Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 éves lányom vegetáriánus...

A 12 éves lányom vegetáriánus akar lenni, mint én. Nem beszéltem rá, de az apja engem okol, veszekszünk. Mit tegyek, kit győzzek meg?

Figyelt kérdés

Azért aktuális most szombat reggel a kérdés, mert hétvégén az apjánál és a nagyszüleinél lesz és ott kikerülhetetlen a hús és tudom, hogy veszekedés lesz, mert a lányom nagyon makacs tud lenni.


2 - 3 hete végignézett és végignézetett velem is egy vágóhidas filmet, az volt a címe, hogy Földlakók, tényleg brutális és annak a hatására döntött így, hogy vega lesz, azóta nem is evett semmi húst, megundorodott tőle.


De az apja, azt hiszi, én beszéltem tele a fejét és én nézettem vele meg ezt a brutális filmet! Ez háborít fel a legjobban! Ha tehetném, óvnám, minden ilyen brutális látványtól, de nem ülhetek mögötte állandóan, mikor netezik, ez a film meg fenn van a Youtube-on.


Eszem ágában sem volt a gyereket arra nevelni, hogy ne egyen húst, hisz ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse.

Igaz, nem is főztem, sütöttem neki, mert nem tudok, még sosem csináltam, kisgyerekkorom óta nem eszem ilyesmit.

De számára a nagyszülőknél kikerülhetetlen és mikor az apjánál van, akkor is kapott, de most nem fogja elfogadni náluk, már előre félek, tudom, hogy engem fognak okolni és mindennek lehordani.


Mit tennétek a helyemben?


Meggyőzni a lányomat nem tudom, mert reggel óta kérlelem, hogy legalább a nagyszülőknél fogadja el, hogy nehogy megsértődjenek.



2015. júl. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
92%

Minden embernek önálló akarata van és megvan hozzás a joga, hogy eldöntse milyen életmódot akar élni.Lehet hogy mmég csak 12 éves, de szerintem mindenképp támogatnotok kellene a döntésében, aztán majd ha idősebb lesz eldönti hogy akarja-e folytatni.

Azt egyáltalán nem értem hogy az apja mitől akadt ki így.Amikor összeházasodtatok tudta hogy vegetáriánis vagy, és gondolom benne volt a pakliban hogy esetleg a gyereketek is ilyen életmódot akar majd élni.Okolhat ő téged is, hogy rólad vett példát a lány, de ő is ugyanannyira a szüleje mint te, róla is ugyanannyi eséllyel vehet példát.Az, hogy a lány a vegetáriánus életmódot választotta, a saját ddöntésevolt, nektek pedig támogatni kell benne.Egy vegetáriánus is hozzá tud jutni a megfelelő tápanyagokhoz, de gondolom ezt a kérdező már jól tudja.Ne törődj az apjával,látszólag elég idióta(már bocsánat).Áll ki az igazadért és a lányod mellett:)

2015. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a férjem vega és nagyon sok idő, kb 1 év kellett hogy ne szopassa még a saját családja is. Anyja folyton hozzám jött oda susmutolni hogy beszéljem már le erről a hüyeségről. Aztám mit ad ég, egy év múlva olyan indiai vega kreaációkat rittyent oda neki hogy csak lesünk. Oké a lányod 12 éves. A gyerekháziorvosnak is ki fognak gúvadni a szemei - férjem 35 de még így is elkezdenek prédikálni - de törekedj arra hogy mondjuk 3-6 havonta csináljanak vérképet. Még az is lehet h lányod megtörik ebben mert sajnos ma Magyarországon nagyon nehéz kajához jutni ha vega valaki. (értem ezalatt, ötödszörre már kicsit uncsi az étteremben is a rántott gomba, pedig nagy szó ha egyáltalán van vega menü az étlapon/egy állami suliban csakis sztenderd kajákat raknak elé a menzán a suliban és lehet hogy 1 hónap után megunja a sajtos szendvicset)

A 12 éves lányodat meg hagyd, biztos fáj hogy téged okolnak de minél inkább győzködöd szerintem ez most neki is kihívás, meg a kamaszodás egy lépcsőfoka hogy ő így lázad. Tarts ki mellette és ha beszólnak a rokonok mondd meg hogy 3 hó múlva vérkép ellenőrzés mert azt te is szeretnéd hogy egészséges legyen, és vegyél vas és B12 vitamint neki :) Figyu ha neked rossz is ez a felállás a családban, legalább te tarts ki mellette, az anyukája vagy.

