Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kiraknátok otthonról a 16...

Ti kiraknátok otthonról a 16 éves gyereketeket, mert nem csinálja azt, amit mondtok neki?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 19:10
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne külföldön tanulni, de ugye anyagilag az gondolom szüleidnek nem járható.


Én engedném neked, hogy kozmetikusnak tanulj, de akkor keményen számon kérném, hogy rendesen elvégezd és középszintű német nyelvtudást is. Viszont ha jól tudom ebben az ágazatban nincs középiskola csak OKJ-s képzés, és bizony akkor te ha nem végzel el egy (bármilyen) közép iskolát az komoly probléma, mert nem lenne középfokú végzettséged. Nem is vagyok biztos benne, hogy úgy mehetnél egyáltalán kozmetikusnak. Ha (!) pedig ez így van akkor bizony nincs mese, ha teszik, hanem be kell fejezned a mostani sulit.


40/F

2015. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem beletrafáltam a probléma lényegébe.

Na akkor ennyit a csúnya, kegyetlen kényszerítő szülőkről. :)

2015. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Az édesanyám külföldön dolgozik. Szeretem a németet, úgy gondolom, hogy jól beszélem és az angol is jól megy(annakellenére, hogy nem tanulom). Ha jól értesültem, egy ilyen képzéshez elég a 8 általános.. És nem hinném, hogy itt pár hónap alatt profi sminkest faragnának belőlem.
2015. júl. 16. 22:29
 34/48 anonim ***** válasza:

" És nem hinném, hogy itt pár hónap alatt profi sminkest faragnának belőlem."


Pár HÓNAP alatt máshol sem, az sokkal komolyabb tudást és föként nagy gyakorlatot igyénel, amihet évek kellenek

2015. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

"... Ha jól értesültem, egy ilyen képzéshez elég a 8 általános.."


Sminkes szakmát nem ajánlom. Sokan vannak és kevesekre van szükség. Egyetlen szakmához nagyon kevés, ráadásul sokat kellene tanulni hozzá és valaki mellett tanonckodni, addig meg csak viszi a pénzt.

A kozmetikus az már egy jó elgondolás. Ausztriába el is helyezkedhetsz vele, de ott se garantált az automatikus siker. Annak elvégzéséhez pedig érettségi kell.

[link]


Normális szülő, amúgy szerintem nem engedi, hogy a gyereke 8 általánossal és egy tanfolyammal beérje. És ha ezt nem képes megérteni a csemete, akkor (végső fegyverként ha más nem használ) megfenyegetném, hogy kirakom. :)

2015. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy máshol pár hónap alatt profi sminkes leszek. Pár hónap alatt a nagyon alapokat tanítják meg, tudom hogy ehhez több idő kell!
2015. júl. 16. 22:46
 37/48 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem csak fenyeget...

Amúgy nem pályaválasztási tanácsokat kértem.

Azért mert nem akarok pincér lenni,... Kidobni.. 😩

jó példa 👍

2015. júl. 16. 22:58
 38/48 anonim ***** válasza:

"...Kár, hogy nem csak fenyeget...

Amúgy nem pályaválasztási tanácsokat kértem.

Azért mert nem akarok pincér lenni,... Kidobni...."


Kissé lesarkítod a problémát. Nem azért akarnak kirakni, mert nem akarsz pincér lenni. Ha most tényleg nem vagy képes felfogni, amit itt korábban leírtam, akkor neked igen is kényszerre van szükséged. Okos embernek elég az észérv, akinek meg nem annak marad a kényszer.

Az pedig nem pálya választási tanács ha te olyan elképzelést választasz ami mélyrepülés a semmibe és ennek ésszerűtlenségére felhívják a figyelmedet.


Nem akarsz pincérnek tanulni? Jó, akkor viszont legyen egy épkézláb alternatívád, de azt nem várd el a szüleidtől, hogy ennek hiányában még jópofát vágjanak a dologhoz, mert amit itt leírtál annak úgy nem sok értelme.

2015. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, értékelem! :)
2015. júl. 16. 23:17
 40/48 anonim ***** válasza:
Ahogy mások is majd. :)
2015. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!