os is...).

18L

2015. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
45%
Ha jól álltok, nyugodtan. Azonban a 150 ezer az nagyon sok. Én magamnak nem vennék ennyiért egy telefont, még egy laptopot sem. Én még gyerek vagyok, viszont a jövőben, ha a gyerekem kitűnő lesz mind a 8 évben, akkor sem kapna ilyet. Én is, végig kitűnő voltam. Kaptam pár csokor virágot, és 10 ezer forintot. S ennyi. De ha van pénzetek, nyugodtan. Csupán nem éri meg. Beérné egy 50 ezres telefonnal is. Egyik rokonom is, vett 150 ért, annyit nem tud mint egy 50 ezres... 150 ezerből lehetne valamilyen hasznos dolgot is venni.
2015. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!