Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másik egyetemet választok a...

Másik egyetemet választok a barátom miatt. Itthon hogy mondjam meg? (lent)

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. A szüleim, nagyszüleim is jogászok, mindannyian Szegeden végeztek. Ott vannak ismerőseik, barátaik az egyetemeken, akik tudnának nekem segíteni mondjuk vizsgáknál. Kiskorom óta úgy volt, hogy én is oda megyek az érettségi után, hiszen közelebb is van, mint Budapest. Viszont a barátom pesti, ott is él... Gyakran találkozunk, mert úgy volt egész évben, hogy hétköznap 1, vagy 2 alkalommal jött, aztán péntek délutántól vasárnap estig én voltam Pesten, vagy ő volt nálunk. Meg egész nap kommunikálunk chaten, Facetime-on, vagy telefonon. De azért ez mégsem ugyanaz, mintha este gondolnánk egyet és leugrana fél órára...

Szóval Ő miatta választanám inkább az ELTE-t leginkább.

Budapesten is vannak ingatlanaink, ahogy Szegeden is, szóval ez plusz költséget nem jelentene. Viszont a szüleim véleményétől félek. Apa szüleinek már mondtam, ők támogatnak, azt mondják, hogy felesleges elkezdenem Szegeden tanulni, ha közben folyton Pesten lennék és tegyek úgy, ahogy szeretnék. Viszont a szüleim teljesen rá vannak kattanva arra, hogy én is oda megyek, ahol ők tanultak. Már bemutattak több ottani embernek, anya folyton azt hangoztatja mindenkinek, hogy mennyire határozott és céltudatos vagyok, stb. Szóval szeretném már most hozzászoktatni őket ehhez, nem februárban, amikor el kell dönteni, hova tovább.


Nem akarom, hogy azt gondolják, én így alárendelem magam a barátomnak és képtelen lennék az önálló életre.



2015. aug. 8. 09:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
91%
Ott tanulj, ahol TE szeretnél! Ennyi, Értelmes szülő ezt megérti, és nem fog megbotránkozni azon, ha a felnőtt lánya nem azt az egyetemet választja, amit ők kiválasztottak helyette.
2015. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%

Aha apa ismerősei segítenének a vizsgáknál? Azért ez milyen hozzáállás már a szüleid részéről?

Ha tényleg jogász akarsz lenni, akkor menj az ELTE-re és önerőből legyél az, legalább megmutatod a szüleidnek, hogy nem kell a plusz segítség.

Szóval én inkább erre alapoznám az indoklásomat, nem a barát vonalra, mert pasid lehet még 10 is, de az, hogy azt gondolják, hogy nélkülük nem menne az elfogadhatatlan.


Mellesleg attól, hogy a családban mindenki jogász meg nem jelenti azt, hogy neked is annak kell lenned. Tedd a szívedre a kezed és úgy dönts, olyan szakot válassz amiben szívvel-lélekkel dolgoznál, igaz a jogászkodásnál már ki van taposva az ösvény, de nem biztos, hogy az lesz a te utad.

2015. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

#12: Tipikus jogászok. Tök mindgy, ha nem tudsz semmit, majd mi a tőkénkkel átsegítünk.

Hányingerem van az ilyenektől.

2015. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
67%

"képtelen lennék az önálló életre."


Ugyan, egy önálló döntést nem tudsz meghozni. Akkor képes lennél vajon az önálló életre?

2015. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Szerintem minden szülő ott segít a gyerekének, ahol csak tud.
2015. aug. 8. 10:23
 16/36 anonim ***** válasza:
81%
ja ott állnak majd mögötted. "támogatnak" mivel? borítékkal a tanároknak?
2015. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Már leírtam egyszer, de tessék, újra. Nem azt intézik el, hogy minden vizsgám ötös legyen és tanulás nélkül végezzem el az egyetemet. Az lehetetlen lenne.

Egyszerűen csak a professzorok, ott tanítók máshogy állnának hozzám, nem szemétkednének velem, nem mennék sírva ki a vizsgáról pl.

2015. aug. 8. 10:36
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

szóval kivételeznek veled.

csak szólok ha ezt megtudják a többiek, kicsinálnak. persze minden okuk megvan rá.

fel kéne nőni, nem az ismerősök mögé bújni, ja most meg a pasid mögé teszed.

2015. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Mégis hogy tudnának kicsinál?

Segítek, sehogy.

2015. aug. 8. 10:40
 20/36 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod, anyukád mindenkinek úgy mutat be, hogy határozott és céltudatos vagy.

Akkor legyél tényleg az, érvelhetsz is ezzel, hogy ő is annak tart.

A célod az Elte és ezért határozottan megteszel mindent.

2015. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!