Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akkor is megállapítanak...

Akkor is megállapítanak gyerektartást és egyedülállóságot, ha együtt "kényszerülnek" élni a szülők?

Figyelt kérdés

most van folyamatban a per megindítása.

az apa semmit nem segít, a gyereket se látta még.

viszont azt akarja, költözzünk hozzá(külföld)és úgy találjak munkát, dolgozzak. úgy érzem, hogy csak azért mondja, hogy ne kelljen gyt-t fizetnie..mert nem egy rózsás a kapcsolat..

az anya jelenleg Mo-n él a kicsivel, gyedből tengődik, tele van rezsitartozással, stb.munkára még sehova nem vették fel. kint lenne munkája egyből.


2015. júl. 17. 16:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Elegge megdobbento hogy egyaltalan gondolkozol ezen mint lehetoseg. Nem is latta meg a gyereket de te odakoltoznel hozza, kiszolgaltatott helyzetbe hoznad a gyerekedet es magadat? A szuleire rabiznad a gyereket mig te dolgozol ugy hogy nem is ismernek benneteket? Beszeled az orszag nyelvet tejesen perfektul? A birosagon lenne penzed ugyvedre? Nem felsz attol hogy mivel o van a sajat hazajaban a gyereketek megkapja az o allampolgarsagat, elveszi a papirjait teged meg s***berug es hazazavar?! Komolyan nem ertem hogy lennel kepes osszekoltozni egy " idegen" emberrel hogy majd te egyedulallokent persze, kozos haztartasban meg gyerektartasra is igenyt tarthatsz. Es nem hiszel a mesekben.. Ha jol beszeled a nyelevet akkor menj ki egyedul a probahonapot ledolgozni, addig a szuleidre vagy rokonokra bizd ra a gyereket, beszelj a munkaadoddal hogy segitsen szallast keresni es a kovetkezo honaptol kiviszed a gyereket is. Elintezed neki a bolcsit, ovit, tenyleg mennyi idos a gyereketek? Aztan a birosagon beadod a gyerektartasra valo igenyedet. Szerintem igy jobban jarnal, kevesbe rizikos es a sajat labadra allhatnal ugy hogy nem a gyereked apjara lennel utalva teljesen.
2015. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
50%

"osszekoltozni egy " idegen" emberrel "


- gyermekük nemző atyjával?

ez az összeköltözés" már egyszer megtörtént.


Nem egészen értem, hogy milyen pénzt akarsz kivasalni attól, akihez "nem rózsás" érzések fűznek, és aki hív titeket egy normális életre, ahol te is dolgozol, együtt nevelitek a gyermeket (akinek bármily hihetetlen, de az apjára is szüksége van, hogy ne egy apa- /férfikép nélkül felnövő ember legyen, de te inkább elzárod az apától a gyermeket, hogy itt pumpolj idegenektől (aki ez esetben az apa is) pénzt.

2015. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"- gyermekük nemző atyjával?

ez az összeköltözés" már egyszer megtörtént. "


HOL OLVASTAD, hogy együttéltek, össze voltak költözve?!?!??!



Ugyanis egy gyerekhez nem kell együttélni, elég EGYETLEN ALKALOMMAL lefeküdni vele.


Itt a kérdésben leírtakol inkább az utóbbira lehet tippelni, vagy elgalábbis igen laza kapcsolatra

2015. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
hát én is úgy gondoltam, összeköltöztek minimum egy éjszakára, különben biológiai imposszibilitás lenne a szegény kisgyerek
2015. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"apja rendesen dogozik kint. a gyerek vagy bölcsibe menne, vagy az apja szülei/rokonai vállalják a felügyeletét. az egész család azon van, hogy segíteni akarnak, eddig egy petákot nem láttam senkitől.. "


Ha jól értem a hiányos elmondás alapján:

Nem akarnak a nagy büdös semmibe pénzt dobálni.

Arra viszont esélyt adnak, hogy legyetek egy család.

Ha valóban nem muszlimokról van szó (még ha nem is tartják a vallást, az veszélyes),

akkor a kicsinek nyilván ez lenne a legjobb.

2015. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
54%

"élettársi kapcsolatnak csak akkor számítana, ha arról közjegyző jelenlétében nyilatkozat lenne"


TÈVEDÉS!!! Ez a BEJEGYZETT élettársi kapcsolat. Az élettársi kapcsolat annyit jelent, hoyg együtt élnek párként.


Azt pedig egyetlen épeszü ember sem fogja elhinni, hogy ha egy lakásban élnek a gyerek apja, anyja meg a gyerek is, hogy akkor az nem családszerü együttélés.

2015. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

19 hez a gyerek 11 hónapos, és nem kerülnénk neki semmibe, feleződne a rezsi, eddig sem segített soha(külön kassza)most se fog


21 hez mivel az "éhhalál" küszöbén állok, csak ezért gondolkodom rajta, hogy kimenjünk. szóval nem csak azt az oldalát kell nézni, hogy kiszolgáltatott helyzetté válna, hanem hogy épp ég a ház alattunk..

a bíróságon meg van kérve a méltányosság, ill költségmentesség tekintettel a szociális helyzetünkre.

magával az apaság tényével már születésnél megkapta apja után az állampolgárságot, a gyerek jelenleg kettős állampolgár.

az anyakönyvi kivonat mindkét példánya nálam, az apja erre sem tartott igényt...

gyerek nélkül nem akarok kimenni, nem lennék képes másra bízni.

a munkaadó segít a szállásban, de sajna csak több dolgozóval együtt tud elszállásolni, érdekes lenne gyerekkel, pláne ha dohányosok, iszákosok ,vagy legyen bármi..

itt ápr-ban kell beíratni, hogy szeptemberre bölcsis legyen, szóval köv. év szept-ig kétlem, hogy kint is mehetne, max magánba, arra keresnem kell, de úgy ahogy kivitelezhető az apja családjával addig a felügyelet.


22 eddig is így lehetett volna. ez már a múlt. soha nem fogom magam ebben a hitben tartani, hogy majd együtt neveljük. szép lenne, minden álmom, de erősen kétlem, hogy melettünk maradna.


nem egy éjszakás volt. nem akarok belemenni a magánrészletekbe. nem akartam kint szülni, ezzel kezdődtek a bajok. ő meg az istennek nem akar Mo-ra jönni egy napra sem.



vicces, hogy nem is ismeritek, de itt mindenki beveszi azt a szent maszlagot, hogy egy családot akar, meg etc...röhej. és a bíróságon is elővenné ezt a kártyát...ezért is hív ki magához szerintem..azt nem tudom ezzel kijátszhatná e a kötelezettségeit..


utolsó, attól hogy két v több ember együtt él, attól még nem minősül mindenki a másik élettársának...szép is lenne :D

2015. júl. 18. 21:52
 28/28 A kérdező kommentje:

más mit tenne a helyemben?

addig is mindenesetre hétfőtől megint baktatok a munkahelyek után.

2015. júl. 18. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!