Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 éves lányom vegetáriánus...

A 12 éves lányom vegetáriánus akar lenni, mint én. Nem beszéltem rá, de az apja engem okol, veszekszünk. Mit tegyek, kit győzzek meg?

Figyelt kérdés

Azért aktuális most szombat reggel a kérdés, mert hétvégén az apjánál és a nagyszüleinél lesz és ott kikerülhetetlen a hús és tudom, hogy veszekedés lesz, mert a lányom nagyon makacs tud lenni.


2 - 3 hete végignézett és végignézetett velem is egy vágóhidas filmet, az volt a címe, hogy Földlakók, tényleg brutális és annak a hatására döntött így, hogy vega lesz, azóta nem is evett semmi húst, megundorodott tőle.


De az apja, azt hiszi, én beszéltem tele a fejét és én nézettem vele meg ezt a brutális filmet! Ez háborít fel a legjobban! Ha tehetném, óvnám, minden ilyen brutális látványtól, de nem ülhetek mögötte állandóan, mikor netezik, ez a film meg fenn van a Youtube-on.


Eszem ágában sem volt a gyereket arra nevelni, hogy ne egyen húst, hisz ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse.

Igaz, nem is főztem, sütöttem neki, mert nem tudok, még sosem csináltam, kisgyerekkorom óta nem eszem ilyesmit.

De számára a nagyszülőknél kikerülhetetlen és mikor az apjánál van, akkor is kapott, de most nem fogja elfogadni náluk, már előre félek, tudom, hogy engem fognak okolni és mindennek lehordani.


Mit tennétek a helyemben?


Meggyőzni a lányomat nem tudom, mert reggel óta kérlelem, hogy legalább a nagyszülőknél fogadja el, hogy nehogy megsértődjenek.



2015. júl. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6
 41/56 schocko ***** válasza:
23%

"Miért, mit gondolsz, a tápban nincs növényi eredetű? És arra nem kerül növényvédőszer, rovarirtószer stb?"


-De van, rengeteg tápnak való növényt termeltem, tudom milyen technológiával kell mindezt...habár a kukorica utoljára úgy nyolcleveles korában érintkezik növényvédő szerrel, s utána még van három hónapja, s ha nem mesterségesen szárítják, akkor pedig a felhasználásig akár egy éve is, szemben egy salátával, almával, paradicsommal, uborkával, amit felhasználás előtt egy héttel még permetez(het)nek...


"Ne legyél ilyen naiv."


-nem vagyok, kábé ezerszer jobban értek a témához...


"Ráadásul a szója és kukorica nagy részét ami a takarmányban van, Dél-Amerikából importáljuk, aminek 90%-a génmódosított."


-ez egy óriási baromság...kukoricából Magyrország önellátó, sőt exportál, szóját pedig lehet venni Szerbiából is, ami garantált GMO-mentes, de egyébként sem hoznak Magyarországra GMO-s szóját (persze ezt manapság már nem lehet teljesen kizárni)...


"Ezt etetik az állatokkal, már a szopós borjú tejpótló tápszerében is GMO szója van."


-a szopós borjút tejjel itatják, mert olcsóbb, mint a tápszer...a szarvasmarhák takarmányozásában egyébként is csak nagyon kis mértékben szerepel(het) a szója...


"(Itthon csak a termesztése tiltott, de állatokkal feletetni lehet GMO-s növényt)"


-s minden sarki tápos tele van GMO-s növényekkel ugye...


"Ezen kívül az állatokat antibiotikumokkal, hormonokkal és más gyógyszerekkel kezelik, hogy a vágóhídig kibírják a tömegnyomomort, fertőzéseket, gyorsabban hízzanak,"


-nagyon szigorúan szabályozott a vágás előtti gyógyszeres kezelés, ha nem telik el a meghatározott idő, akkor nem lehet vágásra átadni...de ebben tényleg van egy kis igazság...


"vagy hogy sikeresebb legyen a mesterséges megtermékenyítés."


-ebben viszont nincs egy szál igazság se...én nem tudok olyan kezelésről, amit alkalmaznának ilyen célra, szerintem teljesen felesleges is...


"Ezek nagy része visszamarad a húsban levágás után is, a stresszhormonokkal együtt."


-a húsokat vizsgálják, ha volna bennük ilyen, akkor nem lehet árúsítani...


"Szóval előbb tájékozódj, aztán állíts valamit, akkor talán kevesebb valótlanságot hordasz össze."


-azt hiszem kettőnk közül mégis én láttam több vágóhídat és tenyésztelepet testközelből...


"Ha húst akarsz enni, egyed."


-ebédre is lesz...hmmm


"De ne próbáld valami csodálatosan tiszta, egészséges valaminek beállítani, mert saját magadat is becsapod."


