Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Fiam hamarosan ballag 8. osztalybol, es 150 ezres lenovo telefont ker ajandekba. Nagyon konyorog erte, nagyon szeretne hogy megvegyem neki. Mint egesz 8 even keresztul, most is igazan jo tanulo. Matekbol is kituno lett most ev vegere is.

2015. máj. 31. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
32%

Hiába jön a felnőtt, hogy nem megvesztegetéssel kell motiválni, meg nem így meg úgy.

Ezek tinik,tombolnak, pont most fogod elcseszni a jó viszonyt aztán jöhetsz sírni, hogy a gyereked középsuli óta bukásra áll, és miért ne, hisz ilyenkor fel sem fogják, hogy önmagukért tanulnak, ebben a korban kizárólag a szülőknek tanulnak és ha azt látja, hogy egy vele egykorú analfabéta mivel mászkál a legszarabbul csak te fogsz járni.

Azért nincsenek jóban a gyerekeikkel a szülők, mert alattvalóként kezelik, nem pedig kompromisszumot kötnek és kommunikálnak és nem utolsó sorban intkompetens idegeneket kérdezgetik a saját életük döntéseiről.

2015. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
72%
Egy laptopnak szerintem is több értelme van :D Én a 8.os ballagásomra kaott pénzből meg amit gyűjtögettem vettem meg és most egyetem végén is azt használom, tökre megérte :D
2015. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
73%
*inkompetens
2015. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
70%
51. nem hiszem hogy valaki amiatt rontana középiskolában, szándékosan, mert nem kapott 150 ezer forintos telefont motivációként.
2015. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
23%
Akkor majd figyelj.
2015. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a válaszokat, de nem jutalmaznám meg azért, mert sikerült a 8 általánost elvégeznie.
2015. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
35%

Ha megtehetitek, miért ne.

Nem tudom az leesett-e a többi válaszolónak, hogy attól, hogy ti 100 ezerrel kevesebbért vesztek telefont, nekik nem lesz 100 ezerrel több pénzük. Mindegy.

Én megenném, mert anno nekem is megvették, ami ilyen nagyobb dolog volt nagyobb alkalomra. És egy ballagás szerintem igenis nagy alkalom. Lezár a gyerek életéből 8 évet, valami teljesen új várja... szóval szerintem van olyan jelentős, mint egy diploma, ha az érzelmi oldalát nézed. Mert persze 8 általánossal senki nem fog annyit keresni mint diplomával, ezt tudjuk.


Esetleg olyat nem tudsz csinálni, hogy külföldi oldalról rendeld meg a telefont? Lehet, hogy nem ér oda pont mire átadnád, de jelentősen olcsóbbra is kijöhet, és akkor telefon is lesz, meg pénz is marad.

A fiadat meg csak te ismered. Ha nem követelőző, normális, alapvetően tudja, hogy a pénz nem fán terem, és tudna is vigyázni a telefonra, és tényleg annyira nagy vágya, belefér.

De arra figyelj azért, hogy ne legyen az se, hogy minden új telefonra "rákapna", mert akkor meg az lesz a legjobb.

Ha megveszed, 2-3 évig bírnia kell, sőt, annyi idő alatt még a "menősége" se avul el.

2015. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
48%
150 ezres teló egy 8 évesnek? Az komoly...
2015. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 piriiiii ***** válasza:
69%
58-asnak egy szemüveg? Kéne!
2015. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
49%

Nem venném meg.

Egy ilyen osztályú eszközt olyan vegyen, aki vigyázni is tud rá, illetve ki is tudja használni a képességeit.


Nomost a mobil (pláne gyerekeknél) az a fogyóeszköz-kategória.

Szóval ha van félévente ennyi kidobni való pénzed, akkor vegyed. Ha nincs, akkor inkább faragj le azokból az igényekből, mert érettségire kacsalábon forgó villát vehetsz! :)

2015. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!