Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másik egyetemet választok a...

Másik egyetemet választok a barátom miatt. Itthon hogy mondjam meg? (lent)

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. A szüleim, nagyszüleim is jogászok, mindannyian Szegeden végeztek. Ott vannak ismerőseik, barátaik az egyetemeken, akik tudnának nekem segíteni mondjuk vizsgáknál. Kiskorom óta úgy volt, hogy én is oda megyek az érettségi után, hiszen közelebb is van, mint Budapest. Viszont a barátom pesti, ott is él... Gyakran találkozunk, mert úgy volt egész évben, hogy hétköznap 1, vagy 2 alkalommal jött, aztán péntek délutántól vasárnap estig én voltam Pesten, vagy ő volt nálunk. Meg egész nap kommunikálunk chaten, Facetime-on, vagy telefonon. De azért ez mégsem ugyanaz, mintha este gondolnánk egyet és leugrana fél órára...

Szóval Ő miatta választanám inkább az ELTE-t leginkább.

Budapesten is vannak ingatlanaink, ahogy Szegeden is, szóval ez plusz költséget nem jelentene. Viszont a szüleim véleményétől félek. Apa szüleinek már mondtam, ők támogatnak, azt mondják, hogy felesleges elkezdenem Szegeden tanulni, ha közben folyton Pesten lennék és tegyek úgy, ahogy szeretnék. Viszont a szüleim teljesen rá vannak kattanva arra, hogy én is oda megyek, ahol ők tanultak. Már bemutattak több ottani embernek, anya folyton azt hangoztatja mindenkinek, hogy mennyire határozott és céltudatos vagyok, stb. Szóval szeretném már most hozzászoktatni őket ehhez, nem februárban, amikor el kell dönteni, hova tovább.


Nem akarom, hogy azt gondolják, én így alárendelem magam a barátomnak és képtelen lennék az önálló életre.



2015. aug. 8. 09:12
1 2 3 4
 21/36 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Utálnának, mint a sz@rt. És nehogy azt gondold, hogy ott mindenki kedveli a családodat. Könnyen belefuthatsz olyanba, ami pont azért fogja megnehezíteni a dolgodat, mert az vagy, aki.
2015. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%

akkora ngy felnőttnek tartod itt magad, akkor miért nem állsz oda a szüleid elég hogy szeged ugrott?

beszari vagy.

2015. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Rengeteg barátom van már így is Szegeden, nem hinném, hogy pár ismeretlen ember véleménye bántani fog. A barátkozással sosem volt gondom, jövőre sem lesz.


67%os válaszoló, légy olyan kedves és ne sértegess. Köszönöm.

2015. aug. 8. 10:48
 24/36 anonim ***** válasza:
82%
tenyleg nagyon onallo es celtudatos lehetsz, ha meg azt sem tudod magadtol, hogy a sajat szuleidnek (akiket mi amugy nem ismerunk, igy nem is lehet erre valaszt adni) hogyan mondj el valamit.
2015. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de:

"Szerintem minden szülő ott segít a gyerekének, ahol csak tud."

Van olyan szülő, akinek fontos a tisztesség, és fontos, hogy a tisztességre nevelje a gyerekét. Igen, ott segít, ahol tud, de vajon segítség a tisztességtelenül megszerzett érdemjegy? Vagy inkább az a segítség, ha arra készítjük fel, hogy tisztességes körülmények között hozza ki magából a legjobb teljesítményt?

Engem a saját nagypapám tanított általánosban. Tudod, hányszor segített tisztességtelen módszerekkel? Egyszer sem. Megtehette volna, hogy elmondja, mik lesznek másnap a dogában, megtehette volna, hogy csal a javításnál, de nem tette. Ha megkértem, hogy magyarázza el az anyagot, szívesen megtette, de egyszer sem folyamodott tisztességtelen eszközökhöz.

A későbbiekben sem jutott eszébe senkinek, hogy csalással szépítsenek valamilyen eredményemen, sőt, én lettem volna, aki a legjobban tiltakozik ellene.

Bár én azért úgy azt gondolom, ha valaki a jogot fogja képviselni, azért illene tisztességes úton elindulni a pályán. De ez csak az én álláspontom.

Emellett tartom a véleményemet, hogy oda menj tanulni, ahol te szeretnél.

2015. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%

Haha ... rengeteg barát. Azok az emberek, akiknek nincs igazi barátjuk, azok szokták ezt mondani. Sajnálom, de valószínűleg csak érdekbarátaid vannak, akik ha szakadék szélére kerülnél, még bele is löknének.

Te valószínűleg nem tudod milyen az igazi barát. Segítek, azt nem súlyban mérik.


Amúgy meg, marha nagy önbizalmad van, a semmire. Attól, hogy a szüleid jogászok, te nem tettél le még semmit se az asztalra. Szóval mire ez a nagy beképzeltség?


És a kérdésből is látszik, hogy marha okosnak képzeled magadat, de nem tudsz meghozni magadtól egy döntést.


Leendő jogászok gyöngyszeme...

2015. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Ja, persze, semmit nem tettem le az asztalra és a barátaim is érdekbarátok. Olyan jól ismersz, kedves Utolsó... :DD

Tévedsz, mind a kettőben. De állítsd csak az igazadat.

2015. aug. 8. 11:18
 28/36 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj. Engem tökre nem érdekel, hogy mennyire vagy beképzelt. Legyél. Nekem nem ártasz vele.

Saját magadat fogod kellemetlen helyzetbe hozni a pökhendiségeddel és gerinctelenségeddel.

2015. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

Segítenek a vizsgákon?! Hát, gratulálok, belőled is remek jogász lesz, ha a sok csókos átrugdos a vizsgákon.


Menj csak az eltére, de NE a barátod miatt - ezzel aláveted magad neki, és ha elhagy?! -, hanem azért, hogy önerőből csináld meg a sulit.

Nálunk is volt egy csaj, védőnőnek tanult, és másodévben felvették az orvosira (sült hlye volt a csaj, amúgy), mert apuka elintézte. Szánalom a köbön, komolyan.


Szóval elte, de magad miatt! Sok sikert!

2015. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
82%

Az egy dolog, hogy vannak barátaid, de az egyetem más tészta. Ott egy új közegbe kerülsz és a csoporttársaidra sokszor számíthatsz, ha jó a kapcsolatod velük. Sőt lesznek olyan munkák, amiket lehet közösen kell elvégezni. Ha kiderül 1-2 félév után, hogy "csókos" vagy, akkor senki nem akar veled barátkozni, te leszel a kis kivételezett.

Az egyetemmel néha kemény, ahogy az élet is, és igen néha kimegy az ember sírva a vizsgáról hiába készült lelkiismeretesen. De ez ilyen és el kel fogadni. Lehet anyudék nem 5sökkel segítenek, de ha a tanár könnyebbet kérdez tőled, mint másoktól az igen csak feltűnő.


A szülő, ha tud segít, segítsen lakással, kocsival, pénzzel, de ne hátsó szövetkezésekkel. Állj ki magadért és menj az ELTE-re, csináld meg becsülettel, aztán még anyudék ugyanúgy tudnak szakmailag segíteni, ha még mindig ez a szíved vágya.

2015. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!