Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt a feleségem...

Miért csinálja ezt a feleségem, hiszen tudja engem ez zavar?

Figyelt kérdés

Fiatalon házasodtunk, semmink se volt de boldogok voltunk.

Megszülettek a gyerekek és a feleségem édesapja visszajött Magyarországra és "kibékültek". Ezek után nagyon megváltozott az életünk, a mindennapjaink részévé vált apósom. Hozta, vitte a gyerekeket. Feleségem felmondott, hogy segíteni tudjon neki az ügyeit intézni. El költöztünk egy másik biztonságosabbnak mondott kerületbe, nagyobb lakásba, mert após ugy gondolta nagyobb erkélyre van szükségünk és több szobára!! Feleségem meg persze mindenbe egyetértett vele, én meg csak tettem amit mondtak. Nem akartam a feleségem és a gyerekek örömet elrontani. Após próbált az en kedvemre is tenni, lecserélte az autónkat olyanra amit már rég szerettem volna.

Most ott tartunk, hogy olyan ruhába járok be dolgozni amire a havi fizetésemből sem futná. Ha barátokkal találkozunk feleségem mindenkinek elmondja hogy az apjától kaptuk. Most például a kollégáimmal voltunk és jött a feleségem elém és mindenki látta milyen autónk van, és már megy a megjegyzés hogy én minek dolgozok, ha a feleségemnek ilyen jól megy.

Engem nagyon zavar, hogy százezreket költ ruhára. Hogy már nem ugyanaz akit levettem.


2015. júl. 8. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Ne légy ilyen hiú, nincs azzal semmi baj, ha egy családtag megosztja veletek, amije van.
2015. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Női szemmel nézve én ezt nem tartom furcsának. Mindenkinek jól esik, ha emelkedik az életszínvonala, én is tudnék százezreket ruhára költeni :-) Az is igaz, hogy ilyenkor az emberrel kicsit elszalad a ló, szeret - talán a kelleténél többet - dicsekedni a jólétével. Idővel beáll egy egyensúly, talán elmaradnak a tényleg felesleges költekezések, és dicsekvések - elmúlik az újdonság ereje. Ugyanez az újra felfedezett apai kapcsolatra vonatkozóan is. Szerintem ne morogj, tekintsd átmeneti állapotnak, és inkább igyekezz, hogy része maradj a családnak, ha sértődötten kivonulsz, csak magadnak ártasz. És dolgozz tovább, sőt inspiráljon a dolog további karrier építésre.
2015. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
12-es vagyok, még egy gondolat: "Semmink sem volt, de boldogok voltunk" - nos ez szerintem nem feltétlen volt igaz, az emberek többsége hosszú távon nehezen viseli a nélkülözést. Ez is hozzájárulhat a feleséged viselkedéséhez.
2015. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

Arról egy szót sem írtál, hogy az após esetleg rosszul bánna veled, bármiben ártana nektek. Csak az megy, hogy költi rátok a pénzt rogyásig, és amiben tud, segít.


Hát tényleg borzalmas sorod van, vazze, elfacsarodik a szívem, ha belegondolok...

2015. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tudom mit érzel...

Kiestél a családfenntartó, családfő szerepből.

A gyerekek is inkább a nagyapjukhoz fordulnak helyetted.

A feleségeddel kéne komolyan beszélned mert egy idő után szerintem nem fog neked jót tenni hogy nem nálad van az irányítás. Valahogy a tudtára kellene hoznod hogy ez árt a kapcsolatotoknak , a családotoknak. Megkérdezheted hogy veled akar élni vagy az apjával? Szerintem meg lehetne ezt a dolgot még valahogy kompromisszumosan oldani. Nem mondom hogy ne fogadjatok el pénzt mert akkor az öreg is megsértődne. Biztosan szívesen adja , csak mégsem jó ez így.

Valahogy az arany középutat kéne megtalálni.

2015. júl. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
Uristen micsoda rettenetes apos... megertelek, szornyu lehet, hal Istennek nekem aldott jo aposom van, soha nem kaptunk tole semmit :)
2015. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!