Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Ti megvennetek a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Fiam hamarosan ballag 8. osztalybol, es 150 ezres lenovo telefont ker ajandekba. Nagyon konyorog erte, nagyon szeretne hogy megvegyem neki. Mint egesz 8 even keresztul, most is igazan jo tanulo. Matekbol is kituno lett most ev vegere is.

2015. máj. 31. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 piriiiii ***** válasza:
81%

Ja, hogy a telefonon való izgalmas játék is élményt ad?

HÁÁÁÁÁÁT...

2015. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
91%

én sem gondolom, hogy a nyolcadikos ballagás akkora szám kéne hogy legyen. bár manapság már az óvodás ballagásra is éttermet foglalnak le a büszke szülők.

már jó , hogy nem rendeznek fogadást mert képes levegőt venni .

sok 150 ezerért a telefon, de hogyha bőven megkeresitek, nem kell rá kuporgatni,hitelre venni akkor vedd meg.

ha nem rántod elő zsebből, akkor értesd meg a fiaddal, hogy nektek erre nem futja, válasszon egy olcsóbbat.

2015. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
85%

Lol, egy telefonnal készült fényképnél baromira nem fontos a pixelszám, nem attól lesz szebb vagy élesebb egy kép.


Ezzel együtt szerintem nem lehet érdemi választ adni erre a kérdésre az anyagi helyzetetek ismerete nélkül.

2015. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
94%

Kizárt dolog. 8.-os ballagásra 150 ezer forintos bigyót kér, akkor milyen összegű bigyót kér érettségire meg aztán főiskolára.

Én 8.-os ballagásomra egy olyan ajándékot kaptam, amit akkor az apám már több, mint 10 éve tartogatott. A halott nagyapám aranyórájából csináltatott belőle ékszereket. A 8.-os ballagásomra egy arany karika fülbevalót kaptam, érettségire a nyakláncot...fősuliig nem gondolkodott apu:D

Hiába kitűnő, telefont ilyen értékben biztos nem vennék. Ahogy írta valaki előttem, bármennyibe is kerül egy mobil, 2 év múlva lejárt lesz. Nem mindegy, hogy egy 150e forintos mobilt fogsz kukába dobni 2 év után, vagy egy 60 ezreset. Egyébként meg olyan elég egy 14 éves gyereknek egy 30-40 ezer forintos mobil.

Az egyik válaszoló írta, hogy laptopot kapott. Nagyon jó ötlet. Ha már ennyit el akarsz verni rá, akkor vegyél laptopot. Nem útközben kell netelni, hanem otthon. Fényképezni se kell 5 percenként, meg amúgy is egy alap telefon is már majdnem olyan jó képet csinál. Párom kábé 8 éve vett egy akkor elég drágának mondható telefont 2mp kamerával. Az a kamera jobb képet csinál, mint most a hiper-szuper tabletes telefonja, ami állítólag 5mp-es. És mellesleg sokkal drágább.

A 2 legfőbb ok-nem vigyázna rá, max 2 hétig, a másik meg hogy 2 év múlva lejárt lesz, tönkre megy.

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
90%

Tőlem kapna egy olcsóbb telefont (ha már annyira telefon kell), aztán inkább elvinném nyaralni egy olyan helyre, ahová szívesen menne. (vidámpark, állatkert, kapna egy éves lovagló bérletet vagy tök mindegy, ami épp érdekli) Akkor már inkább élményt adjunk, mint egy tárgyat. És ebből az összegből elég szép nyaralást lehet csinálni és amúgy is itt a nyár.


A telefonnak az ára meg nincs egyenes arányosságban az időtállóságával. Olcsó telefon is bírhatja 9 évig (pl. enyém :D) és a drága telefon is összetörhet egy leeséstől.

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
95%

Képes megmagyarázni hogy miért adj ki 150.000-t egy telefonra.


Tudod mi az igazság? Amire használni fogja MAX 1-2 selfi, facebook meg néha kamerázza a hülyeségeket és játszik.

Ennyi semmi más.


Még program se kell rá, vagy jó kamera vagy fénykép mert ezek max a facebookra kötnek ki. Fontos adatot úgyse fog vele rögzíteni. Játszani meg veszel neki egy PSP-t 20.000-ért...

2015. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
42%

De jó egyeseknek, én a diplamaosztómra se kaptam a világon semmit. Mondjuk egy diploma sem akkora nagy szám, hogy most azért verni kéne az asztalt, hogy nekem jár érte valami...


Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én valószínűleg nem vennék neki ilyesmit, tök feleslegesnek tartom (az én legújabb telefonom 5 ezerbe került és teljesen jó, a gyerek kaphatna ennek a sokszorosáért, ha megindokolja, hogy miért, de egyszerűen feleslegesnek tartom a többet. az indokait azért meghallgatnám s ha van bennük valami s nem félteném, hogy baj lesz az értékrendjével s iszonyatosan felvetne a pénz, hát nem tudom... de jobb esélyei lennének, ha motort akarna, pedig az ő korában még kéne pálya meg trailer meg minden.)

2015. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
39%

Lassan előkerülnek a "bezzeg az én időmben 15 kilométert gyalogoltunk iskolába mezítláb és csak 35 évesen lett egy Nokia 0001-es telefonom ami a mai napig tökéletesen megfelel..."

A szülők többsége tipikusan technoanalfabéta, nekik egyik olyan mint a másik, de ha mondjuk a fatert megkérdezed hogy mi a különbség a Bosch PS104B és a PS104CE fúró között, kétórás előadást tart a különböző felületek mechanikájáról.

Ha telik rá, akkor el kell beszélgetni a gyerekkel hogy miért akarja azt a telefont, milyen előnyei vannak az olcsóbbakhoz képest. Ha elfogadható a válasz, megkaphatja. Szülőknek sem tiltott a különböző fórumok használata, meg lehet nézni felhasználói véleményeket és összehasonlításokat. Azt az érvelést viszont nem fogadom el hogy "me mié amikó a Sparban is ki vót rakva a pultba telefon négyezeré, jó az is!"

2015. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
89%
Én is laptopot kaptam, azóta eltelt 5 év és még mindig tökéletesen működik. Vagy laptopot vennék a gyerekemnek, vagy telefont 60ezerért. Ugyanis annyiért vettem most magamnak és van elülső, hátulsó kamerája, lehet vele játszani, van 1 rakat program rajta és 2 év múlva úgyis kimegy a divatból... az, hogy nincs rajta írisz meg ujjlenyomat olvasó... hát hadd ne sírjak. Ezeken a még olcsónak számító készülékeken is olyan gps van már pl. hogy az utcát jobban kiadja mint a google. Szóval ezért mondják, hogy elég fele ennyiért telefon. ha mindenképpen ilyen telefont akarna a gyerekem, akkor egész nyáron minden házimunkát megcsinálhatna és megtanulni főzni stb. - akkor augusztus végén, mikor mér tudja, milyen dolgozni, fizikai munkát is - megkapná. Mert úgy tudnám, hogy jobban értékelné, vigyázna rá.
2015. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%

ha megengedhetném magamnak anyagilag, akkor sem


egy gyereknek nem való ilyen drága telefon, plusz félteném, hogy kirabolják

2015. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!