Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom lánya egy drága...

A párom lánya egy drága mobilt kért születésnapjára. Nekünk nem telik rá. Hogyan beszéljük meg vele, hogy ne legyen hatalmas sértődés belőle?

Figyelt kérdés

A párom lánya hamarosan 16 éves lesz, idén kezdi a gimnáziumot. Kinézett egy mobilt, ami 140000Ft körül van. Nekünk ekkora kiadás nem fér bele a keretbe és feleslegesnek is tartjuk. Mi maximum 30000Ft-ot szánnánk rá.

A lány viszont már most azt meséli fűnek-fának, hogy ilyen mobilja lesz.

Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatom vele, hamarosan megszületik a legkisebb féltestvére is, így mostanában végképp én vagyok a megtestesült gonosz.

Hogyan beszéljük meg vele, hogy olcsóbbat válasszon?

Van remény rá, hogy ne mérgesedjen el még jobban a kettőnk kapcsolata?


2015. aug. 7. 21:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan beszéljük meg vele, hogy olcsóbbat válasszon?"

Ne ti, hanem a férjed (az apja) beszélje meg vele, hogy erre jelenleg nem telik.



"Van remény rá, hogy ne mérgesedjen el még jobban a kettőnk kapcsolata?"

Van. Maradj ki ezekből a dolgokból, az apja dolga ezeket megbeszélni vele.

2015. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
19%
Én velem azért ordítottak ha megemlítettem a telefont persze csak a párezreset.Leordítottak de nem lett semmi bajom
2015. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de az ilyenfajta kérdéseket mintha nem is felnőtt ember tenné fel. Tényleg nem akarlak megbántani, de nem az lenne a legegyszerűbb, hogy már amikor kéri, azt mondani neki: NEM, sajnáljuk, de NEM TELIK RÁ. Ha megsértődik, megsértődik. Tényekkel (mármint, hogy nincs rá pénzetek) nem lehet vitatkozni.
2015. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is megkérdezném: ha megkapná a mobilt, jobban elfogadna téged? Szerintem nem. Ilyen szempontból tökmindegy, hogy megkapja-e. Te talán tudod, mi a baja veled, ha azon kívül, hogy létezel, semmi, az nem a te hibád. Ha te megtettél mindent (már nem "tárgynyereményekkel"), hogy elfogadjon, és mégsem teszi, toronyórát lánccal is kaphat, úgyis csak átnéz rajtad.
2015. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nála most kezdődött el a kamaszodás és mintha teljesen megkergült volna. Eddig se volt egyszerű dolgunk, de most... Nincs túl sok tapasztalatom a kamaszokkal való bánásmódban.

Az, hogy valamire nem jut, őt nem érdekli, neki minden jár és véleménye szerint kutya kötelességünk előteremteni.


A párom külföldön dolgozik, havonta 1* jár haza. Ez így lesz még 1,5 évig.

Nekem kell valahogy megbeszélnem ezt a lányával, mert az apjával most nem áll szóba (nem engedte el egy buliba).


Tudom, hogy nem a telefon miatt kedvelne meg, de pokoli nehéz tud lenni, mikor a normál utálat mellé még bosszút is áll a vélt sérelmeiért.

2015. aug. 7. 21:22
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van előzőknek. A párod helyében megbeszélném vele ezt a dolgot, odaadnám a 30 ezret, hogy vagy tegye félre, gyűjtögessen még hozzá, és megveheti magának, vagy költse, amire jólesik.
2015. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Veletek él a gyerek? Mi van az anyjával?


Egyébként ezt a fajta hozzáállást én se értem, többször olvastam már itt is ilyen véleményt kamaszoktól, hogy ha nem tudod megvenni az Xbox One-t, az iPhone 6-ot, a túrótudjamit, akkor ásd el magad, minek csináltál/szültél gyereket.

2015. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én kekeckedek, de szerintem se a te dolgod lenne ez, gondolom, neked se kellemes, mert szemtelen veled (lehet). Az, hogy az apja ritkán jár haza, nem indok, más módon is a tudtára adhatja a lányának, mi a helyzet. Kicsit úgy tűnik így kívülről, hogy a párod veled akarja elvégeztetni a "piszkos munkát". (persze, nem tudhatom a valóságot, ez csak tipp.)
2015. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
66%

Ez a drága mobil véletlenül nem egy iphone akar lenni?

Akár az, akár nem, egy 30ezer forintos mobilon totál ugyanazokat a dolgokat megtudja csinálni, mint a drágábbikon. Ha nincs rá pénzetek, meg kell, hogy értse.

2015. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Igen, velünk él 2 éve. Az anyja éli világát valahol. Fél éve nem is hallottunk róla.

Az apja próbál vele beszélni, de csak nem kötözhetem a székhez a gép elé, hogy "márpedig beszélsz apáddal". Ha hívom, vagy ő hív minket, a lánya tüntetőleg elvonul és magára zárja az ajtót.

Ha itthon van az apja, akkor is nehéz elcsípni egy kis beszélgetésre, mert csak ül és lepereg róla minden amit mond neki.

2015. aug. 7. 21:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!