-a növényegtől minden esetre egészségesebbnek tartom, pont azért, mert az állati szervezet már semlegesítette a növényekben található mérgeket......termesztettem nagyon sokféle növényi kultúrát, ipari, takarmány és zöldségnövényeket, gyümölcsöket, tenyésztettem állatokat, sőt szerveztem a tenyésztésüket és feldolgozásukat, s láttam mi hogyan megy...

2015. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
94%

"..azt hiszem kettőnk közül mégis én láttam több vágóhídat és tenyésztelepet testközelből..."


Azt hiszed. De mivel nem ismersz, nem tudhatod. Jelenleg Németországban dolgozom egy tehenészetben, de korábban voltam már vágóhídon és sertéstelepen is, Úgyhogy a saját tapasztalataim alapján beszélek. Józsi bácsi még lehet, hogy a két tehenét jobban tartja, bár ez sem garancia semmire, láttam én már nem egyszer 20 cm magas szarban tocsogó állatokat háznál is. De nagyüzemi körülmények között nem dédelgetik az állatot, nem adják a tejet a borjúnak, hanem azonnal elveszik az anyjától, tápszerrel hizlalják, csak az első 5 napon ihatja az anyja tejét, azt is vödörből. Az anya tejét 5 nap után már emberi felhasználásra fejik. Hormont pedig a nehezen megtermékenyülő teheneknek adnak, valamint akkor is, amikor a tejtermelés stressz vagy egyéb okok miatt nem "indul be". Antibiotikumot rendszeresen kapnak, pl. amikor tőgygyulladásuk van. Szárnyasoknál extrém mennyiséget használnak, hiába a szabályozás. Ha egy beteget találnak, kezelik a többi 3.000 vagy akár 30.000 állatot is, és egy ilyen kezelés 3-4 alkalommal is előfordulhat, mire vágóhídra kerülnek. Hozamfokozásra tilos használni, mégis rendszeres. Hiába a szabályozás, ha rengeteg a kiskapu és kevés az ellenőrzés, vagy az is korrupt.

2015. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
91%

"..a húsokat vizsgálják, ha volna bennük ilyen, akkor nem lehet árúsítani... "


Olyan nincs, hogy nincs benne. Megengedett határmennyiség van. Sajnos. Itt egy friss cikk. Pulykahúst vizsgáltak Németországban, 10 próbából 9-ben találtak antibiotikum-rezisztens baktériumokat. Ennek fő oka, az állattenyésztésben felhasznált antibiotikum. A rezisztens baktériumokat megesszük, és amikor nekünk kellene antibiotikumot szednünk, azok nem vagy alig hatnak. [link]


Itt van egy érdekes dokumentum a lehetséges maradványokról:

[link]

2015. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 schocko ***** válasza:
20%

"nem adják a tejet a borjúnak, hanem azonnal elveszik az anyjától, tápszerrel hizlalják, csak az első 5 napon ihatja az anyja tejét, azt is vödörből. Az anya tejét 5 nap után már emberi felhasználásra fejik. "


-az első 5 nap tejét, a föcstejet nem is szabad emberi felhasználásra használni, a színe, szaga is más, mit a normális tej...de mindez nem jelenti azt, hogy később nem tejet (is) kap...persze kap mást is, mint ahogyan lassan majd a szálas takarmányokra is rászoktatják, ahogy kialakul a négy rétegű gyomra, de első időben még mást nem tud megemészteni...tőggyuladásnál minden tenyésztő használ gyógyszereket, de az ilyen tehén tejét nem lehet felhasználni amíg a kúra tart...az antibiotikumos pulykás cikket elolvastam, mert én is Németországban élek, s ott írja, hogy csak nyersen lehet veszélye, ha mondjuk azt a kést, amivel a nyers húst vágják utána nem mossák el...mindegy, én egyáltalán nem fogyasztok baromfit és a késeket sem szoktam nyalogatni...


Hormont pedig a nehezen megtermékenyülő teheneknek adnak, valamint akkor is, amikor a tejtermelés stressz vagy egyéb okok miatt nem "indul be". Antibiotikumot rendszeresen kapnak, pl. amikor tőgygyulladásuk van. Szárnyasoknál extrém mennyiséget használnak, hiába a szabályozás. Ha egy beteget találnak, kezelik a többi 3.000 vagy akár 30.000 állatot is, és egy ilyen kezelés 3-4 alkalommal is előfordulhat, mire vágóhídra kerülnek. Hozamfokozásra tilos használni, mégis rendszeres. Hiába a szabályozás, ha rengeteg a kiskapu és kevés az ellenőrzés, vagy az is korrupt.

