Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a gyerekednek playstati...

Vennél a gyerekednek playstation 4-et ha megkérne rá? Meg a gta5-öt.

Figyelt kérdés
hogy lehet rá venni a szülöket?

2015. aug. 12. 20:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%
Ha lenne rá,. akkor vennék neki egy jó erős gépet inkább, mert azon mást is lehet csinálni, nem csak játszani. GTA-t pedig csak 15-16 éves kora körül, mert egy undorító romboló játéknak tartom. Egyébként én felnőtt létemre is sokat játszom, nem azzal van a gond, de a destruktív játékokat rühellem. Egy jó kis ötletes játékot viszont bármikor, mint pl. a Portal vagy egy stratégiai játék, na de a GTA...
2015. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
19%

van élet a pc-n kívül... ;) Sehogy. Normális szülő azon van, hogy a gyerekének minél több barátja legyen IRL. Már pedig ha gép előtt ül, akkor nem igen fog kimozdulni... már pedig a mozgásra mindenkinek szüksége van. Még nekünk szülőknek is, csak hát ugye ez a fránya idő... nem sok hasznos emléke lenne a gyerekemnek ha hagynám, hogy rászokjon ezekre :D

Egyébként ha ez segít Xbox-ot esetleg karácsonyra, ha telik rá és ezért nem kell máshol meghúzni a gatyaszíjat...

2015. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%

én 13 évesen kaptam ps3at.

ilyen korban már nem lesz (normál esetben) hisztis/erőszakos stb. a gyerek.

ha kisebb akkor nem ajánlanám. rendszeresen játszok (nem vagyok függő) mikor milyen kedvem van leülök játszani. mostanában nem szoktam mert nyár van állandóan a barátimmal vagyok (bár 4en játszani is nagyon jó)

én egyenlőre még maradok a ps3nál de majd egyszer be lesz újítva egy ps4.

és ha 13 on aluli inkább ne gtazzon (max a felügyeleteddel) bármilyen hisztivel is jár ez. öcsém (9éves) állandóan játszana. egész nap játszik de aztán ha fél 11kor elküldöm aludni akkor megsértődik meg hiszizik.

a gtaban pedig elgéggé sok mindent lehet csinálni a gyilkolásoktól a prostikig.

én személy szerint a ps-t jobban szeretem már kiskoromban játszottunk ps1el.

nem vagyok nagy ps párti. úgy értem hogy ha úgy adódik xboxozok haverokkal ilyenek de a psnek már csak a kontrollere is jobban kézre áll.

kicsit össze vissza szöveg de remélem tudtam segíteni

2015. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

írják itt hogy inkább pc-t...

kinek mire van szüksége. egy jó videókártya annyi mint egy ps4.

konzollal 100% ig laggmentesen tudsz játszani (kivéve ha 4en jászotok mondjuk cod zombit ott sokat kell töltenie és előfordulhat a lagg)

pc-t állandóan újítgatni kell több probléma merülhet fel mint egy konzolnál.

2015. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
25%
és a konzolokon többnyire szoktak multizni amihez kell router az embereknek van telefonja. én így oldom meg és nem is használok pc-t mert így számomra feleslegessé vált.
2015. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
71%

Vettem mind a kettőt.

Karácsonyra kérte.

2015. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én Ps1, Ps2, Ps3, PSP, Xbox, Xbox360, Wii...konzolokon játszottam.

Ezekkel játszottam: GTA I II III IV SA VC VCS + VCMP SAMP (saját szerver is volt több évig), IV-t is toltam eredeti multiban Ps3-on.


Tudom milyen a konzolos és a PC-s "élet"...tudom milyen a GTA sorozat...


Nekem nincs gyerekem még, de ha lenne, csak akkor vennék neki, ha nem lenne ebből probléma a suliban. Tehát ugyanúgy tanulna és nem változtatná meg gyökeresen rossz irányba...


Én pl az SA-MP miatt kezdtem el programozást tanulni ma már 3 szakmám van, 2. munkahelyemen ülök (nem minimálbérért :) ).

Tehát ha előreláthatóan jó irányba vinné akkor vennék, de ha rossz irányba akkor nem...


22F

2015. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
60%

Néhányan írták, hogy akkor inkább egy jó számítógépet vennének. Valószínűsítem, hogy a legtöbb gyereknek, vagy a legtöbb családban ma már van azért számítógép. Legalább egy alap.

Ha egy jobb számítógépet akar venni valaki, az már több százezer forint. Nem is beszélve arról, hogy folyamatosan fejlődnek a játékok és a számítógépek is, így hogy ne panaszkodjon folyamatosan a gyerek, hogy vegyünk új videokártyát/alaplapot/vinyót/memóriát, stb. fél évente min. egy 100 ezres beruházás kéne a gépbe belefektetni.

Ezért jobbak ilyen téren a konzolok, mert abból kijön 5 évente egy, és nem változik semmi.


Megint valaki más írta, hogy egy szülő azt szeretné, ha a gyermekének minél több barátja legyen. Ez jogos, de azért gondoljunk bele, hogy a mai fiatal korosztály hol kommunikál, meg hol játszik. Igen interneten, facebookon beszélnek, konzolos, számítógépes játékokkal játszanak.

Nyilván vannak személyes találkozások, de az interneten való játék, és magáról a játékokról való diskurzus is jó barátkozási felület. Mert gondoljunk bele, hogy mi van, ha egy gyereknek nincs meg az a játéka, mint a többieknek. Nem tud hozzászólni a témához, így szép lassan a társaság peremére kerül.


Persze ezzel nem azt mondom, hogy minden sz***rt meg kell venni, csak a tisztánlátás kedvéért írtam le ezeket. Meg azért ha reálisak vagyunk, akkor tudjuk, hogy a mai fizetések mellett kevés családnak van pénze ilyesmikre.


Kérdező! A kérdésedre a válasz: ha olyan anyagi helyzetben vagyunk, ami nagyon jó, akkor természetesen megvenném neki.

Ha közepes anyagi helyzetben, akkor megmondanám neki, hogy menjen el dolgozni, abból kifizetheti. És ha látom, hogy gyűjtögeti a pénzecskéét, megbecsüli a munkát, akkor július végén (azért ekkor, hogy augusztusban még tudjon játszani vele) vagy meghúznám a nadrágszíjat és megvenném neki én, vagy ha nem tudnám, akkor kipótolnám az ő eddig megkeresett pénzét és így közösen megvennénk.

Ha pedig nagyon szegények vagyunk, akkor megbeszélném vele, és az ő munkájával és a miénkkel megpróbálnánk összespórolni az árát, de lehet hogy ez egy évnél is több időbe telne.

Ha pedig 14 év alatt van, akkor nem vennék neki GTA-t :):).

2015. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó gyerek és van rá pénz, szülinapra/karácsonyra/ballagásra meggondolnám, egy PC tényleg hasznosabb de a konzoljátékok közül sokat többen is lehet játszani. (jó PC játékot is de itt átjönnek a haverok és mehet is a buli)
2015. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi a baj a PC-vel hogy az új játékok rendszer követelménye hatalmas iramban nő. Apának kimondottan jó gépe van, gyakran vesz új cuccokat, az amikkel játszik gond nélkül futnak (Assassin's Creed 1, 2, 3, 4, WoW max grafikán simán futnak) de most pl ki akarta próbálni a Witcher 3-at és kiderült hogy nem fut rendesen a gépén csak minimum grafikán fele akkora felbontásban.
2015. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!