Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hogyan élnétek meg...

Szülők, ti hogyan élnétek meg a csalódást a gyermeketekben?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.


A történet dióhéjben:

ez volt a 2. évem egyetemen, de sajnos korán rá kellett jönnöm, hogy saját hibámból kifolyóan, és mivel hogy sajnos egy nem túl erős középiskolába jártam, a karon nem elegendő a tudásom ahhoz, hogy bent maradjak. A jegyeim nagyrésze épphogy átmenő, alapvető hiányosságaim vannak, tehát:


Idén újra jelentkeztem ugyanannak az iskolának ugyanarra a karjára (ELTE - Informatikai képzés), valószínűleg fel is vesznek a pontszámaim alapján. Idén rengeteget gyakoroltam, több, már végzett ismerősömmel rendszeresen jártam tanulni, felkészülni arra, hogy kevésbé menjenek nehezebben a tanulmányaim. Jövő tanévben új célokkal, új mentalitással vágnék bele az évbe. Ez 4 államilag támogatott félévembe került, azonban ha jövő tanévben elkezdeném az iskolát, úgy még időben végeznék.


Az egyetemet a 0-ról kezdeném, sokkal jobban összedolgoznék a csoporttársaimmal, a gólyatábort se hagynám ki csak azért, mert nem volt kedvem anno elmenni. Viszont valószínűleg nagyon zavarná apám (anyámmal már megbeszéltem, ő megértette szerencsére), hogy 2 év gyakorlatilag kuka. Már most gyanakszik, hogy vizsgaidőszakban is folyton otthon vagyok, és mindenféle elméleteket kezdett szőni. Minél hamarabb el akarnám neki a problémámat mondani, de nagyon tartok attól, hogy nehezen értené meg, ugyanis ez mind a gyereknek, mind a szülőnek bukás. A pénz nem olyan nagy gond, kollégiumban vagyok/voltam/leszek remélhetőleg, így a kiadásai a szüleimnek nem volt egetrengető. Továbbá felajánlanám, hogy a jövő évi kollégiumi díjat fedezném az ösztöndíjból, ezzel is segítve. A gond csak az, hogy ismerem apám: Makacs, és nem igazán ért meg másokat. Rengeteg apróság miatt veszekedik az emberekkel, könnyen elveszíti a hidegvérét. Viszont nekem nagyon szükségem van a támogatására, és nagyon jó lenne, ha valahogy meg tudnám értetni vele, hogy attól, hogy nem 22, hanem 24 évesen végzem, még mindig van lehetőségem arra, hogy legyen belőlem valaki, ráadásul egy jó programozó tudtommal aranyat ér.


Szülők, ti mit tennétek, ha az egyetemista gyermeketek ezzel állna elő? Illetve mi a javaslatotok számomra?


2015. jún. 15. 12:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

De szerencsére, nem vagyok a te gyereked. Egyébként nem értem ezt a BME-VIK kontra ELTE-IK dolgot, amíg az egyik villamosmérnöki kar a másik programozói, mindkettő tökéletesen megfér egymás mellett. Nem tudom azt sem, a BME miért farag valakiből embert.. ki tudja. :)


Egyébként a többi válaszadónak köszönöm a választ.

2015. jún. 15. 13:20
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

11 es.. a BME -VIK en legjobb az infoképzés jelenleg kihazánkban. Illetve a legerősebb egyetemi szinten. Az ott végzettek keresett szakemberek. Sokan ugy kerülnek az ELTE_ IK ra, hogy a BME ről kiesnek... nem baj ha nem érted, de akkor biztos neked való egy egyetemi szint, ha ennyire tájékozatlan vagy? Nem csak programozni kell tudni, élni is...

Amúgy Én szt mondanám a szüleid helyében, ne röhögtesd ki magad, ha mér eddig nem vágtak ki a suliból csináld tovább. nem a jegyeid számítanak, a tudásod, meg hogy képes vagy változni, tanulni. Ugyanazt újra elkezdeni csak a jobb jegekért.. elég szarul fog mutatni a szakmai önéletrajzban... És az idő érték. Légy bátor, folytasd.

2015. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nem kuka a 4 félév, hisz most be tudod számíttatni a már elvégzett tárgyaidat. Mindenképp amiket a 4 félév alatt megcsináltál,számítasd be(kreditelismerés stb nézz utána).


Ha őszintén elémállnál én megbocsátanék és megértenélek!

2015. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

10-es, azért ebben nem kell ennyire biztosnak lenned ám. Erős a BME, de simán túlélhető, ott is csak a vizsgákat kell megúszni, de a tárgyak zöme nem gázos.


Egy VIK-en végzett párja.

2015. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 Te, mint aki soha nem tanultál a VIKen, ezt biztos tudod.. A felvettek fele az első évben kihullik, a maradék nagy többsége pedig minimum 1 év csúszással végez.

És nem csak a vizsgákat kell túlélni. Tömény szopatás, ez az egyik oka, hogy azt mondják embert faragnak belőled.


#11 A VIK az villamosmérnöki és informatikai kart jelent. Az egyik a villamosmérnök szakirány, a másik pedig mérnök-informatikus.


Készülj fel apukád reakciójára, ne lombozzon le téged. Legyen veled az, hogy anyukád megértette a dolgot és támogat.

Én büszke lennék rá, ha a gyerekem nem adja fel. Márpedig az hogy újrakezded, nem azt jelenti, hogy feladtad.


egy vik-es hallgató

2015. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!