Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 éves lányom vegetáriánus...

A 12 éves lányom vegetáriánus akar lenni, mint én. Nem beszéltem rá, de az apja engem okol, veszekszünk. Mit tegyek, kit győzzek meg?

Figyelt kérdés

Azért aktuális most szombat reggel a kérdés, mert hétvégén az apjánál és a nagyszüleinél lesz és ott kikerülhetetlen a hús és tudom, hogy veszekedés lesz, mert a lányom nagyon makacs tud lenni.


2 - 3 hete végignézett és végignézetett velem is egy vágóhidas filmet, az volt a címe, hogy Földlakók, tényleg brutális és annak a hatására döntött így, hogy vega lesz, azóta nem is evett semmi húst, megundorodott tőle.


De az apja, azt hiszi, én beszéltem tele a fejét és én nézettem vele meg ezt a brutális filmet! Ez háborít fel a legjobban! Ha tehetném, óvnám, minden ilyen brutális látványtól, de nem ülhetek mögötte állandóan, mikor netezik, ez a film meg fenn van a Youtube-on.


Eszem ágában sem volt a gyereket arra nevelni, hogy ne egyen húst, hisz ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse.

Igaz, nem is főztem, sütöttem neki, mert nem tudok, még sosem csináltam, kisgyerekkorom óta nem eszem ilyesmit.

De számára a nagyszülőknél kikerülhetetlen és mikor az apjánál van, akkor is kapott, de most nem fogja elfogadni náluk, már előre félek, tudom, hogy engem fognak okolni és mindennek lehordani.


Mit tennétek a helyemben?


Meggyőzni a lányomat nem tudom, mert reggel óta kérlelem, hogy legalább a nagyszülőknél fogadja el, hogy nehogy megsértődjenek.



2015. júl. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
93%

"..ennek meg olvassá má' utána.."


Talán inkább neked kellene. Nem csak a tejben, tojásban és húsban vannak proteinek, hanem a növényi táplálékban is.

2015. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

"Egy 12 évesnek meg kell értenie, hogy igen, az ember ÖL. Gyilkol. Kioltja egy állat életét, és megeszi a húsát. Ez egy teljesen természetes dolog."

De ebben nem kell részt vennünk, ha nem akarunk. És ő nem akar. Jogosan.

Egyébként szerintem a férjedet kell meggyőzni, nem a lányodat, hogy egye meg azt, amit nem akar. Attól, hogy gyerek, van szabad akarata, és ezt ésszerű kereteken belül tiszteletben kell tartani (nyilván nem mindig, mindent kell ráhagyni, de a táplálkozás pont egy ilyen dolog)

Egyébként én hülyét kapok, mikor belém akarják tuszkolni a húst a nagyszüleim. Köszönöm szépen, jól elvagyok hús nélkül, kiegyensúlyozott, teljes értékű étrendem van, nincs rá szükségem. Ha pedig te vega vagy már egy ideje, és tudod, mit kell enni, nem lesz semmi gond :)


(egyébként ha a 12 éves gyerek meg tudta nézni 2x (!) az Earthlingset, az kemény... 21 vagyok, vega, "úton" a vegánság felé, de én képtelen voltam megnézni. Még egyetlenegyszer sem sikerült)

2016. jún. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%

"..ennek meg olvassá má' utána.."


olvassá má' utána, hogy pl mennyi protein van a brokkoliban, a hüvelyesekben, az olajos magvakban, stb...

a B12-n kívül MINDENT be lehet vinni növényi forrásból (bár B12 is van néhány algafajtában)

2016. jún. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
50: a legtöbb vegetariánus pont hogy azért meri felvállalni, mert nem csak a mainstream reklámokból tájékozódik, meg 60-80 éves elsárgult könyvekből tanult körzeti orvosoktól, hanem mert az első próbálkozásai idején má(!) utána olvasott, például külföldön is járt dietetikusoktól, a legújabb kutatásokat bemutató, korszerű orvosi és táplálkozástudományi szakhonlapokból.
2016. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Mi lett a vége, mit evett a nagyszülőknél?

Engem se tudtak meggyőzni, 3 évesen elutasítottam a húst, hogy ez élt. 78-ban voltam 3, senki nem hallott vegetáriánusokról a környéken...

2017. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Remélem megoldódott a helyzet, és nem próbálta meg senki rábeszélni a kislányt a húsevésre. A párom vega családba született, 22 évesen pedig vegán lett. Azaz, húst nem evett soha életében és nagyon jó egészségnek örvend... B12 pedig nemcsak a húsban és a tojásban van, hanem növényekben is. A máj a B12-t elraktározza, és igény szerint akár hónapokig adagolja a szervezetnek. Tehát még külön B12 vitaminkészítményt sem kell szedni. Kicsit off... Édesapámnál B12 vitaminhiány derült ki, pedig minden nap eszik húst. Na, akkor hogy is van ez?


31/n

2017. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!