Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kiraknátok otthonról a 16...

Ti kiraknátok otthonról a 16 éves gyereketeket, mert nem csinálja azt, amit mondtok neki?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 19:10
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
63%

Most az egy dolog, hogy elméletileg törvénybe ütközik, de rengeteg fiatal nincs tisztában a jogaival, és sajnos nem egy esetről hallottam, amikor a szülők kirakták a kis/fiatalkorú gyerekeiket. Az a 16 éves, aki meg nem tudja, hogy milyen jogok illetik meg, nyilván nem fog pattogni. Ráadásul ha szerencséje van, és van, aki befogadná (akár szomszéd, rokon, barátnő, aktuális kapcsolat vagy annak családja), és nem romlik nagyon durván az életszínvonala, nem is derül ki.


Amúgy meg meglepődnének azok az emberek, akik itt pattognak, hogyha ki akarja rakni a gyerekét, annak nyomós oka van, hogy miért akarják egyes szülők kirakni a gyerekeiket...

-a gyerek nem bírja már az effektív csicskáztatást (nem az egészséges részkivételt a házimunkából)

-jött anyunak/apunak az új pasi, új nő, akinek kolonc a hátán a gyerek, és sajnos vannak olyan szülők, akiknek ilyen helyzetben a viszkető nemiszerve fontosabb, mint a saját gyereke

-a gyerek összejött egy másik tinivel - nem feltétlenül gyanús alakkal, csak hát vannak olyan helyek, ahol még mindig fertőnek számít 18 év alatt ismerkedni

2015. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó: ezért kérdeztek rá már, hogy MIRÖL VOLT SZÓ, mert találgatni lehet, csak nem érdemes.


A kérdezö meg eddig nem válaszolt erre a kérdésre....

2015. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Erőlteti azt a szakmát, ami a legtávolabb áll a gyerektől, nem szeretné folytatni, de ha nem fejezi be, kirakja...
2015. júl. 16. 21:23
 24/48 anonim ***** válasza:
az úgy más. Én azt vallom, ilyet nem lehet a gyerekre erőltetni, hisz neki kell nyugdíjig abban a szakmában dolgoznia.Mit szeretnél tanulni?
2015. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Lányos szakmát szeretnék, sminkes, kozmetikus stb., de semmiképpen sem Magyarországon..
2015. júl. 16. 21:46
 26/48 anonim ***** válasza:

Hát azért ez a szakma "erőltetése" is azért két esélyes.

Pl ha 3 éves iskolából már csak egy év van hátra és a csemete kitalálná, hogy abba hagyja de gőze és elképzelése sincs hogy hova tovább, akkor én is erőltetném, hogy fejezze be a mostanit, hogy legyen egy szakmája aztán tanuljon tovább ha mást akar.

Mondom ezt úgy, hogy anno engem is olyanra erőltettek rá, amit nem akartam és csak pár évet dolgoztam benne, de aztán tovább tanultam.

2015. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

"..., de semmiképpen sem Magyarországon..."

Mármint nem Magyarországon akarsz tanulni vagy majd utána elhelyezkedni?

2015. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Mennyi idös vagy, fiú vagy lány, milyen szakmára akarnak "eröltetni" és te mit akarsz?
2015. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Utolsó te nem nagyon olvasol mi?

16 éves lány és sminkes vagy kozmetikus akar lenni.

2015. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Külföldön jobb lenne tanulni, de ha úgy van akkor itt is megfelel, de egy percet sem szeretnék itt dolgozni.

Ahogy már írtam, lányos szakmát szeretnék. Ha ebből nem derülne ki, lány vagyok 😊 és 16 éves... pincér szakmát tanulok.

2015. júl. 16. 22:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!