2015. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 schocko ***** válasza:
12%
Az egészben az a lényeg, hogy a hús nagyon-nagyon finom...semmilyen növényi eredetű nem közelíti meg, s gondolhatja az ember, hogy milyen egészségesen táplálkozik, meg majd örökké fog élni, de ez egyik sem igaz, a vegyszermaradványok és nitrátok sokkal jobban jelen vannak a növényekben, mint az ezeket már egszer semlegesítő állatok húsában...egyszer élünk, s akkor már egyen az ember finomat s ne moslékot!
2015. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
79%

33. ezzel én is így vagyok, ugyanígy gondolom, de ha valaki hoz egy ilyen döntést, ezek az érvek, hidd el, nem fogják meggyőzni, ha közeli hozzátartozódról, barátodról van szó, inkább el is fog kerülni mert a "térítőkkel" nem tudnak mit kezdeni.

Egyébként meg rá kellett jöjjek a vegaság még kismiska pl a vegánsághoz képest, a vega unokatesómnak még összedobok valami klassz tésztakaját vagy ratatoille-t, bármit, de a vegán barátaim SEMMILYEN állati eredetű terméket nem fogyasztanak mert ők nemcsak az állat halálát utasítják vissza hanem hogyismondjam, pl az olyan kizsákmányolásukat hogy iparilag elveszik a tejet, tojást.. Na az meg aztán gondoljatok bele milyen. És van aki leél úgy egy életet és ki tud tartani emellett.

2015. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
85%

"Az egészben az a lényeg, hogy a hús nagyon-nagyon finom...semmilyen növényi eredetű nem közelíti meg"


De attól, hogy neked finom, miért gondolod, hogy másnak is az? Én már majdhogynem 15 éve nem fogyasztottam, mert az agyamra ment az íze, hogy erőltették, tömték belém. Ezer ételt fel tudnék sorolni, ami számomra finomabb a húsnál. Ha neked az finom, egyed, de ne hidd már, hogy mindenki ugyanúgy gondolkodik, mint te.


"s gondolhatja az ember, hogy milyen egészségesen táplálkozik, meg majd örökké fog élni, de ez egyik sem igaz, a vegyszermaradványok és nitrátok sokkal jobban jelen vannak a növényekben, mint az ezeket már egszer semlegesítő állatok húsában...egyszer élünk, s akkor már egyen az ember finomat s ne moslékot!"


Az én szememben te eszed a moslékot: a rothadó, halott húst, amit génmanipulált, szójázott, vegyszerezett tápon neveltek, a saját húgyában-szarjában fetrengve-túrva nevelkedett az összes állat - nagyon egészséges lehet. Ízléses is belegondolni, hogy ezt fogyasztod. Engem nem érdekel jelen esetben az erkölcsi része, de még belegondolni is undorító, hogy mennyi szemetet viszel be a szervezetedbe ezzel a moslékkal.

2015. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
50%
Oké, figyeljetek már, okos enged, szamár szenved. Senkinek sem áll jogában győzködni vagy lepocskondiázni a másikat amiért úgy él, úgy eszik ahogy ő szeretne. Esetleg a legjobb barát, vagy a társa, anyja, apja higgadtan átbeszélheti vele hogy miért gondolja így, de ennyi. Én a Temple Grandin életrajzi filmet láttam, ami nagyon megviselt de 2 hét után nagyon kívántam már a húst. Énis tudom, hogy a saját mocskában fetreng szegény, otthon is tartottunk kiskoromban malacot, marhát, baromfit és nagyon sírtam ha levágták vmelyiket de most nem vagyok rá felkészülve h vega legyek, főleg mert Kismama vagyok, szóval nem célom most nekiállni a dolognak. Miközben a legjobb barátnőm úgy vega h sose határozta magában el: egyszerűen nem egy húsevő típus, nem kívánja, nem tetszik neki.Ez van, a kérdező azt kérdezte mit tennétek a helyében. Akiben van empátia, az erre válaszolt, aki nem tudja máshol kiadni a feszkót, az meg nyomatja ex chatedra a saját meggyőződését.
2015. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 schocko ***** válasza:
13%

