Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kiraknátok otthonról a 16...

Ti kiraknátok otthonról a 16 éves gyereketeket, mert nem csinálja azt, amit mondtok neki?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 19:10
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Még végszónak annyit, hogy habár megpróbálod magad áldozatnak beállítani, de az a tény, hogy szüleid egy nyilvánvaló hibás döntéstől próbálnak megvédeni az azt mutatja, hogy szeretnek és törődnek veled.

Nyilván elfogyott az eszköztáruk (logikusan nem lehet meggyőzni, ezt bemutattad), azért kénytelenek keménykedni. Tehát azért döntöttek így, mert a jelek szerint csak így tudnak segíteni rajtad, legyen ez számodra most bármilyen ellentmondásos is.


Azon pedig tényleg gondolkodj el, hogy habár magad jelölted meg korábban, hogy (többek között) kozmetikus akarsz lenni, de döntési szándékod (a középfokú végzettség megszerzésének megszakítása), pont a saját döntésedet lehetetleníti el. Hidd el azért nem pokolra való az a szülő aki többet kíván gyermekének, mint 8 általános.

2015. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Csak hogy a "keménykedésel" nálam nem ér el vele semmit, sőt még rosszabb lesz. És csak az édesapám akar kidobni.

Értem, hogy többet kívánnak, mint 8 általános.. Nem tehetek róla, ez a szakma nem nekem való.. Képtelen vagyok benne dolgozni...

2015. júl. 17. 00:17
 43/48 anonim ***** válasza:

Nem is kell.

Te most nem csak egy szakmát szerzel, hanem középfokú végzettséget is. És most ez utóbbi a lényeg. Egy percet se kell dolgoznod a szakmában, de legalább lesz megfelelő végzettséged hogy tovább lépj. Persze ha most kezdted volna az iskolát, akkor válthatnál egy másik szakközépre, de itt most nem erről van szó az esetedbe.

Tehát jobbat nem tudok, mint a mostani tanulmányaidat befejezni.

Azonban ez nem jelent azt, hogy az álmaidat fel kell adni, sőt ez is egy lépés az felé hogy megvalósítsd magadat.

Hidd el tudom miről beszélek. Anno engem is beírattak szüleim egy olyan szakmára, amit már második évben utáltam, de elvégeztem, aztán tovább tanultam és egyenesbe hoztam magam.

2015. júl. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Sajnos kell dolgoznom benne.. Most nyáron is kéne..tudom, hogy nem sok..de...olyan nehéz ez nekem.. Én mindent jól értek, de az hogy nem akarom, nagyon befolyásolja a hozzáállásom..
2015. júl. 17. 00:48
 45/48 anonim ***** válasza:

Sajnos a szakiskolához kell a gyakorlati idő letöltése, ez egy ilyen dolog. De ha most máshol hozzákezdenél egy másik középiskolához az elejéről, akkor időt veszítenél. Gyakorlatilag az emberek 99,999%-nál van (legalább) egy olyan időszaka, amikor olyan dolgok kell csinálnia, amit nem akar, de megteszi, mert a céljait így tudja megvalósítani. Ilyen az élet. (Nem habos torta, ahogy virág elvtárs mondaná. :-) )

Össze kell szorítani a fogad és csinálni, kell mert nem vagy már gyerek.

2015. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Megpróbálom valahogy kibírni. De ha ezért Isten nem ajándékoz meg, akkor nem tudom mit csinálok 😃

Köszönöm! 😊

2015. júl. 17. 01:04
 47/48 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2015. júl. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%
Nem tenném ki, de mit nem csinált meg a gyerek?
2015. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!