Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Fiam hamarosan ballag 8. osztalybol, es 150 ezres lenovo telefont ker ajandekba. Nagyon konyorog erte, nagyon szeretne hogy megvegyem neki. Mint egesz 8 even keresztul, most is igazan jo tanulo. Matekbol is kituno lett most ev vegere is.

2015. máj. 31. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
79%

Én nem venném meg a sajátomnak, főleg az anyagiak miatt. Abban egyetértek, hogy legyen saját telefonja. Legfeljebb úgy vennénk meg neki, hogy nagyszülőkkel együtt, vagy még többen. Félteném, nehogy elpróbálják tőle venni vagy ilyesmi, és nehogy bántódása essen. Egy olcsóbb telefonról is lehet hallani,hogy elveszik a gyerektől.

Ha tud rá vigyázni, és nem teszi közszemlére akkor talán.

Viszont ha nem veszitek meg neki,akkor nagyon csalódott lesz, megértem a dilemmádat. Esetleg nincs más ajándék amiben megtudtok egyezni?

2015. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
91%
Én is inkább egy olcsóbb telefont vennék neki, szerintem 150 ezer forint sok egy telefonra. :)
2015. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
93%

Nem!

Ha 1 havi fizuból könnyedén kijönne, még akkor sem.


Lehet, hogy jó tanuló vagy, de magadnak tanulsz! Matek 5-ös nem olyan nagy szám általánosba.

2015. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
87%
Olcsóbb telefon és inkább egy nyaralás, ami örök emlék marad, ha annyi pénzetek van.
2015. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
91%
Én semmit sem kapok ballagásra. Szerintem egyértelműnek kéne lennie,hogy a 8 általánost elvégezzük. Ha megtehetitek, akkor vedd meg, ha nem igazán, akkor ne.
2015. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
89%
ennyi pénzt hasznosabb, tartalmasabb ajándékokra is el lehet költeni, úgy hogy mellette még telefont is kap
2015. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
40%
Ha zsebből fizetnem igen.
2015. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
89%

150.000 telefon azért kell neki hogy ,,menő'' legyen.

Kihasználni nem fogja az 100%

Egy olcsóbb telefon is tudja azokat mint a 150.000 csak pl nincs rajta a kis alma logó, és nem 6 megapixelel fényképez hanem 4-el.

Egyébként is láttad már hogy mi különbség van a 2 között? Szinte semmi csak az avatott szem vesz észre 1-2 pixelt.

2015. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
71%

Igazából mindenki mást tart fontosnak. Én azt mondom, hogy ez hülyeség, és biztos nem venném meg, inkább elviszem ebből a pénzből nyaralni és együtt tölt egy hetet a család.

Másnak meg minden vágya egy ilyen telefon.


Kinek a pap, kinek a papné...Más-más értékrendek szerint élünk, de szerintem pont nem az anyagias értékrend a jobb.

2015. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem terhel meg titeket anyagilag pl kerestek havi 500-600 ezret a férjeddel együtt és most 150 ezer minusz,nem oszt nem szoroz.Akkor végül is megvehetitek.Mondjuk én sem adnék ki ennyi pénzt telefonra.


Én 8.os ballagásomra a családtagoktól összesen kaptam 80 ezer ft-ot arra költhettem amire akartam.

A gimis ballagásomra 100 ezer ft jött össze.

Szüleimtől azt kaptam,hogy kitudták tartani a ballagási ebédet/vacsorát x főre egyik ballagásomra se kaptam se pénzt,se drága holmikat. De önmagában a sok étel,ital meg ahogy anyum fáradozott,sütött,főzött,tervezgetett MUNKA mellett,hogy minden stimmeljen az viszont számomra elég nagy ajándék volt. 8.os és a gimis ballagási ebéd/vacsora remekül sikerült,mindenki jól érezte magát.Finom volt minden.

Húgomnál is dettó ezek voltak.


Amit kaptam pénzt szépen beosztottam.Ennyi :)

Vegyetek használtan neki az olcsóbb,de mint írtam ha nem vág titeket földhöz a 150 ezer ft-os telefon akkor oké.

2015. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!