"a rothadó, halott húst, amit génmanipulált, szójázott, vegyszerezett tápon neveltek,"


-nem ilyet, hanem finom, egészséges, szép színű, jó illatú húst...a húsnak nem volt önnáló léte sohasem, egy szervezet része volt, akár egy alma vagy egy salátalevél...a génmanipuláció jó dolog, vagy vegyszerezett vagy génmanipulált, el kell dönteni, s nincs harmadik út...a tápot nem vegyszerezik, de minden növényt igen...


"a saját húgyában-szarjában fetrengve-túrva nevelkedett az összes állat "


-normális tenyésztőnél, tartónál nincs ez így, a baromfi egyébként sem pisál, a nyúl pedig alapvetően tiszta...viszont a növényeket, s főleg a bio-növényeket az ő trágyájukkal trágyázzák, s az már tényleg közvetlenül benne van a növényben...


"- nagyon egészséges lehet. Ízléses is belegondolni, hogy ezt fogyasztod."


-én is ezt akartam mondani...s még a csigák és minden rovar is azokra ürít...


"Engem nem érdekel jelen esetben az erkölcsi része, de még belegondolni is undorító, hogy mennyi szemetet viszel be a szervezetedbe ezzel a moslékkal."


-az enyémet az állat méregtelenítette, a tiédet majd te fogod, ha sikerül...

2015. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
73%
Utolsók, szerintetek ez segít ennek az anyukának? Ha a vegák vs nem vegák témakör érdekel, szerintem nyissatok ennek egy külön topikot és ott le lehet játszani a meccset ha ennyire vérre megy.
2015. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
90%

"..a tápot nem vegyszerezik, de minden növényt igen..."


Miért, mit gondolsz, a tápban nincs növényi eredetű? És arra nem kerül növényvédőszer, rovarirtószer stb? Ne legyél ilyen naiv. Ráadásul a szója és kukorica nagy részét ami a takarmányban van, Dél-Amerikából importáljuk, aminek 90%-a génmódosított. Ezt etetik az állatokkal, már a szopós borjú tejpótló tápszerében is GMO szója van. (Itthon csak a termesztése tiltott, de állatokkal feletetni lehet GMO-s növényt). Ezen kívül az állatokat antibiotikumokkal, hormonokkal és más gyógyszerekkel kezelik, hogy a vágóhídig kibírják a tömegnyomomort, fertőzéseket, gyorsabban hízzanak, vagy hogy sikeresebb legyen a mesterséges megtermékenyítés. Ezek nagy része visszamarad a húsban levágás után is, a stresszhormonokkal együtt. Szóval előbb tájékozódj, aztán állíts valamit, akkor talán kevesebb valótlanságot hordasz össze. Ha húst akarsz enni, egyed. De ne próbáld valami csodálatosan tiszta, egészséges valaminek beállítani, mert saját magadat is becsapod.

2015. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a 39-es tájokozottságával már érdemben hozzá lehet szólni egy ilyen témához. Én történész vagyok és higgyétek el, mind a növények, mind a hús akkor volt utoljára méregmentes, amikor a középkor-kora-újkornál jártunk. Onnantól kezdve, hogy egyre fejlődőtt a vegyipar, csak megtöbbszöröződött a vegyi anyagok mezőgazdaságban való használata. Most talán még a termelői és bio piacokon beszerzett termékek az utolsó reménységek, de azt is tudni kell, hgy kis hazánkban és a magyar nemzetkarakterológiában elég jellegzetes az ún ügyeskedés, szóval ahhoz vagy nagyon megbízható ilyen kapcsolatok kellenek vagy egy jó adag bizalom, mert attól hogy valami bio-áron van, még egyáltalán nem biztos hogy az is ...ezek a szomorú tények.
2015. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!