Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem megyek bele? Az exem felelősséget nem akar vállalni, de a gyermekünkkel tartani akarja a kapcsolatot.

Figyelt kérdés

A kisfiam lassacskán 2 éves lesz.

Nem terveztünk még babát és a volt párom egy szó nélkül lelépett mikor kiderült a terhesség. Később írt egy levelet, hogy őt ugyan senki nem fogja behálózni egy gyerekkel és egy Forintot se fog fizetni, neki nem kell gyerek stb.

Én ezt tudomásul is vettem, nem is kerestem többet.

Egy hónapja betoppant, hogy szeretné megismerni a fiát és élni akar a 2 heti láthatással. Nagy vonalakban elmesélte, hogy össze akar jönni egy gyermekes nővel, aki elhajtotta, mert nem tartja elég apának valónak. Ő ezt azzal próbálja orvosolni, hogy bemutatná neki a fiát.

Szerintem ennek az egésznek nincs értelme, mert attól ő még nem lesz jó apa, hogy 2 hetente körbeviszi a kicsit a városban, hogy van egy gyerekem.


Megmondtam neki, hogy felejtsen el minket. Ha eddig nem hiányzott neki a fia, akkor most se hiányozzon.


Elmeséltem a testvéremnek a történteket, mire jól lehordott, hogy ehhez nincs jogom, engedjem meg az exemnek, hogy lássa a fiát. Tényleg meg kellene engednem? Nem is ő a fontos neki, hanem csak a látszat!


2015. júl. 31. 13:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
46%
Szo nem lehetne rola! Csak hasznalni akarja a gyereket! Undorito escgyomorforgat! Elismerte az apasagot? Ha nem semmi joga! Amugy meg fizessen!
2015. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem engedném mert, mert nem a gyereke érdekli hanem egy újabb numera. A másik nőnek is volt esze hogy elhajtotta a fenébe akkor legyen neked is. Lehet hogy a fiad megkedvelné, megszeretné, majd megint lelépne, akkor meg csak a gyerek sérülne. Béreljen fel valakit erre a szerepre vagy akármi, de én nem engedném neki semmi pénzért se hogy felhasználja a gyerekem.
2015. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van, én sem engedném neki. Mégpedig azért nem, mert nem a fia érdekli, hanem csak eszközként tekint rá, hogy megszerezze a kiszemelt nőt. Én ebbe a játszmába nem engedném belerángatni a gyereket.

Gondolom próbálna családosdit játszani négyesben a nővel és a gyerkőcével, de mi van, ha mégsem jön össze, és így sem kell a nőnek? Akkor utána megint el lesz felejtve a sajátja?

Mit mondanál akkor a fiadnak, miért nem jön többet az apja?

2015. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 rézevőfiamór ***** válasza:
83%

Férfi vagyok, ocsmány válással és láthatási hercehurcával a hátam mögött.


_DE_!


Zavard el a halálfa szárára paszománynak! Azonnal! Ha még egyszer zaklat, kérj rendőri védelmet!


(jó hatású szokott lenni az ilyen pondrók viselkedésére, a "Tudod te mennyi a tartásdíjhátralékod és annak kamatos kamatai?" kérdés.)

2015. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

Utálom az olyan embereket, szülőket, akik a gyereket a tulajdonuknak tekintik, és a gyerek kárára vívják a piti érzelmi háborúikat.


Ebből a szempontból te is ugyanolyan undorító féreg vagy, mint az apa, szóval jól összeilletek. Arra még nem gondoltál, hogy ha találkoznak, talán még jó kapcsolat is kialakulhat köztük? Hogy talán lesz valaki, akit a fiad apának hívhat? Nem, nem biztos, hogy ez így alakul, de ott van a LEHETŐSÉG. Te még a reményét, minden esélyét is elveszed a fiadtól annak, hogy apja is legyen. Hogy miért? MErt egy önző szarzsák vagy. Csak magadra gondolsz. A fiad érdeke az lenne, hogy találkozzon az apjával, és kapja a gyerektartást is. A te érdeked az, hogy a fiad csak a tiéd legyen. Ennek érdekében pedig megvonsz tőle mindent, ami az övé lehetne: jobb anyagi körülményeket, és egy másik szülőt...

2015. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

Jól tetted. Ennek a véglénynek csak addig kellene a fia, amíg lehet vele csajozni. Utána ugyanúgy tojna rá, mint eddig.

Azzal meg csak a fiadnak teszel rosszat, hogy hagyod ezt a színjátékot.

2015. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%
Én a barátnőjelöltet is felkeresném, és szépen elmesélném neki, hogy állt eddig a gyerekhez, és most is csak használni akarja, hogy nőt fogjon.
2015. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

ha nem irt alá apaságit tetszik nem teszik ő nem a gyerek apja semijen szempontból

a tesodnak meg mond meg hogy elöbb kell gondolkodni, meg felelöséget válalni aztán követelözni

a gyerek nem alapjog

2015. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem, nem ismerte el az apaságot és nem is áll szándékában. Erre értettem, hogy felelősséget nem vállal. Azt most is elmondta, hogy sem anyagilag, sem egyéb téren nem kíván szerepet vállalni az kicsi életében, csak néha látni akarja, pontosabban elvinni, hogy jobb színben tűnjön fel. Ilyen hozzáállással nem hiszem, hogy apa-fia kapcsolt alakulhatna ki közöttük.

2015. júl. 31. 20:41
 20/25 DuplaKV ***** válasza:
85%
Mondd, hogy elviheti, de te is mész vele, hogy elmondhasd a nőnek, hogy milyen "jó apa" is ő.
2015. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!