Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja mindkét szülőm,...

Miért akarja mindkét szülőm, hogy gyerekem legyen, ha ők is elismerik, hogy az élet kegyetlen és a nagy része szenvedés?

Figyelt kérdés

Én nem akarok gyereket, mert tudom, hogy szenvedés lenne neki az élet. Reggeltől estig melózni kell, az embernek alig van szabadideje, hétvégén is melózom, az élet nem más, mint robot, egy forgó mókuskerék, ami csak megy-megy-megy és a végén meghalunk. Sussz-passz.

Beszélgettem erről a szüleimmel is és szerintük is szívás az egész. Akkor miért akarják, hogy az unokájuk 70-80 éven keresztül kínlódjon, aztán meghaljon és annyi? Miért nincsenek tekintettel az ő érdekeire?

Ennyire nem szeretik őt? Én már most szeretem és ezért elintézem, hogy soha ne szülessen meg.


2015. jún. 26. 12:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
Munka van. CSak menni kell utána. Munkanélküli az, aki nem elég talpraesett és életképes a változtatáshoz. Annak az élet robot és mókuskerék, annak az élet kínszenvedés, mert nem várja minden tárt karokkal készen. Tényleg ne vállalj gyereket, felesleges ezt az életszemléletet továbbadni. Életképtelenséget örökíteni nem kell.
2015. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Tök mindegy, ők mit akarnak. Ez a te életed, az a kérdés, te mit akarsz.
2015. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
77%

Kedves Kerdezo! En nagyon is egyetertek veled, en is hasonloan latom a dolgokat, es nem akarok gyereket.

A szuleid tuti szeretnek teged, csak esetleg nehez elfogadniuk, hogy nem lesz unokajuk? :-)

Neked nem rossz a felfogasod, csak az atlagtol elteroen eled meg ezt a nehez vilagot, esetleg a nehezsegektol te is ontorvenyu, esetleg kisse onzo lettel, de ez nem baj, es a lenyeg az, hogy szeresd is a donteseidet. Es gondolj csak bele, senki sincs kenyszeritve arra, hogy szuljon.

Amugy az en szuleimet egyaltalan nem zavarja az, hogy en 29 evesen se akarok gyereket, pedig ferjnel vagyok,

es ezt tisztelem es imadom bennuk, hogy megertenek! Sot a ferjem is mellettem all a dontesemben.

Szerintem neked is csak egy hozzad valo tarsat kellene talalnod, aki elfogadja es szereti is a donteseidet.

2015. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
39%

" Akkor miért akarják, hogy az unokájuk 70-80 éven keresztül kínlódjon, aztán meghaljon és annyi? "


A te eleted lehet hogy ilyen, de azert a tobbsegnek nem. Nekem sem, kifejezetten boldog eletem van.

2015. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen mentalitással csoda, hogy még nem akadztottad fel magad. Nem is akarom tudni, milyen az élet úgy, hogy csak a siralomvölgyet látod benne. Gyerekvállalás-témától függetlenül úgy gondolom, szakemberre lenne szükséged.
2015. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

Én igen alaposan elrontottam az életemet (még jó, hogy optimista vagyok és hiszek a javulásban), de szenvedésnek nem tartom. Csak kicsit durva, hogy még minimálbérem sincs extrém rég... Na ezért kell változtatni, ami egy izgalmas dolog ;)


Rengeteg lehetőség van, főleg egy élelmes embernek (aki én biztos nem vagyok), nem hiszem, hogy törvényszerű lenne a robot... Én nem is tudtam volna olyat dolgozni, amit nem élvezek. A nehézségek, kihívások egy szintig rendben vannak.

A munkán kívül pedig annyi minden van... Rendelkezem egypár hobbival, koponyagyűjtés, motorozás (erre most nem telik), rajzolás, túrázás... Túl sok szépség van az életben, sokáig akarok élni, persze egészségesen és fitten :)

Jó hát gondok is akadnak, ez ilyen, de hogy az élet szenvedés lenne...? Kisüt a nap, felnézek az égre, ahol épp valami átkozottul látványos felhő vonul s megállapítom, érdemes volt megszületni.

Oké, hozzáállás kérdése is a dolog. S bizonyos betegségekkel más lenne a véleményem, de olyanjaim nincsenek.

2015. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

Ismerek valakit, aki szintén e – és hasonló okokból nem akart gyereket, az ő szülői apja azzal reagálta ezt le, hogy "azt akarja, hogy a lányának is legyen gyereke, ő is tudja meg milyen szenvedés, neki se legyen jó, ő is szenvedjen".

A döbbenet, a csalódottság, az önzőség és a primitívség, vagy talán a megkeseredettségében elfelejtett emberségesnek maradni.

Ne vedd fel úgy sem tudsz ez ellen tenni, ember és ember között mindig lesznek ellentétek, amit semmilyen értelmes érvel nem lehet megbeszélni különböző gondolkodásúak között. Szerintem sokszor ezért is teljesen felesleges vitázni.

2015. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Nezd, ezt ne is akard megtudni. Akinek gyereke van az SOSE fogja bevallani, hogy neha azert jobb lenne gyerek nelkul.

A szulei talan azt nem akarjak, hogy kesobb, amikor mar nem lehet, megband a dontesed, amellett, hogy az unokaval mar "feleloseg" nelkul lehetnek, es megmindig kontrolalhatnak teged.

En 38 evesen nem akarok gyereket. Egyszeruen nem latom ertelmet, nem ez tesz boldogga. Ettol nem vagyok rosszabb azoknal a noknel akik anyasagot valasztottak. Ok azt akartak, en mast akarok az elettol. Ennyi.

Ne hagyd, hogy mas diktaljon neked, ez a te eleted.

Es ha teljesen objektivan nezzuk, egy gyerek az parazita. Egyedul eletkeptelen.

2015. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Vannak bajok. Persze itt mindenki sikeres milliomos vállalkozó meg politikus, nem? Az élet igenis arról szól, hogy robotolj, ameddig élsz, erre jönnek rá az ilyen -olyan betegségek, amik abból adódnak, hogy nem tudsz mindig tökéletesen egészségesen élni, meg alapból a semmiből is az öregedés miatt. Végig nézheti mindenki, ahogy meghalnak a szülei, és nem döntheti el maga, hogy mikor lett végképp elege, hanem szenvednie kekl, ameddig az utolsót nem dobbantja a szíve. Mert még meghalni sem könnyű.
2022. máj. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!