Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem fognak felvenni egyetemre? Utána mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem lesz elég pontom. A szüleim ezt még nem tudják. Igazából nem is akartam tovább tanulni, de apám erőltette, kifizetett egy csomó pénzt magántanárokra, de sajnos így sem sikerült elérnem a megfelelő pontszámot. Pótfelvételivel még valahova bekerülhetek, de teljesen ki lesznek akadva. Nem tudom, hogy kéne elmondanom nekik, és hogy mi lesz velem ezek után... Ugyanis emiatt nem lesz szabad akaratom, nem engednek el nyaralni, stb.


(Esetleg valakihez odaköltözhetek ha kitagadnak? :D)


2015. jún. 8. 15:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Bevallanám őszintén, aztán attól függően mik az indíttatásaim három lehetőség van:


- ha nem szeretnék egyetemre menni mégsem, akkor szakmát vagy felsőfokú szakképzést végezni

- ha nagyon szeretnék menni, akkor egy évre (vagy fél évre, ha van keresztfélév) munkát vállalni (-most mindegy milyet, pénzszerzésnek-), ezalatt szabadidőmben tanulni, újraérettségizni majd újrajelentkezni.

- ha nagyon pénz szűkében vagyok akkor munkát vállalni, és mellette újrajelentkezni, levelezőn vagy estin egyetemre járni.

2015. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nekem sem lett volna elég pontom arra, ami érdekelt, ezért be sem adtam a jelentkezést, és elmentem OKJ-re.. azt most fejeztem be, és újrateszem ősszel az egyik elrontott érettségimet, és megyek egyetemre.. ha jó szakmát találsz, többet is érhet, mint némely diploma.. nem kell elkeseredni. OKJ-re lehet jelentkezni nyár közepe-végéig, és mindhez elég az érettségi. biztos ott is találsz olyat, ami érdekel, aztán később te is mehetsz egyetemre úgy, ahogy én is fogok.
2015. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu. De ahogy elmentem dolgozni, három hónap után sírva rohantam vissza az iskolapadba és inkább elvégeztem egy egyetemet, csak ne kelljen csinálnom azt a robotmunkát:(
2015. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13# ismerős, 12 órás gyári munka után én is elgondolkoztam, hogy inkább tanulok valamit még, nem akarom 40 évig ezt csinálni.

de ha nem veszik fel a kérdezőt, akkor még mindig elmehet dolgozni kicsit, hogy ne legyen unalmas otthon ülni egész évben. mellette 1-2 érettségire könnyű lesz már felkészülni, nem egyszerre 5-6ra kell, hanem csak arra ami rosszul sikerült

2015. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!