2015. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
75%
Ha a laanyod nem akar huust enni, akkor ne egyen huust. Se otthon, se maashol. Mieert a nagyszülööknek kell eldönteni, hogy mit ehet a 12 eeves unoka? Te mieert nem tiszteled a laanyod dönteeseet? Meeg most - felnööttkeent - is ennyire a szüleid hataasa alatt aalsz? Leegy sziives, ne manipulaald a laanyodat. Ha ezt teszed, akkor felnööttkeent is kerülni fogja a konfrontaacioot. Egy feeleenk, megalkuvoo, sajaat akarat neelküli felnöött lesz belööle. Ez a laanyod dönteese, NEM a tieed. Magyaraazza el öö a nagymamaanak, hogy mieert nem szeretne huust enni. Ha baarki a csalaadban ezeert megseertöödik, akkor az önzöö ceeluu, mert a laanyod eerzeeseire nincsen tekintettel. Szerintem nagy meerteekben nööne a laanyod tisztelete iraantad, ha raa hagynaad a dönteest ebben a dologban, ees ez javiitana az anya-laany kapcsolatotokon. Az elkövetkezendöö eevekben meeg több hasonloo helyzetben lesz reeszed. Itt lenne az ideje a szemleeletvaaltaasnak. A nevelees nem azt jelenti, hogy a gyerekünk HELYETT kell döntenünk. Sok sikert ees kitartaast kiivaanok neked: egy anyuka 2 serdülöö gyerekkel.
2015. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
4%

mondd neki, hogy fejlődésben levő gyerekszervezetnek szüksége van az állati fehérjére is, míg neked felnőttnek már sokmmindent tud a szervezeted nélkülözni.

meg az ember mindenevő és a szervezetét is ehhez alakította a természet.

ahogy a kis halat a nagy hal, a békát a gólya, a legyet a béka, stb stb úgy az ember is az állatokat.

2015. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
88%

Mit tennék? Hagynám, hogy vega legyen, nincs azzal semmi baj, s direkt örülnék, hogy vállalja a döntéseit s nem tesz magának keresztbe a sértődéstől való félelem miatt. Rokonság, a csudába is, nehogy már rákényszerítség a húsra, amitől irtózik...

Az én rokonaim sem viselték jól, amikor vega lettem, évekig reménykedtek, hogy ideiglenes dolog (amúgy az volt, csak sok évig voltam vega, ma már havi egyszer eszem húst, de boltit semmiképp. illetve a lazac kivétel, túl jó)... De mit tudtak tenni, ugye :) Makacs voltam. Fontos, hogy az ember ne legyen túl befolyásolható.


A már milliószor előforduló vitába nem akarok beleszállni, akinek nem egyértelmű, hogy az embernek nincs szüksége húsra, azt én már feleslegesen nem győzködöm.

Semmi infó nem volt arról, hogy a kislány ne enne állati fehérjét, gondolom, eszik.

Az anya ráadásul nagyon tapasztalt a témában, tudja, hogyan főzzön megfelelően... Nem igazán aggódnék ilyen apróság miatt, mint a hús elhagyása, 12 évesen sem.


Persze mások imádnak beleszólni az ember étkezésébe, amivel szemben erősnek kell lenni.

S ahogy már írtam, helytelenítem a megsértődés miatti magunkra kényszerítést... Legyünk őszinték és amennyire lehet, szabadok, családi összejövetelen főleg. Milyen már az, ha undorral eszem a nagyi főztjét? Nagyon szomorú lenne az.

2015. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
84%

#46: Nem vagyok szakértő, de nem tudok elképzelni olyan tápanyagot, ami csak gyerekkorban jkekll. Nyilván az összetételnél különböző igények lehetnek, a fejlődés miatt, de ugyanazok az anyagok kellenek később is, rengetegféle.

A B12 vitaminon kívül nem tudok olyanról, ami növényekből nem vihető be, persze némelyik némely vegán étrend mellett s etra igénynél necces lehet, ehhez nem értek különösebben, de logikusnak tűnik.

Ennek persze semmi köze eme esethez. A hús elhagyása sima ügy, másból viszi be az ember a fehérjét és a többit, annyi. Igazán nem nehéz. A tojás pl. roppant értékes, tápanyagdús étel, én speciel arra alapozok (persze háztól, azon belül jó helyről veszem a tojást, még durva tojáshiányban sem veszek másmilyet, inkább erősen alapozok a növényi fehérjékre, direkt sokat utánaolvastam az aminosavaknak az első ilyen esetben).

2015. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
16%

" Nem vagyok szakértő, de nem tudok elképzelni olyan tápanyagot, ami csak gyerekkorban jkekll."


én úgy értettem pl egy felnőtt szervezet sokat kibír, ha nem eszik, nem alszik, egyoldalúan étkezik, míg egy ejlődésben levő gyerekszervezetben károkat is okozhat ami majd felnőttként is kihathat az egészségére. nekik nagyon ontos, enni, inni, aludni, de egy felnőtt bírja, hányan mennek el dolgozni csak kávéval a gyomrukban, hányan nem alszanak, mert buliznak, a drogokról nem is beszélve.


de ezért lepontozni a másikat, amikor segíteni akar, hogy egy gyerekkel hogyan lehetne beszélni, hányinger

2015. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
14%

"A hús elhagyása sima ügy, másból viszi be az ember a fehérjét "


ennek meg olvassá má' utána!

2015. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!